10168 відвідувачів онлайн
6 460 56

ВР перейменувала на Звягель місто Новоград-Волинський на Житомирщині

новоград-волинський

Місто Новоград-Волинський перейменовано на Звягель.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

"Рада прейменували місто "Новоград-Волинський" на "Звягель", а "Новоград-Волинський район" Житомирської області на "Звягельський район"", - написав він.

За відповідні постанови #8179 та #8180 проголосувало 260 та депутатів.

"Населений пункт вперше згадується в письмовій згадці ХІІІ ст. Як "Возвягель", пізніше з ХV ст. місто носило назву "Звягель". У 1793 році після другого розділу Речі Посполитої населений пункт перейшов під управління Російської імперії та був перейменований на місто "Новоград-Волинський", - йшлося в пояснювальній записці

Топ коментарі
+18
У 1793 році місто, яке до того близько 10 століть мало назву Звягель, перейшло до складу Російської імперії. Указом російської імператриці Катерини II 5 липня 1795 місто перейменували і Звягель став "Новим градом на Волинє" - Новоградом-Волинським.

Легенди, що пов'язані із назвою "Звягель":
1. Через повноводну річку Случ натягався канат із підвішеними на ньому дзвонами. Уночі судна, які пропливали, чіплялися за канат, і дзвони попереджали їх про небезпеку (підводні скелі). Оскільки судна плавали рікою часто, то дзвін лунав постійно. Від слів "дзвонити", "дзвін", "звягати" місто отримало назву Звягель.
2. Земля, на якій розташовувалося місто, була багата покладами залізняка. З давніх-давен виникло тут поселення, в якому головним заняттям чоловіків була ковальська справа. Річка біля міста робила крутий закрут, і люди, які пропливали на судах, здалеку чули, як "зв'язали" молоти по кувалдах. Тому і дали назву місту Звягель, Возвягель.
3. На березі Случі жив коваль, імя якого було Звягель. Він був відомий своєю майстерністю, і з його кузні весь час лунав передзвін молота.
4. Місто названо іменем коваля. Звягель - "звя" - свято, святий, святилище, "гель" - сонце.
показати весь коментар
16.11.2022 16:52 Відповісти
+10
Зі шкільного курсу російської літератури я запам'ятав дурника Митрофанушку, який вважав, що вітер віє, бо дерева качаютьсі
показати весь коментар
16.11.2022 16:43 Відповісти
+8
Круть, я зараз В.Шкляра читаю, "Маруся", і там Звягель.
показати весь коментар
16.11.2022 16:32 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Круть, я зараз В.Шкляра читаю, "Маруся", і там Звягель.
показати весь коментар
16.11.2022 16:32 Відповісти
потужне рішення! і головне вчасно!
показати весь коментар
16.11.2022 16:33 Відповісти
більше нічого робити бізнесу в цей час як вносити нотаріально зміни в статут організацій,
вчасно ???
показати весь коментар
16.11.2022 16:37 Відповісти
1. А десь є вимога вносити такі зміни прямо зараз?

2. Через ось такі "нам там удобнее, не надо ничего менять" ми зараз й отримали війну.
показати весь коментар
16.11.2022 17:21 Відповісти
Як не прикро, але для бізнесу така вимога є.
показати весь коментар
16.11.2022 18:33 Відповісти
є і обов'язкова, внесення змін в податковий реєстр в зв'язку зі зміною місця реєстрації
потрібно внести зміни в статутні документи а потім надати документи в податкову
показати весь коментар
16.11.2022 19:25 Відповісти
Обов'язково, але, наскільки я знаю, граничного терміну заміни документів при перейменуванні вулиць / міст поки що немає. Тобто ніхто не примушує змінювати документи прямо зараз.
показати весь коментар
16.11.2022 21:40 Відповісти
Тепер всі міста будуть називати на іудейський манер ?
показати весь коментар
16.11.2022 16:35 Відповісти
От не знав що чукчи - іудеї. Згодовують оленям національну страву: ягель!
показати весь коментар
16.11.2022 16:42 Відповісти
Зі шкільного курсу російської літератури я запам'ятав дурника Митрофанушку, який вважав, що вітер віє, бо дерева качаютьсі
показати весь коментар
16.11.2022 16:43 Відповісти
Тепер всі Тищенко - котлети?
показати весь коментар
16.11.2022 16:44 Відповісти
Avdejuk, колись на Слобожанщині жив старий козак Харько , а з часом його хутір виріс в поселення яке назвали Харків , то може тоді всі назви міст повернем на стартові і перейменуєм Харків на Харько ?
показати весь коментар
16.11.2022 17:02 Відповісти
Не Харько його звали, а Харко. Бо він був не кацап.
І те місто, хутір, поселення ніколи не називалося Харько, а називалося Харків від імені цього Харка (чий - Харків).

То до чого був твій неграмотний висер, не ясно.
показати весь коментар
16.11.2022 17:49 Відповісти
А до того в 13 столітті монголи зруйнували там місто половців Шарукань (Харукан)
показати весь коментар
16.11.2022 21:40 Відповісти
Нє, мітболи. Ну, щось дуже близьке до 3,14здаболів
показати весь коментар
16.11.2022 17:12 Відповісти
показати весь коментар
16.11.2022 16:52 Відповісти
Коли багато припущень, то це конспірологія. Коротше, знову #идо-масони
показати весь коментар
16.11.2022 17:16 Відповісти
Древнерусский город Возвягль (точнее его жители «Възъвягляне») впервые упоминается в «Русской летописи» (Ипатьевский список) под 1257 годом (события весны 1256 года), в связи с походом галицкого княжича Шварна Даниловича на «городы, сѣдящие за Татары». Как видите - это далеко не «10 століть», как Вы сообщаете выше. Также необходимо отметить, что город Звягель на протяжении XIV-XV веков выступал центром удельного Звягольского княжества, в котором княжил род князей Звягольских, неизвестного происхождения.
показати весь коментар
16.11.2022 18:20 Відповісти
Місто, яке згадує літопис виникло задовго до написання літопису. І місто, і літопис не дрєвнєрусскіє а просто руське, руський.
показати весь коментар
16.11.2022 18:43 Відповісти
дрєвнєрусскій це московський наратив
показати весь коментар
16.11.2022 19:51 Відповісти
"Сообщаю" не я, а це пише сайт громади Новоград.City.

показати весь коментар
16.11.2022 19:02 Відповісти
Вязіль, звязіль, звягель, це трав'яниста рослина, розповсюджена на Галичині і нв Волині.
показати весь коментар
16.11.2022 18:51 Відповісти
Це потрібно було робити в листопаді 1991 року, а не в листопаді 2022. Хто знає, можливо, якщо б все те що розпочалось в 2014 році(армія, мова, віра, історія, культура) було зроблено в 1991-92рр, то ніяко війни не було б.
показати весь коментар
16.11.2022 16:35 Відповісти
Боже, зроби мене таким розумним сьогодні, якими буде більшисть завтра...
показати весь коментар
16.11.2022 16:39 Відповісти
Сподіваюсь, що більшість зробила висновки з минулих подій!

Принаймі мені дуже хочеться на це сподіватись!
показати весь коментар
16.11.2022 18:11 Відповісти
Вас попереджали. Тому те що ви пишете- не актуальне для даного випадку
показати весь коментар
16.11.2022 21:42 Відповісти
Для цього треба було вибирати президентом Чорновола. Але вата вибрала Кравчука.

1991 рік - Кравчук 61,59%. Чорновіл 23,27%.
2019 рік - Зеленський 73,22%. Порошенко 24,45%.
За 28 років кількість ватників-какая разніца навіть збільшилась. Відсоток патріотів та свідомих громадян стабільний, коливається в межах статистичної похибки.
показати весь коментар
16.11.2022 17:08 Відповісти
Нічого дивного.

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%BD%D1%86%D0%B8%D0%BF_%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%BE
показати весь коментар
16.11.2022 17:38 Відповісти
Саме так, бо так само лякали бидло що бандерівці всіх поріжуть руськоязичних і поїдять, розвалять холкози і хвабрики. Ну і офіцерня омоскалена понаприїзжала з Прибалтик і ГДР
показати весь коментар
16.11.2022 21:44 Відповісти
Відсоток тих хто був за УНР і більшовиків теж приблизно таки же був сто років тому. Більшість чекала червоних і бігла ділити халявну панську землю, а зараз пишуть що прийшла зла орда і бідолашних захопила
показати весь коментар
16.11.2022 21:46 Відповісти
пропоную на Звягільский, більш на слуху і памнятник туди на площу, він добре долучився до державнотворчості - жодного скликання ВР не пропустив. Ми повиння памнятати наших "героїв"
показати весь коментар
16.11.2022 16:41 Відповісти
А давай ми тебе перейменуємо? будеш не "Будулай" а "ДЛБЙБ"? Бо первинне літописне звучання назви міста - "Возвягль"
показати весь коментар
16.11.2022 18:57 Відповісти
гівна поїж, бо в тебе чугун пустий як і у депутатів
показати весь коментар
16.11.2022 19:15 Відповісти
От я й дивлюся - ти "досхочу наївся"! І твій "чугун" - ПОВНИЙ!!! "Гівном"!!!
показати весь коментар
16.11.2022 19:55 Відповісти
ну звягілі тепер ями на дорогах зникли чи яйця не 80грн...такі мамалиги як у вр дурнею страдають а пустоголові їх підтримують, бо на більше вуму не фатає))
показати весь коментар
16.11.2022 19:18 Відповісти
Чудово, що повернули історичну назву, а то у документах 17-18 століть місто фігурує як Звягіль, і тут раптом бац, кацапи перейменовують його у 1845 р. на Новоград-Волинський, кацапи ******* знищувати історичні топоніми.
показати весь коментар
16.11.2022 16:54 Відповісти
Вітання землякам!
показати весь коментар
16.11.2022 16:55 Відповісти
в белорусском языке (уже почти мертвом 💀 благодаря самим белорусам) есть (было) слово ЗВЯГАВАЦЬ - то есть поднимать шум.
Ремарка - до 19 века все белорусы назывались литвинами, после переименования их в белорусов - нации настал кердык ☹. Так что названия имеет значение!
показати весь коментар
16.11.2022 17:04 Відповісти
Ви правильно звернули увагу на дієслово, що збереглося у білорусів : "звягаваць" - "шуміти" Я жив у Звягелі майже 2 роки і майже кожен день ходив через мости у центр - на роботу Річка там порожиста і по високій воді (особливо на пішохідному мосту) там стоїть безперервний шум текучої води Так що не виключено, що і тут місто "Шумськом" назвали - від "шумливих" порогів
показати весь коментар
16.11.2022 19:01 Відповісти
оце зараз на часі... а місцевим людям, кроме війни, ще й з документами їбо тня.
показати весь коментар
16.11.2022 17:18 Відповісти
1. Якщо ти уважно почитаєш, то саме місцеві таке рішення й прийняли.

2. Яка їбо..ня? Була вже не одна хвиля перейменувань міст/вулиць. Ніде не вимагали змінювати документи.
показати весь коментар
16.11.2022 17:23 Відповісти
можу стверджувати - їбо тні повно. сам з таким стикався, при реформуванні районів
показати весь коментар
16.11.2022 17:28 Відповісти
Таким як Ви - ніколи не на часі
показати весь коментар
16.11.2022 17:41 Відповісти
війна для вас не привід відмовитись від популістичної мішури?
показати весь коментар
16.11.2022 18:10 Відповісти
Я ще раз кажу: це треба було зробити ще позавчора.
показати весь коментар
16.11.2022 18:18 Відповісти
добра ложка до обіду. от і треба було переіменовувать або раніше, або вже після війни.
показати весь коментар
16.11.2022 18:32 Відповісти
Після війни ви знову знайдете причину чому "не на часі".
показати весь коментар
16.11.2022 21:42 Відповісти
замість дійсно потрібних реформ в нас завжди перейменування. коли собакі нічим зайнятись - вона яйця лиже.
показати весь коментар
17.11.2022 17:48 Відповісти
Місцеві жителі саме зараз захотіли позбутися будь-якого зв'язку з рашистами. Для них це саме зараз важливо. Але тим, хто "какая разніца" це важко зрозуміти
показати весь коментар
17.11.2022 18:41 Відповісти
Все історичне треба повертати - назви, пом'ятники, а кацапське все як ретранслятори штучно завезеної ідеології чужинців, що знищували все українське, знищувати тотально. В той же Житомирській області ніде немає памятника гетьману Івану Виговському, що розбив кацапів і є уродженцем цих місць. Немає пам'яток і нікому із князів доби Київської Русі або ВКЛ - ті ж брати Острозькі, що також розбили велике військо московитів.
показати весь коментар
16.11.2022 18:00 Відповісти
****, коли ті срані дніпропетровські і кіровоградські області перейменують?
показати весь коментар
16.11.2022 18:52 Відповісти
Цілком правильне рішення! Відходимо від топоніміки кацапів.
показати весь коментар
16.11.2022 19:14 Відповісти
Не перейменували, а повернули історичну назву.
показати весь коментар
17.11.2022 01:01 Відповісти