8531 відвідувач онлайн
2 397 20

Парламентські партії отримають майже 900 мільйонів з бюджету, - ЧЕСНО

гроші

Парламентські партії отримають 885 мільйонів гривень з держбюджету України у 2023 році. Четвертий рік поспіль вони не звітуватимуть за отримані кошти платникам податків.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише аналітик Руху ЧЕСНО Ігор Фещенко у своєму матеріалі "Партії продовжують отримувати сотні мільйонів із бюджету й не звітують. Як це змінити?"

"В остаточній редакції держбюджету на 2023 рік врахували спільну поправку представників "Слуги народу", "Батьківщини" та "Європейської солідарності", які запропонували встановити обсяг державного фінансування до 885 млн гривень, тобто залишити на рівні 2022 року", — зазначає Ігор Фещенко.

За словами аналітика Руху ЧЕСНО, звітність політичних партій з початку повномасштабної війни залишається закритою для суспільства.

У першій редакції держбюджету на фінансування партій передбачалося встановити на рівні 366 мільйонів гривень.

Втім, як уточнює аналітик, собі народні депутати допомогли найбільше — дозволили всім партіям, в тому числі своїм, не подавати фінзвітності аж до завершення карантину.

"Навряд чи за цим хтось стежить в умовах воєнного стану, але карантин триває досі, і немає підстав вважати, що найближчим часом він буде скасований", — підсумовує Фещенко.

Водночас, за словами голови партії "Слуга народу" Олени Шуляк, це єдина партія, яка в нинішній час війни здала паперовий звіт за 4-й квартал 2020-го.

"Ми б хотіли подати звітність за 2021 рік. На жаль, технічна можливість подання політичною партією фінансового звіту відсутня. На сьогодні партії не мають доступу до відповідного електронного реєстру… Ми чекаємо вирішення питання з боку НАЗК", — пояснює Шуляк.

Як зазначає Фещенко, державне фінансування партій — одна із чотирьох основних складових реформи політичного фінансування 2015–2016 років. Саме ця реформа мала б унезалежнити партії від коштів та впливу олігархів.

Основні аспекти реформи передбачали: чітке регулювання приватного фінансування (хто не може/може давати кошти, в який спосіб і скільки), запровадження щоквартальної фінансової звітності, запровадження системного державного контролю за фінансуванням політичних партій, запровадження державного фінансування.

Топ коментарі
+19
Клас!А на ЗСУ хай прості громадяни збирають
показати весь коментар
09.01.2023 15:54 Відповісти
+12
Це шо за *****?Альо,в цій країні ще залишився здоровий глузд?Майже лярд гривень під час війни на те,щоб купа упирів купувала собі туалетний папір?Як зупинити цей **********?
показати весь коментар
09.01.2023 15:57 Відповісти
+6
Твою дивізію...
показати весь коментар
09.01.2023 15:44 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Твою дивізію...
показати весь коментар
09.01.2023 15:44 Відповісти
Клас!А на ЗСУ хай прості громадяни збирають
показати весь коментар
09.01.2023 15:54 Відповісти
Харя не трісне, коли ви вже понаїдаєтесь і за простих людей будете думати
показати весь коментар
09.01.2023 15:56 Відповісти
Це шо за *****?Альо,в цій країні ще залишився здоровий глузд?Майже лярд гривень під час війни на те,щоб купа упирів купувала собі туалетний папір?Як зупинити цей **********?
показати весь коментар
09.01.2023 15:57 Відповісти
І то при цьому голосують за "плюшки" за потрібні закони для олігархів! Може їх на "госпрозрахунок" перевести і податками обкласти, а не фінансувати з бюджету.
показати весь коментар
09.01.2023 15:58 Відповісти
совісті немає, навіщо це платить держава? який толк з них!!
показати весь коментар
09.01.2023 15:59 Відповісти
А они не оху**ли там в атаке?
показати весь коментар
09.01.2023 16:15 Відповісти
Ну, со "Слугами" - все понятно. "Бабушка Юля" - всегда про деньги была.
А вот позиция Порошенко (ЕС) меня реально порадовала. Чем? Своей честностью! Он не стал делать заявлений типа: "Родина в опасности, какие, нах, "партии"? Все для фронта! Все для победы!" Дают бабло - надо брать ...
показати весь коментар
09.01.2023 16:19 Відповісти
Там 50% бабла іде на одну партію + 10% на жопоблок, однак у тебе винуватий порошенко.
показати весь коментар
09.01.2023 16:53 Відповісти
Разве я сказал, что Порошенко в чем-то виноват? Порошенко (ЕС) поступил так же, как поступили все партии. Не больше и не меньше.
И при чем тут "50%" (кому сколько досталось)? Во-первых, я не обсуждал доли, а во-вторых, я четко сказал, что с "СН - все понятно". Ты сравниваешь позицию ЕС с "жопоблоком" и "СН"? Хм ... ты точно "адвокат Порошенко" или прикидываешься?
показати весь коментар
09.01.2023 17:33 Відповісти
вони шо ******? ми тут місяць на гівно машину в підрозділ збираємо, а ці тварі мільйони до сих пір гребуть
показати весь коментар
09.01.2023 16:22 Відповісти
И вот выходит, такой, воин ВСУ на ротацию из, допустим, Соледара... и читает вот это вот...
показати весь коментар
09.01.2023 16:27 Відповісти
Тихий ужас.....это в военное время этим бездельникам просиживающим штаны?
показати весь коментар
09.01.2023 16:27 Відповісти
Це знаєте як називається - с чем боролись, на то и напоролись..
показати весь коментар
09.01.2023 16:44 Відповісти
Несподівано. Весь патріотизм в наявності.
показати весь коментар
09.01.2023 17:41 Відповісти
Парламентські партії отримають майже 900 мільйонів з бюджету ? І їм ще платять? Крім ЗП, конвертів і "будербродів" ?
показати весь коментар
09.01.2023 17:50 Відповісти
Янукович зараз на собі коси рве від заздрості. Такої корупції мабуть і при ньому не було. Лоханувся овоч. «Астанавітесь!».
показати весь коментар
09.01.2023 17:57 Відповісти
А не пошли бы они ***** ,эти партии ,особенно слуги урода,******** вообще всё до чего могут дотянуться . Мудрийнарит ,как вам ржется,длббы?
показати весь коментар
09.01.2023 18:55 Відповісти
Непрозорим, закритим і кримінальним олігархічним партіям передали всю повноту влади в державі, якщо не враховувати лідера ОПи. Щоб це не так сильно разило зі сторони як - самі наливаємо, самі п'ємо і самі музику замовляємо, вирішили добавити хоча б якийсь ореол легітимності і розбавили цю неприємну картинку бюджетним фінансуванням.
показати весь коментар
09.01.2023 19:32 Відповісти