9432 відвідувача онлайн
3 887 65

Молдова попросила союзників про надання їй систем ППО, - Санду

санду

Президентка Молдови Санду звернулася до союзників із проханням надати системи ППО, щоб зміцнити її оборонні можливості в умовах війни в Україні.

Як інформує Цензор.НЕТ з посиланням на  "Європейську правду", про це у четвер в інтерв'ю агентству Reuters в кулуарах Всесвітнього економічного форуму в Давосі повідомила президентка Молдови Майя Санду.

"Ми запросили системи повітряного спостереження і оборони", - сказала Санду.

"Ми розуміємо, що Україна є пріоритетом і повинна отримати їх, але ми (теж) сподіваємося отримати деякі з них", - додала вона.

За словами Санду, у 2023 році Молдові знадобиться щонайменше така ж сума бюджетної підтримки, як і минулого року, щоб допомогти захистити населення від інфляції. Йдеться про 600 мільйонів євро.

Нагадаємо, Молдова  передбачила в бюджеті на 2023 рік на 68,2% оборонних витрат більше, щоб спрямувати кошти на придбання системи протиповітряної оборони.

Про необхідність обладнання Молдови ППО заговорили на тлі випадків падіння ракет на молдовській території, які сталися під час масованих ракетних обстрілів Росією української інфраструктури.

Топ коментарі
+14
Коли колібрами стріляють з Чорного моря, то вони пролітають усю Молдову до самого Львіва. То краще нехай молдовани їх збивають.
показати весь коментар
19.01.2023 16:47 Відповісти
+13
Та нє, дєвочка, пока покури Флуєраш, вумники на чужій цюцюрці і в ЄС і ППО і х..уєро
показати весь коментар
19.01.2023 16:47 Відповісти
+8
Та ну шановна прийдеться тепер зачекати, пізно всралися!
показати весь коментар
19.01.2023 16:58 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Коли колібрами стріляють з Чорного моря, то вони пролітають усю Молдову до самого Львіва. То краще нехай молдовани їх збивають.
показати весь коментар
19.01.2023 16:47 Відповісти
Цікава думка
показати весь коментар
19.01.2023 16:56 Відповісти
Дивно що по Львову прилітає через молдову, наче їх запускають з босфору. Краще хай ставлять у николаївщіні, запоріжжі та дніпрі!
показати весь коментар
19.01.2023 17:41 Відповісти
Та нє, дєвочка, пока покури Флуєраш, вумники на чужій цюцюрці і в ЄС і ППО і х..уєро
показати весь коментар
19.01.2023 16:47 Відповісти
Неее....она по Дойне или Нистру)))А молдованы хитрые,даже хитрожопые,под шумок и себе что то хапнуть...Мы воюем а эти злыдни тоже ПВО хотят??)))У братьев румын просите.
показати весь коментар
19.01.2023 18:26 Відповісти
Тебе какое дело до того что Молдова получит ПВО от НАТО???
над нами уже три раза пролетали руские ракеты и их надо чем то уничтожить ибо некому больше!
мы так же хотим охранять свое небо !!
вам предоставили множество средств ПВО
почему нам нельзя - ибо мы тоже рядом с фронтом !!
что за бред поешь!!!!
показати весь коментар
19.01.2023 22:27 Відповісти
ай-яй. ракета пролетела мимо, аж укакался от страху? вот когда на голову кому-то прилетит, тогда заикаться хоть можете начинать. сейчас все такие прозьбы украинцами будут восприниматся в штыки, как любое ПВО в другую страну это минус ПВО Украине, которой они щас нужны как воздух. Пролитело у них там что-то на горизонте...
показати весь коментар
20.01.2023 00:46 Відповісти
У який Союз входить Молдова?
показати весь коментар
19.01.2023 16:53 Відповісти
В родоплемінний з валахами.
показати весь коментар
19.01.2023 16:55 Відповісти
Вы, вашу мать, З придністров'єм розберітся. Для цього ППО не треба.
показати весь коментар
19.01.2023 16:54 Відповісти
Їм для цього як раз все і треба. Бо ПМР зараз сильніша у військовому плані за саму Молдову. Щоб пришити ПМР їм потрібні і бтри і танки і птрк і бпла з хоч якоюсь мінімальною авіацією. Все правильно Санду поки робить. Озброєна і стабільна Молдова нам вигідна.
показати весь коментар
19.01.2023 17:23 Відповісти
не заганяй, ти зовсім не в темі
показати весь коментар
19.01.2023 17:28 Відповісти
мы то разбираемся как раз. А вы бздите от одной мысли чтоб с приднестровием что-то сделать.
показати весь коментар
20.01.2023 00:50 Відповісти
Молодец, Санду. И без шашлыков
показати весь коментар
19.01.2023 16:55 Відповісти
от паразиты, ты смотри. Итак на плечах Украины в ЕС намылились. Вот когда на вас нападут, повоюете годик без ПВО, затем запад может и задумается об этом. А мы поможем беженцев принять и одеяла отправим в помощь. (не дай бог конечно)
показати весь коментар
19.01.2023 16:56 Відповісти
які претензії, кацап? чого накидаєш?
показати весь коментар
19.01.2023 17:29 Відповісти
Щодо біженців, не смішно завсім.
показати весь коментар
19.01.2023 17:48 Відповісти
Неучам рассказываю что Молдова гораздо раньше подписала соглашение о свободной торговле с ЕС и получила гораздо раньше безвиз в ЕС
и никто не на каком горбу не ехал
а мы выполняли требования от ЕС для того что бы стать кандидатом без чей то помощи
и война здесь вообще не при чем!!!
напомню тебе еще что молдаване по доброте своей души приняли в свои дома более 500 тыс беженцев с Украины и делятся с последним куском хлеба!!!
я читая здесь многих из вас очень сомневаюсь что вы все ответелили нам так же!!!
очень сомневаюсь!!!
показати весь коментар
19.01.2023 22:33 Відповісти
раз такие самостоятельные, чего заявку только подали когда Украина начала терпедировать этот вопрос и там в ЕС вспомнили, что есть ещё какая-то Молдавия, что тоже вроде как хотела, а?
показати весь коментар
20.01.2023 00:37 Відповісти
"Попросила СОЮЗНИКОВ"? У Молдовы есть союзники? Это кто, интересно? И на основании чего, они "союзники"? Потому, что Молдове так хочется?
показати весь коментар
19.01.2023 16:56 Відповісти
Если Санду сказала что у Молдовы есть союзники на западе и штатах- значит так оно и есть
и можешь не сомневаться в словах Санду!!!
и конечно же первый союзник это наша Братская Румыния- с которой нас объединяет абсолютно все обьще
показати весь коментар
19.01.2023 22:35 Відповісти
"Союзники" - это те, с кем подписан Договор о союзе. Причем не просто договор, а ВОЕННЫЙ договор. Иное - это хотелки, влажные мечты и т.п.
Вы хотите сказать, что между Молдовой и Румынией (страной НАТО) подписан такой Договор?
показати весь коментар
20.01.2023 09:40 Відповісти
Читай його уважно - "раз Санду сказала... значит так оно и есть!"
А ще, щодо "Братської Румунії" - румуни не вважають молдаванів за народ, Молдову за країну а молдавську мову - за мову. А у всьому решту - як цей "Боря" каже - "обьединяет абсолютно все обьще". Молдаванам не позаздриш...
показати весь коментар
20.01.2023 13:09 Відповісти
Я тоже прикололся с этого "раз Санду сказала ...". Но не стал уже человека троллить.
Как ты думаешь: Во фразе "глупый друг Украины", что важнее: "глупый" или "друг"?
показати весь коментар
20.01.2023 13:15 Відповісти
Та ну шановна прийдеться тепер зачекати, пізно всралися!
показати весь коментар
19.01.2023 16:58 Відповісти
И ключ от квартиры , где деньги лежат?)))
показати весь коментар
19.01.2023 17:34 Відповісти
правильна ініціатива і для нас корисна, бо Молдова, прикрившись с півдня, автоматично прикриє частину нашого півдня. Зокрема багатостраждальний міст через БД лиман. Не слід сприймати Молдову як нашого конкурента, слід сприймати як партнера. Я вже не кажу що для президента країни нормально турбуватись про обороноздатність, а не за гастрономію
показати весь коментар
19.01.2023 17:34 Відповісти
показати весь коментар
19.01.2023 18:03 Відповісти
Как удобно, пво не Украине отправлять, а в левые страны. Спалился кацский петушок.
показати весь коментар
19.01.2023 18:49 Відповісти
Молдову треба обов'язково озброювати і давати їй все. що вона навіть і не просить. Головне з нуля створити збройні сили. Тоді вона буде вести більш впевнену політику. прикриє наш південний фланг, а з часом разом з нами, обезброїть і задушить цей клятий расейський анклав.
показати весь коментар
19.01.2023 17:48 Відповісти
Україна пропонувала Молдові закрити питання Придністровья, мовляв, ми зробимо все, від вас тільки згода. Мало того що відмовились, ще й виконують постачання в Придністров'я.
показати весь коментар
19.01.2023 18:02 Відповісти
хто? коли і кому конкретно пропонував? яким чином? які постачання? чого і чому? Ти чув дзвін але не знаєш де він
показати весь коментар
19.01.2023 18:06 Відповісти
Слухай що кажу і мотай на вус. Будеш тут мені хтокати коликати.
показати весь коментар
19.01.2023 18:10 Відповісти
добре геополітик куєв, я прийняв твої беззаперечні аргументи
показати весь коментар
19.01.2023 18:16 Відповісти
Якийсь тон імперативний але без жодного посилання і без доказів. Молдову треба озброювати, нам одним заходити в тирасполь - не краще дипломатично- військове рішення, русню там кончимо втрьох Молдова - Україна - Румунія. Як там себе Молдова вела - це не важливо від слова зовсім., тим більше в 1991-92 р.р.все ж такі з кацапами воювала.
показати весь коментар
19.01.2023 18:21 Відповісти
Без емоцій..просто. Шановна Молдова претендує на ПМР? Якщо ні - визнавайте і, як кажуть дружбє - крєпнуть. Якщо вважаєте незаконно відтятою територією - будь-ласка забирайте, або робіть щось. Ато, як Дадон -гандон кацапський, все стихає, як Санду - шось там теж тихо... Так тоді вас все влаштовує, чи як? Коротше не можна бути чуть-чуть бєрємєнним.
Ти ба, вибрали позицію хитрожопих. Так не буде вічно.
показати весь коментар
19.01.2023 18:44 Відповісти
я добре знаю ситуацію в Молдові і хочу тебе запевнити що вони не хитрожопі, вони просто дууууже слабкі і вразливі. Вони голі-босі-підперезані. Молдову так само як і нас багато років руйнувала москва і коррупція. Наразі там вперше(!) за всю історію її незалежності при владі правильні люди. Вони з нами всім серцем і душею. Ззовні на Молдову з боку кацапів іде надзвичайний тиск. Намагаються скинути Санду і проєвропейський уряд. Питання ПМР буде вирішенно відразу як вирішиться питання з кацапською навалою в Україні. І перше що треба взяти під контроль найбільший у Європі склад з ************ в Колбасное в 4км від України. Уряд Молдови наразі робить що може. Наприклад заблокував ротацію офіцерського складу в рашистському контингенті в ПМР. І це дуже бісить москву. Треба чекати. Від Придністров'я Молдова не відмовиься. А ми допоможемо
показати весь коментар
19.01.2023 19:58 Відповісти
Не дуже знаю ті краї, неодноразово бував у Кишеневі, маю однокашників (пом.міністра фінансів), ПМР - так зовсім трохи, де-які знайомі випадкові. Поки був в Одесі, мотався туди скільки хотів - і в тирасполь і куди хоч. Це до того, що знаю поверхнево. Бідність - так. Всі на дизель і в Одесу. І наших вони прихистили, спасибі... Просто за одне - така нагода, ну хоча б поставити питання - вимітайтесь. так ні - все мовчком. Попросили 1 лярд на наших біженців у Євро - дали. Під нашу тягу - заявку в ЄС. Тепер ППО. Ну, розумієш....
показати весь коментар
19.01.2023 20:09 Відповісти
А ты где был когда пылало в приднестровье,целовался и облизывался с кацапами,где была позиция Украины,почему доддержали москалей?
показати весь коментар
19.01.2023 21:44 Відповісти
Я був у військовому училищі...
показати весь коментар
19.01.2023 22:00 Відповісти
А я жил в Украине,меньше 100 км от Тирасполя и отлично помню как мы осуждали Молдавию и в обнимку с москалями помогли появиться приднестровью и вот зараз маемо то шо маемо,небыло бы приднестровье,потом осетии,небыло бы и даунбасса с лугандонией,приднестровье не вчера появилось,вот так вот браток.
показати весь коментар
19.01.2023 22:24 Відповісти
Я ж говорю, ни в коем случае не сьезжая с разговора, ПМР-вопрос и людей там знаю поверхностно (самий первый пост)...Но, если мы все имеем сегодня два гемора - то наверное это все решается за один раз и не за счет только Украины. Кроме того, Молдовы может и не быть, если что-то пойдет не так
показати весь коментар
19.01.2023 22:32 Відповісти
Согласен,сейчас можно легко решить этот вопрос,иначе позже он может ударить как по Украине так и по Молдавии.
показати весь коментар
19.01.2023 22:58 Відповісти
Именно это и хотел сказать
показати весь коментар
19.01.2023 23:02 Відповісти
Все правильно
многие тут сетуют почему до сих пор не решила Молдова приднестровский вопрос!!
а как Молдова могла решить ибо вместе с русней на Днестре воевали вместе многие из Украины и дружно поддерживали окупацию прилнестроьвья !!!
как Молдова могла решить вопрос Приднестровья если Украина после войны в 92-ом предоставляла сухопутный коридор для ротации российского контингента и техники
Все сепары с Приднестровья братались с южными районами Украины и таскали контрабанду туда сюда без всяких проблем!!
итдитдитдитл
а теперь многие здесь воют- почему молдаване не решили приднестровский вопрос???
да потому что еще в 92- ом всем сепарам надо было перекрыть границу и не пускать к себе за контрабасом
и небыло бы сегодня этого вопроса
показати весь коментар
19.01.2023 22:44 Відповісти
а еще, пока не слишат Петини фанати, помогали его дружбану Плахотнюку
показати весь коментар
19.01.2023 23:10 Відповісти
"Петін фанат" почув, та й каже: з приводу "сєпари Пріднєстров"я браталісь с южними районамі Украіни". Їм не треба брататися, бо вони є братами споконвіків. Придністрянщина (Лівобережжя Дністра) то споковічні українські землі споконвіків заселені українцями
показати весь коментар
20.01.2023 15:12 Відповісти
С кацапами не цілувався, просто вважав їх за адекватних зі своїми вавками в голові...
показати весь коментар
19.01.2023 22:01 Відповісти
А мова зараз про "сьогодні" і Молдову і Україну.
показати весь коментар
19.01.2023 22:04 Відповісти
стосовно заявки в ЄС, у них розумна стратегія. І особисто я її сприймаю, тут мене жаба не душить, на відміну від Сакартвело. До речі не забуваємо що Молдова отримала "безвіз" на три роки раніше за нас. Про ППО, тут на мій погляд, треба просто подивитись на географічну мапу і відповісти з якого боку можлива для них загроза. Очевидно, що на двох ми можемо отримати більше, ніж одна Україна, і прикрити той напрямок буде ефективніше. Не думаю що нам дадуть менше бо Молдова просить.
показати весь коментар
19.01.2023 23:06 Відповісти
Не думаю що нам дадуть менше бо Молдова просить. Це мені більше подобається, а прикриття - так ми узбережжя прикрили вже, хай сплять спокійно(без сарк.)
показати весь коментар
19.01.2023 23:12 Відповісти
той анклав нема що душити, їм керує мафія. Армія там паперова. Від безробіття багато людей пішли на контракт в армію, але там все розкрадено і розвалено. Коли пішли чутки про наступ на Україну купа військових чухнула в Молдову, бо майже всі мають молдавський паспорт. Анклав тримається за рахунок електростанції, яка працює на кацапському газі і забезпечую 70% потреб Молдови.
показати весь коментар
19.01.2023 18:15 Відповісти
Елвісу№2:
https://youtu.be/wu9pyu7x25o
показати весь коментар
19.01.2023 19:31 Відповісти
В чергу, дорогенька, в чергу.
показати весь коментар
19.01.2023 17:58 Відповісти
Молдавія щільно сидить на Придністрянському гачку (хто цікавиться риболовлею - на "заглотиші"). По газу і електроенергії Кишинів цілком залежний від Лівобережжя, а Придністрянщина у свою чергу - від рф і України.
Це при тому, що значна частина населення Молдови дуже сильно проросійськи налаштовані. А Придністрянщина (Лівобережжя Дністра) - то споконвічні українські землі споконвіків заселені українцями (молдаванів там майже не залишилося а т.з. "росіяни" - то (по переписі) русифіковані українці).
Нікуди Майя не рипнеться: ЄС і НАТО дуже стримані, оскільки країна має неврегульовані територіальні питання ( в любий час там може пихнути війна) і і залежна по енергоносіях (цілком дотаційна). А у випадку т.з. "воззз"єднання з Румунією (читай "аншлюсу") - кордон назавжди ляже по Дністру: українці Лівобережжя ніколи не погодяться на входження до Руміунії). Таке - то , малята. Щодо систем ППО - пофтім, домнулє! (будь ласка, панове!), але вони допоможуть Молдові, як мертвому припарки...
показати весь коментар
19.01.2023 18:21 Відповісти
Правильно, а для вирішення питання, якщо воно є (питання), треба мати позицію, а її ..буй ма. Тому, що "каби чего не вишло", як у бульбанів "Ухаді, Ухаді"...хитрожопі
показати весь коментар
19.01.2023 18:49 Відповісти
Попробуй тампаксы сначала.
показати весь коментар
19.01.2023 19:11 Відповісти
Цікаво, а хто у Молдови союзники? Т.з. пмр, котрій Молдова не дає померти фізично/економічно вже не один десяток років? Що конкретно за ці роки зробила Молдова, щоби позбутися тієї ракової пухлини на своїй території, котра дестабілізує політичний клімат двох незалежних суверенних держав?
показати весь коментар
19.01.2023 19:23 Відповісти
А що вони там збивати зібралися? С300? Нюню. Попробуйте.
показати весь коментар
19.01.2023 19:43 Відповісти
Ого как осмелели прям удивительно.
показати весь коментар
19.01.2023 20:53 Відповісти
Санду только просить и умеет....попрошайка-презик....