G7 зобов’яже Росію заплатити за післявоєнне відновлення України

Про це йдеться у заяві G7, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на РБК-Україна.
"У цьому контексті ми вітаємо створення в рамках Ради Європи та на виконання резолюції Генеральної асамблеї ООН Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України", - йдеться у заяві.
Крім того, країни G7 продовжуватимуть вживати заходів для виявлення, заморожування, арешту та конфіскації активів тих фізичних та юридичних осіб, які потрапили під санкції у зв'язку з агресією Росії.
"Ми знову підтверджуємо, що, відповідно до наших відповідних правових систем, суверенні активи Росії в наших юрисдикціях залишаться без руху доти, доки Росія не заплатить за шкоду, яку вона завдала Україні", - йдеться у заяві.
Раніше повідомлялося, що лідери Великої сімки (G7) підтвердили зобов’язання надавати Україні фінансову та військову підтримку в боротьбі з агресією РФ. Також Цензор.НЕТ писав, що у Японії стартує саміт G7: світові лідери прибули до Хіросіми.
Тим часом, президент України Володимир Зеленський візьме участь у саміті Великої сімки в онлайн-режимі. Очікується, що постачання винищувачів F-16 в Україну стане однією з тем саміту G7 в японській Хіросімі.
До G7 входять Японія, США, Велика Британія, Франція, Німеччина, Канада та Італія, а також Європейський Союз. До участі у саміті в Хіросімі було запрошено багато інших країн.