8226 відвідувачів онлайн
8 763 60

Треба організувати розголос і масові звернення щодо ситуацій, коли військових виводять поза штат і платять по 700 грн на місяць, - активістка Сарнова

ветеран,протез,ампутація,ампутант

Військовослужбовці, яких після поранення й лікування визнали непридатними до несення військової служби, не можуть ані знову вирушити на передову, ані демобілізуватися, ані найнятися на будь-яку роботу. Їм виплачують лише по 600-800 грн на місяць. Ситуація потребує розголосу.

Про це пише у блозі для Цензор.НЕТ активістка Вікторія Сарнова.

Вона пише, що проконсультувалася з юристами. Та публікує інструкцію, як діяти військовослужбовцям, які опинилися в такій ситуації.

Сарнова радить:

  • подати на ім’я командира рапорт з питанням про те, на підставі якого нормативно-правового акту ви не отримуєте грошове забезпечення;

  • подзвонити з тим же питанням до фінчастини та на гарячу лінію Міноборони за номером 0-800-500-442;

  • подати до фінчастини та до Міноборони офіційні запити. Робити це треба у формі листа-опису (продається на Укрпошті, там же розкажуть, як заповнити).

Ще краще, пише Сарнова, якщо є змога зробити цей запит колективним. Також слід зберігати корінці від листів-описів, номери заявок після спілкування з гарячою лінією Міноборони та вхідні номери рапортів.

"Чому я прошу все це зробити - в усному форматі ця проблема не вирішиться!!! Ви всі знаєте: в нашій армії "без бумажки ти - какашка". Тому потрібно цю проблему вивести у формат паперів, щоб її почали вирішувати", - пише активістка.

Вона закликає до великого публічного розголосу цієї проблеми, щоб Міністерство оборони почало її вирішувати.

Нагадаємо, раніше Цензор.НЕТ вже повідомляв про випадки, коли непридатним до служби військовослужбовцям виплачують лише по 700 грн на місяць. Головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов називає цю ситуацію наслідком скорочення виплат пораненим військовим.

Топ коментарі
+43
нє ну не тварюки !
показати весь коментар
25.05.2023 12:27 Відповісти
+30
Це погано, це дуже погано, але (даруйте за цинічність, бо від зеленого кодла всього можна чекати), добре що ще не всіх в тюрму садять. Червінський - приклад, боєць ТРО (Одеса) - приклад....
показати весь коментар
25.05.2023 12:27 Відповісти
+30
Зато щовечора зелений довпойоп знімає відосік як в країні все чудово.
показати весь коментар
25.05.2023 12:37 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
нє ну не тварюки !
показати весь коментар
25.05.2023 12:27 Відповісти
Це погано, це дуже погано, але (даруйте за цинічність, бо від зеленого кодла всього можна чекати), добре що ще не всіх в тюрму садять. Червінський - приклад, боєць ТРО (Одеса) - приклад....
показати весь коментар
25.05.2023 12:27 Відповісти
Дивлюсь, масові зібрання людей, концерти різних артистів, в т.ч. й кварталу, йдуть повним ходом!

13 січня 2023 року Наказом № 14 Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України внесено зміни до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією. Згідно з наказом, місто Київ виключено із переліку територій можливих бойових дій", - зазначили в міністерстві.

Отож, при наймні в Києві, можна виходити на мітинги!
показати весь коментар
25.05.2023 13:26 Відповісти
Ну то треба виходити , якщо це так
показати весь коментар
25.05.2023 13:35 Відповісти
Дивлюсь не тільки Київ виключений

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0088-23#Text
показати весь коментар
25.05.2023 14:01 Відповісти
Якщо вони стають непридатними -- то ім потріно виплачувати пенсію -- а як інакше .
показати весь коментар
25.05.2023 12:28 Відповісти
У статті вказано, що "інакше" - це колі не демобілізують опісля поранення, а утримання складає 800 грн.
показати весь коментар
25.05.2023 13:05 Відповісти
А якщо непридатні на певний термін. А якщо обмежено придатні?
показати весь коментар
25.05.2023 13:57 Відповісти
зворотній бік бездумного хопання всіх підряд і непомірного збільшення армії!
в основі всього лежать економічні складники - неможливо існування ніякої армії без забезпечення! а на забезпечення 1 солдата потрібні десятки цивільних
показати весь коментар
25.05.2023 12:29 Відповісти
прям як парашці- вставай родіна зовет.. а потім нікому не потрібен.. бл***
показати весь коментар
25.05.2023 12:29 Відповісти
Зато щовечора зелений довпойоп знімає відосік як в країні все чудово.
показати весь коментар
25.05.2023 12:37 Відповісти
Який розголос,які звернення?Наче цього ніхто не знає,а тим більше ті,які цей закон(постанову)приймали.Взять за одне місце і прищемить гарно!
показати весь коментар
25.05.2023 12:30 Відповісти
То ми знаємо, а зелені глядачі марафону ні.
показати весь коментар
25.05.2023 12:32 Відповісти
Во-во!
показати весь коментар
25.05.2023 12:33 Відповісти
Звичайно залужний відповідає у нас і за війну, і за солдат, і за закупівлі, і за медкомісії, і за воєнкомів з віллами у Іспанії. Одні Zeпітори, які повністю захопили владу у країні ніза що не відповідають
показати весь коментар
25.05.2023 12:35 Відповісти
Це так, але ж його ніхто не змушував підписувати звернення до верховної ради " що повернення 30т військовим -це піар, і не потрібно цього робити". Не все так з ним добре як здається.
показати весь коментар
25.05.2023 12:43 Відповісти
українці ******* ліпити собі куміра. КОлись з Надьки С., потім Ердоган був "туркобандерівцем", і т.д. До Залужного є питання, але українці не хочуть щоб їх задавали.
показати весь коментар
25.05.2023 13:07 Відповісти
Ну ви ж, непевно, не зазнаєте як було
показати весь коментар
25.05.2023 14:04 Відповісти
Ну якщо якась зелена пліснява, може змушувати головнокомандуючого робити щось таке дебільне, то ви думаєте в України є хоч якийсь шанс для перемоги?
показати весь коментар
25.05.2023 16:28 Відповісти
Так, головне щоб не було поступок у дійсно важливих речах. На жаль вони втягують Залужного в політику, він вимушений з ними «грати».
Впевнений, що в принципових речах поступок не буде. Ну… і нам відомо що Головновомандувач має над собою Верховного головнокомандува щоб б ми про це не думали
показати весь коментар
25.05.2023 17:07 Відповісти
Зате, на приватні канали 2 мільярди є.
показати весь коментар
25.05.2023 12:30 Відповісти
Та це повсякденна практика.
Позаштатних мабуть уже тисячі
показати весь коментар
25.05.2023 12:31 Відповісти
а чого ви хотіли від зелених мерзотників і тих совецких за суттю так званих охвіцерів
показати весь коментар
25.05.2023 12:31 Відповісти
Головне, що у бюджеті є 50 мільярдів на тєлємарафони, на дороги і на яйця по 17грн. А на військових - Zeпіторам наплювати. Ані тут аби прібарахлітся і сваліть.
показати весь коментар
25.05.2023 12:33 Відповісти
Бубочка економить, йому ж суддів та прокурорів годувати треба!
показати весь коментар
25.05.2023 12:35 Відповісти
а ще зграя "вiрних слуг", хазяiн своє забирає, асфальт, офшори - навiть на ракетну прогаму не хватає, на вiдмiну вiд Iрану.
показати весь коментар
25.05.2023 12:43 Відповісти
чомусь мені здається, що ті, хто дивиться його телемарахфон не будуть його захищати від тих, кому він зажав військові виплати.
показати весь коментар
25.05.2023 12:36 Відповісти
Що це за фігня така? Якщо людина інвалід, то швидко призначайте статус і відповідну пенсію. А що це ігри такі, тримати в армії позаштатних інвалідів?
показати весь коментар
25.05.2023 12:36 Відповісти
тримають щоб ми не знали правди про кількість поранених.
показати весь коментар
25.05.2023 13:47 Відповісти
Не усьо так адназначна, резніков працює над вирішенням цього питання…
Йде 10 рік московської війни проти України! Можливо, через гроші по схемах і за людей забув!
показати весь коментар
25.05.2023 12:37 Відповісти
сидіти і чекати що якийсь чинуша при погонах тобі нараховуватиме зарплату це наївно у нього психологія що ви йому повинні платити з цього ... йдіть до суду і домагайтеся виплат
показати весь коментар
25.05.2023 12:37 Відповісти
В Україні ще не побудовані десятки тисяч кілометрів доріг, з яких можна легко прибарахліться шашличному кодлу. Навіщо ці дрібні проблеми , якщо Жан Клод боневтік поїхав в турне світом і одною "вєртушкой" всі проблеми порєшав?
показати весь коментар
25.05.2023 12:39 Відповісти
Так, ось така муйня. І машини часу немає. І 19 рік давно по заду. А по переду десятки тисяч війскових поранених на війні та кинутих на призволяще війсково-політичним керівництвом України. Знають вони все. І навмисно нічого не вирішують. Голосуй, не голосуй - все одне получиш....
показати весь коментар
25.05.2023 12:44 Відповісти
вангую що "позаштатний" радник ОП та "всюдивиїздний" підполковник Арестович продовжує одержувати зарплату за сотню тис. та ще й "бойові" і таких до..я
показати весь коментар
25.05.2023 12:47 Відповісти
та да куда не сунься ситуація гірше чім при яникутам хоч правила були понятні кроши дав та зробив справу. а тут ровели такий бардак та непрофесіоналізм просто капець. от що буває коли керувати в дежраві починають люди зі смітника. огидно та соромноза тещо вони з українців знущаються та сміються
показати весь коментар
25.05.2023 12:47 Відповісти
Мусійчучка в захваті говорит ь, що у Зеленського більше 90 відсотків підтримки, думаю помилилася, хотіла сказать більше 100
показати весь коментар
25.05.2023 12:50 Відповісти
103%. Як на референдуме у Криму.
показати весь коментар
25.05.2023 12:57 Відповісти
Великий визирь мизерного султана.
https://www.youtube.com/watch?v=QuqdIT8Q19g
показати весь коментар
25.05.2023 12:51 Відповісти
Не на часі !!!
показати весь коментар
25.05.2023 12:56 Відповісти
ЗЕшмонькі рулять. Швидше б них отого руля забрати поки вони країну не вгробили.
показати весь коментар
25.05.2023 13:10 Відповісти
гниди
показати весь коментар
25.05.2023 13:10 Відповісти
Мені тут в коментарях один чоловік в якого жінка - держслужбовець, доводив, що їм начебто познімали всі надбавки і тепер вони страдають за мінімальну зарплату. Так от пани і пані держслужбовці, а не хочете Ви, піти поза штат, до кінця війни, на 700 грн. в місяць? Є у Вас ще совість, чи всю проїли на держстільці в затишному кабінеті?
показати весь коментар
25.05.2023 13:26 Відповісти
Єрмак з подолякою про це і не хотять знати, тому і замовчують …
Головне для них наМарафонити їх ще Раз…
показати весь коментар
25.05.2023 13:32 Відповісти
А Залужний?
показати весь коментар
25.05.2023 13:50 Відповісти
Нашему конченному минобороны на это насрать. Пока ты в окопе, тебе платят, ранили- иди нах.
показати весь коментар
25.05.2023 13:33 Відповісти
Коли вже довбойоби при владі зрозуміють, не требе знущатися з своїх військових, завжди дорожче вийде, прийдуть кацапи і зрівняють все з землею...
показати весь коментар
25.05.2023 13:40 Відповісти
700? 700??? 700 грн. військовому? Та, блін, мої окремі солом"яні брилі коштують та йдуть за більшу суму... Блін, це ж як треба зневажати працю воїна, внаслідок якої в нього травма?!!! Зелена влада продовжує варити жабу!
показати весь коментар
25.05.2023 13:56 Відповісти
Хіба ті, що сьогодні при владі, не знають? Ще й як знають… а якщо не знають, то нахер така влада взагалі потрібна
показати весь коментар
25.05.2023 13:59 Відповісти
У жодному нормативному акті немає такого поняття, як "виведення за штат". А ось таких командирів цілком можливо притягнути до кримінальної відповідальності за зловживання службовими повноваженнями
показати весь коментар
25.05.2023 14:10 Відповісти
Дві дні назад важкопоранений воїн не витримав такої наруги й вкоротив собі віку.
Ще два воїни після поранення повернулися у свій підрозділ, виконують бойові завдання, а при отриманні зарплати - ви поза штатом... Вимагають письмових пояснень, як вони отримали поранення (ще перед Різдвом).
Інший отримав дуже серйозні поранення (мабуть, залишиться інвалідом) - та ж історія. І це приклади лише з двох підрозділів однієї бригади.
А міністерка лапутіна розповідає, як гарно будуть зустрічати ветеранів восени...
показати весь коментар
25.05.2023 14:23 Відповісти
Для зели главное выделить деньги на марафон и на газеты,в которых пишут только хорошие новости о хорошем зеленском и его шобле, а как живут обычные украинцы и как живут наши герои после ранения зеле чихать, ему бы побольше бюджет на дороги, что бы денешек в офшоры перевисти, и приэтом бровки домиком и патриотические речи с листочка прочесть в одежде будто бы только с окружения или с окопа вышел,лицемер
показати весь коментар
25.05.2023 15:11 Відповісти
Так, головне марафон, щоб запудрити мізки наріду, а бійці, які отримали поранення для них відпрацьований матеріал. Мільярди йдуть на марфон, відоси, фрідом та іншу муйню, якою марафонять обдурений нарід 73%.
показати весь коментар
25.05.2023 16:17 Відповісти
Я взагалі не розумію, які можуть бути законні обставини, при яких людина отримує менше мінімального окладу. Більше того, я не розумію, чому ця проблема ніяк не може бути вирішена. У нашій країні можна змінити конституцію за тиждень. А цю проблему не можуть вирішити упродовж року. У країні існує механізм узаконеного рабства, а нам дають поради, як кожен окремо має вирішувати цю проблему. Просто ганьба.
показати весь коментар
25.05.2023 15:51 Відповісти
Який потрібно робити розголос? Розголос був у 2019 році про "свинарчуків", "ліпецьку фабрику", "ротердам +", а це вибір більшості. Хавайте. За це голосували і самі військові.
показати весь коментар
25.05.2023 15:51 Відповісти
Риторичне питання: а хіба розпіарений до краю Залужний десь на Марсі засів чи це він покриває таке неподобство? Таке враження,що його взагалі не існує....
показати весь коментар
25.05.2023 16:17 Відповісти
Шо ви тут репетуете,виж всі голосували за це неподотство,то тепер і маете.
показати весь коментар
25.05.2023 17:05 Відповісти
Не всі. Менша частина, але прит омних просила подумати і тільки тьоді приймати рішення, але кіног про Голобородьку на крадені Бені гроші, зробили свою справу.
показати весь коментар
25.05.2023 22:52 Відповісти
"Еще лучше, пишет Сарнова, если есть возможность сделать этот запрос коллективным"

это НИЧЕГО не даёт, так как любое обращение должно бы индивидуальным и ответ даётся индивидуально, на имя и на адрес подавшего!

А вот подача МАССОВЫХ "запросов" - это уже может иметь значение!
показати весь коментар
26.05.2023 13:13 Відповісти