9757 відвідувачів онлайн

Збудувати нову ГЕС замість підірваної Каховської може коштувати близько $1 мільярда, – Мінекономіки

гес,каховська

Ціна будівництва нової ГЕС може коштувати близько $1 млрд, оскільки мова не тільки про встановлення нових гідроагрегатів, а про відновлення цілісності величезної греблі.

Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Росія вкотре довела всьому світу, що вона терористична держава, адже підрив Каховської ГЕС притягне за собою екологічні, економічні наслідки, велику загрозу для радіаційної та харчової безпеки. Ціна будівництва нової ГЕС може коштувати близько $1 млрд, оскільки мова йде не тільки про встановлення нових гідроагрегатів, а про відновлення цілісності величезної греблі. Лише на відновлення дамби піде щонайменше п’ять років і кумулятивний ефект гуманітарних та екологічних наслідків підриву буде лише наростати", - прокоментувала перший віцепрем'єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко.

У Мінекономіки зазначають, що знищення дамби Каховської ГЕС, організоване російськими окупантами, можна назвати однією з найбільших техногенних катастроф у Європі за останні десятиліття. В результаті чергового злочину РФ можуть бути підтоплені 80 населених пунктів, знищено частину флори та фауни Херсонщини, кілька мільйонів людей можуть залишитися без питної води, під загрозою продовольча безпека та інші катастрофічні наслідки.

"Світова спільнота має діяти максимально жорстко щодо Росії. Зараз Україні потрібна якомога швидша допомога у мінімізації та ліквідації наслідків підриву в інтересах усього людства. Перш за все йдеться про демонтування та будівництво з нуля цілого комплексу нової ГЕС. За попередніми підрахунками Міндовкілля та Держекоінспекції збитки водним ресурсам завдано на 2 млрд грн. Сума тільки збільшуватиметься", - наголосила Свириденко.

Наразі вже створено штаб із ліквідації наслідків підриву Росією Каховської ГЕС під головуванням Міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка.

Уряд виділив 120 млн грн Держагентству водних ресурсів для сталого забезпечення жителів Миколаєва питною водою та 845 млн грн для забезпечення питною водою жителів Херсонської, Запорізької, Миколаївської та Дніпропетровської областей. Також виділено 1,5 млрд грн для будівництва нових магістральних водогонів. Це потрібно, аби забезпечити Кривий Ріг, Нікополь та Марганець питною водою. Області забезпечені спеціалізованою технікою для підвозу води і системами доочистки.

Топ коментарі
+14
Спочатку зелені дали ввійти захопити та знищити, зараз хочуть відбудовувати .
показати весь коментар
07.06.2023 10:17 Відповісти
+13
а ці все про бабло
показати весь коментар
07.06.2023 09:47 Відповісти
+13
Два! ... Два мільярди!
показати весь коментар
07.06.2023 10:08 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
а ці все про бабло
показати весь коментар
07.06.2023 09:47 Відповісти
А чим повинно займатись Мінекономіки?
показати весь коментар
07.06.2023 09:52 Відповісти
запитай у них
показати весь коментар
07.06.2023 09:54 Відповісти
Економікою а не рахувати гроші на відбудову того що ще невідомо чи буде відбудовуватись, і коли це буде. Хай працюють тут і зараз, справ у них достатньо. Але ми бачимо що вони мають вільні руки для того щоб уже щось підраховувати, тобто там є люди які немають чим занятись. А якщо ці цифри просто цифри і жодних підрахунків не проводилось то навіщо їх озвучувати?
показати весь коментар
07.06.2023 09:58 Відповісти
Я згодна з вами, бо знаю які були села Черкащини до затоплення. Садок вишневий коло хати це не про ті часи.
показати весь коментар
07.06.2023 10:15 Відповісти
Будівництво гребель і водосховищ на рівнінних річках - це велика помилка, якщо не сказати більше - злочин. Що стосується України конкретно - було затоплено величезні площі найродючищої землі у Світі! Я вже не кажу про екологію - її було вщент зруйновано. До того ж , як ми на протязі кількох десятиліть переконались, не тільки екологія постраждала -******** і водосховищами було спричинено величезні людськи жертви діями усіляких неадекватних сусідів- ворогів. Але не дивлячись на все це, вже вчора - у день цього злочину знов лунають заклики за відбудову греблі.
показати весь коментар
07.06.2023 09:58 Відповісти
ну як сказати, без водосховищ було б неможливо заповнити колоссальну мережу зрощувальних каналів на Півдні, не було б там практично землеробства, не їли б ми тих кавунів, цибулі, помідорів... Звісно, що на етапі будівництва це принесло чимало біди. Але наразі на висушених землях вже нічого того нема і не буде, найкраще рішення - це відновити водойму.
показати весь коментар
07.06.2023 10:04 Відповісти
Водосховища-найпростіший спосіб, але ж ми живемо не у середньовіччі?
показати весь коментар
07.06.2023 10:10 Відповісти
ну , нажаль, совок не рідко використовував середньвічні методи. Якщо в ретроспективі, то, звісно, навряд чи будували бці водосховища, це було сумнівне рішення, зоча знову ж таки, на той час не було інших варіантів забезпечення потужною електроенергетикою, окрім гідто та теплоелектростанцій. Але вже зараз по факту: території водосховища - це буде просто висушене болото без родючого шару грунту, без нічого, ще невідомо скільки добрив на дні, подивіться на Арал. Тому рекультивувати мільйони гектарів цього болота в колишні плодородні луки та левади навряд чи доцільно. Я думаю, що мабуть краще відродити водойму в перспективі. Але то нехай радять екологи.
показати весь коментар
07.06.2023 10:21 Відповісти
я тут трохи з Яром сперечався раніше, ще перед підривом дамби кацапами. Він з Вами згоден і наводив свої аргументи. Але тоді не звучала цифра в 1 млрд на відбудову. А от тепер питання - а може цих коштів виставить на будівництво не греблі, а каналу прямо з Запоріжської ГЕС? Там є проблема з гранітами, але при правильному підході до справи там все можна прорубати і воду пустити звідти по каналам і віадукам в той же Крим і південь Херсонщини і до ЗАЕС
показати весь коментар
07.06.2023 10:20 Відповісти
Це необхідність, бовдур.
показати весь коментар
07.06.2023 10:38 Відповісти
Всі чомусь забули, що у епоху до гребель, судноплавство по Дніпру було неможливим із-за порогів. Саме завдяки підняттю води у Дніпрі ті пороги були затоплені
показати весь коментар
07.06.2023 10:50 Відповісти
мене так бісить, коли наші бариги , потираючи рученята, вже рахують скільки і чийого баблішка вони освоять на "відновленні" чогось то там. Замість того, щоб задатися питанням: скільки зараз вони дають баблішка на дрони та спорядження?! Спершу подумайте, як то звільниться, а потім, падлюки, баблішко рахуйте.
показати весь коментар
07.06.2023 10:01 Відповісти
Вони навіть не знають % підрива дамби,але гроші уже кармани приємно торкаються
показати весь коментар
07.06.2023 10:10 Відповісти
Тоесть, нельзя.
показати весь коментар
07.06.2023 09:48 Відповісти
.... Микитась??
показати весь коментар
07.06.2023 09:49 Відповісти
Німці відновили підірвану червоними греблю Дніпрогесу за рік.
показати весь коментар
07.06.2023 09:51 Відповісти
''відновили''
тут нема чого відновлювати, бо станція, по-суті, випарилася.
показати весь коментар
07.06.2023 10:08 Відповісти
Угу. А цю будували 1950-1955 роки. Рік введення в експлуатацію останнього агрегату 1956 рік. Технології й техніка якось інші..

Ото курви полонені не коробки з пакетами нехай клеять, а відновлюють ГЕС. Палатки їм поставити, польову кухню, забор з колючки, собаки й охорона. Нехай відпрацьовують, падли.
показати весь коментар
07.06.2023 10:22 Відповісти
Ось вже відновлена ****** в 1943 році. Де був пролом там бетон світліший.
показати весь коментар
07.06.2023 10:47 Відповісти
Ачіпятка. 1942 рік.
показати весь коментар
07.06.2023 10:48 Відповісти
Цю двічі підривали. Це Дніпровська. Перший раз НКВС - втопили доюха українців. Німці самі відновили, а потім підірвали при відступі.
показати весь коментар
07.06.2023 11:26 Відповісти
без кухні.. що виростять
показати весь коментар
07.06.2023 11:56 Відповісти
Та я згодна. Але всілякі ООНи, ОБСЄ, гавністі - почнуть волати, що укропи знущаються над мокшанськими бідосями
показати весь коментар
07.06.2023 12:05 Відповісти
отже будуть піднімати знову ціни на світло і податки
показати весь коментар
07.06.2023 09:51 Відповісти
Тариф на воду піднімати. Бо в деяких містах є проблеми зараз з водою, наприклад в Нікополі.
показати весь коментар
07.06.2023 10:15 Відповісти
На воду й так підняли. Навіть проблем не було. Таке враження, що всі зростання тарифів будуть тепер постійно, при кожній руйнації інфраструктури. Пофіг, що зараз нам дають гроші на відновлення, а потім ще й з кацапів здеремо..так зелепуха ще з людей три шкури дере..
показати весь коментар
07.06.2023 11:29 Відповісти
Я з друзями побудую нову греблю за 2 лярда. А можемо навіть за 3-4.
показати весь коментар
07.06.2023 09:52 Відповісти
Ну якщо лярда гривень, тоді давай)
показати весь коментар
07.06.2023 09:59 Відповісти
мене не забудь а теж хочу 7-8 лярдів гривень
показати весь коментар
07.06.2023 11:57 Відповісти
Та нє. "Мрія" на черзі перша.
показати весь коментар
07.06.2023 09:54 Відповісти
І "Мрія" і ця ****** - розпил бабла
показати весь коментар
07.06.2023 10:00 Відповісти
і тут вискакує "наша йулічка" та як заверещить, голосніше верещучки - "я відбудую гес за $4 млрд!"
показати весь коментар
07.06.2023 09:55 Відповісти
Це вже було чи просто пророкуєш, Ванга Ви наша?
показати весь коментар
07.06.2023 09:58 Відповісти
вийшов "іван сулима" заміж і став "Ivan Livliv" )))
показати весь коментар
07.06.2023 10:24 Відповісти
В усякому разі ВОНА останнім часом почала подавати ознаки життя.
показати весь коментар
07.06.2023 10:25 Відповісти
Воду в Крим не подавати і після перемоги!
показати весь коментар
07.06.2023 09:57 Відповісти
с хера ли не подавать воду в украинский Крым? Ты тролль?
показати весь коментар
07.06.2023 10:38 Відповісти
бабломойшу потрясіть і 5 нових збудуєте
показати весь коментар
07.06.2023 09:58 Відповісти
шось мало, дайте хай міноборони порахує🤔
показати весь коментар
07.06.2023 09:59 Відповісти
один мільярд - скільки це в "яйцях?
показати весь коментар
07.06.2023 10:08 Відповісти
Зараз в тренді цибуля, бо поля змило
показати весь коментар
07.06.2023 10:24 Відповісти
якщо яйця Резнікова зажати в тіски то бабла на 5 ГЕС відасть з крадених
показати весь коментар
07.06.2023 11:31 Відповісти
дякую вчителю віктору івановичу маціборі шо навчив економіки. я й без цих василів прикинув у голові що мільярд
показати весь коментар
07.06.2023 10:01 Відповісти
А вона там потрібна? Такі величезні рівнинні ГЕС будувалися лише у росіі, а в інших країнах за допомогою росіі у країнах з диктаторськими режимами.
показати весь коментар
07.06.2023 10:06 Відповісти
Тут ще інший бік. Каскад робить Дніпро повністю судохідним
показати весь коментар
07.06.2023 10:25 Відповісти
А я таке пам'ятаю - через цей каскад Дніпро фактично перестав впадати у Чорне море і фактично перетворився на озеро. Також пам'ятаю, як після побудови Київського моря зимою почали йти дощі.
показати весь коментар
07.06.2023 10:51 Відповісти
Нужна.
показати весь коментар
07.06.2023 10:41 Відповісти
Скорость с которой влада выдает "необходимые на восстановление суммы" просто поражает.
Не удивлюсь, если еще при подлете ракет они будут говорить сколько потребуется денег на ликвидацию последствий.
С такой бы скоростью реформы в экономике делали ...
показати весь коментар
07.06.2023 10:07 Відповісти
В Гостомелі вже розбоневтічили чи розянелохали 5 млн. грн.!
показати весь коментар
07.06.2023 10:47 Відповісти
"Восстановление Гостомеля" нервно курит в сторонке, по сравнению с тем, что происходит в МО.
показати весь коментар
07.06.2023 10:52 Відповісти
вам мало реформ від Гетьманцева і зЄлоха. тут хоч би ці пережити
показати весь коментар
07.06.2023 11:35 Відповісти
Два! ... Два мільярди!
показати весь коментар
07.06.2023 10:08 Відповісти
при нинішній "зе владі" в Україні"-"На будівництві нової гідроелектростанції для народу України вартістю 1 млрд доларів,ми можемо цей народ обдерти і заробити ще один млрд(можна і більше)"
показати весь коментар
07.06.2023 10:09 Відповісти
І це треба робити за рахунок конфіскованих коштів та майна зеленського та решти ******* з 95-кварталу
показати весь коментар
07.06.2023 10:15 Відповісти
У путіна 250 млрд. Це вистачить на 250 ГЕС. Нам навіть скільки і не треба.
показати весь коментар
07.06.2023 10:17 Відповісти
Скажуть, що треба 251.
показати весь коментар
07.06.2023 10:26 Відповісти
Так не тільки ж ГЕС відновлювати
показати весь коментар
07.06.2023 10:26 Відповісти
Так не тільки ж з путіна візьмемо? Єта тока путін вінават, а ми нєпрічьом - не проканає)
показати весь коментар
07.06.2023 10:55 Відповісти
Спочатку зелені дали ввійти захопити та знищити, зараз хочуть відбудовувати .
показати весь коментар
07.06.2023 10:17 Відповісти
Сховище повернеться до заповнення, не такого,як раніше,але повернеться. Скільки разів інші країни накривали водні біди, але вони поверталися до нормального життя і природа відновиться. Час зробить свою справу,якщо мати за мету відновлення, а не пусті слова
показати весь коментар
07.06.2023 10:19 Відповісти
Повністю з Вами погоджуюсь. ГОЛОВНА постійна причина всіх бід України в рашистані, а головне ДЖЕРЕЛО всього лиха, горя та нещастя в Україні, починаючи з 2019 р., знаходиться в ОПі та безмозглих макітрах 73 %-них виборців.
показати весь коментар
07.06.2023 10:44 Відповісти
Без зеленої шобли це буде. А то навчились ще на стадії проекту половину гроше освоювати
показати весь коментар
07.06.2023 10:22 Відповісти
Головне кацапську гидоту прогнати.А гроші знайдуться.В тих хто розмінував Чонгар....
показати весь коментар
07.06.2023 10:28 Відповісти
Не з ВАШИМИ зеленими менеджерами.
показати весь коментар
07.06.2023 10:35 Відповісти
-- так в рази буде дешевше.
показати весь коментар
07.06.2023 10:36 Відповісти
Слыш, доцент, деньги давай, керосинку покупать нада.
показати весь коментар
07.06.2023 10:40 Відповісти
- Что это у тебя?
- Надо...
показати весь коментар
07.06.2023 16:36 Відповісти
У нас швидко вміють рахувати. До кожної оцінки збитків, має бути написано, що буде відновлено за рахунок московії
показати весь коментар
07.06.2023 10:42 Відповісти
Зепідрахуї .
показати весь коментар
07.06.2023 10:48 Відповісти
ВЖЕ НАБУДУВАЛИ НОВУ "МРІЮ"
Цю владу просто за ноги треба підвисіти у повному складі.
показати весь коментар
07.06.2023 11:40 Відповісти
Великі будівничі мля Після цих дебілів та зрадників у владі Укрвїна буде вихаркувати декілька поколінь їхні шашлики
показати весь коментар
07.06.2023 12:28 Відповісти
Ещё свинособак оттуда не умертвили, а уже мечтают как они распилят бабло.
показати весь коментар
07.06.2023 17:01 Відповісти