11231 відвідувач онлайн

Зеленський про ATACMS для України: Сподіваємося отримати їх восени

зеленський

Президент Володимир Зеленський сподівається на отримання далекобійних ракет ATACMS від США вже восени.

Як передає Цензор.НЕТ, про це глава держави заявив в інтерв'ю Фаріду Закарії для телеканалу CNN.

"Насамперед нам потрібна далекобійна зброя. Далекобійні системи, артилерія, боєприпаси тощо. Усі говорять про ATACMS, це дуже важливо. Всі говорять про винищувачі в небі, це дуже важливо. Почнімо з ATACMS. Я маю надію, я говоритиму з президентом Байденом. Його думка та підтримку для мене дуже важливі. Я думаю, він може перегорнути цю сторінку війни. Одного разу він уже зробив це з HIMARS. Це було дуже важливо.

Отже, стосовно ATACMS я говоритиму з президентом Байденом знову. Це не перші переговори. Ми просуваємося. Я сподіваюся, ми отримаємо їх восени. Для нас дуже важливо не робити паузу в цьому контрнаступі, саме тому вони мені дуже потрібні", - сказав президент.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Байден може ухвалити рішення про передачу Україні ATACMS найближчим часом.

Топ коментарі
+6
Глянь на календар.
показати весь коментар
11.09.2023 11:59 Відповісти
+3
Потрібні "мені"???
показати весь коментар
11.09.2023 12:05 Відповісти
+3
На один абзац (8 коротких речень) 4 повтори фрази "дуже важливо".
Це, як на мене (з особистого досвіду), свідчить або про обмежений запас слів у лексиконі людини, або про повне нерозуміння теми розмови. А може тут навіть 2в1...

Ну а зведення все до своєї персони ("Для нас дуже важливо не робити паузу в цьому контрнаступі, саме тому вони мені дуже потрібні" Джерело: ) то вже щось з психології...
Так і хочеться спитати: де ті "7млдр щомісяця", які ти НЕ втратив, коли "не розводив паніки" і не готувався до вторгнення з вересня 2021-го по лютий 2022-го? Зараз "НЕ втрачаєш" більше?
показати весь коментар
11.09.2023 12:17 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Глянь на календар.
показати весь коментар
11.09.2023 11:59 Відповісти
ты не хочешь открыть личико, тьфу, декларации?
показати весь коментар
11.09.2023 12:02 Відповісти
може , свое треба штампувати а не чекати на чуже.
показати весь коментар
11.09.2023 12:03 Відповісти
Потрібні "мені"???
показати весь коментар
11.09.2023 12:05 Відповісти
нарцисс и нарколыга всегда думает только о себе
показати весь коментар
11.09.2023 13:24 Відповісти
Про ракети подбають Західні Партнери!
Стефанчук +Зеленський, Чому і досі ВІДСУТНІ реАльні САНКЦІЇ на фізосіб, агентів ***** в Україні(сівкович+табачник+царьов+кулініч+клюєві+мертвечук, та сотні таких агентів ***** проти України), з конфіскацією їх майна в інтересах держави України!! По розкрадаються ці їх броньовані мерси, але не на ФРОНТ
Данилов-Шмигаль + СБУ, вроді ж на місцях і на синє око про щось глаголять, а реальної ДІЯЛЬНОСТІ ТАК І НЕМАЄ!??
показати весь коментар
11.09.2023 12:11 Відповісти
А Америка сподівається отримати коломойшу. Підеш на обмін?
показати весь коментар
11.09.2023 12:15 Відповісти
показати весь коментар
11.09.2023 12:17 Відповісти
Приберіть цею лайнову харю. Хочете писати про цю сутність, пишіть без студійних, патриотичних фото. Геть монітор гидко опльовувати.
показати весь коментар
11.09.2023 12:24 Відповісти
Невже Зеля до осені звільнить Єрмака ? Ні, це буде слідуючей осенью !
показати весь коментар
11.09.2023 12:26 Відповісти
Важливо мати важливі ракети від важливого партнера для важливої перемоги. Дуже важливо.
показати весь коментар
11.09.2023 12:57 Відповісти
Робиш офіційний запит в рамках лендлізу,
треба те, те і те, в такій кількості
щось нададуть

Ракети, снаряди це "расходники" - для України зняли вимогу по оплаті пошкодженної, втраченої, або зношеної техніки.
Тобто все це булоб безкоштовно
показати весь коментар
11.09.2023 13:05 Відповісти
Для України зробили два виключення в законі про лендліз
- все надане в рамках лендліза, надається більше ніж на 5 років. При цьому не встановили новий термін, коли треба повернути
- все пошкоджене, втрачене, зношене (оплата амортизації) - не треба оплачувати

формально, через роки можливо прийдеться заплатити "копійки" за оренду техніки

проте "расходники" по своій природі не передбачають оренду, ніхто ж не бере в оренду іжу, бензин, снаряди, міни, ракети та інше

їх повернення компенсують грошима - а якраз ця компенсація знята для України

https://petition.president.gov.ua/petition/196764

p.s.
лендліз запропонувала республіканська партія, в січні 2022 року, з терміном дії - поки не закінчиться конфлікт 2014 року

демократична партія, "поправила" закон,
скоротила термін дії до 1 жовтня 2023 року
та прийняла це вже після війни, в квітні 2022 року

Що вигідніше мати допомогу, з необмеженим терміном дії
чи через 3 тижні втратити допомогу за лендлізом?
показати весь коментар
11.09.2023 13:16 Відповісти
все пошкоджене, втрачене, зношене (оплата амортизації) - не треба оплачувати
Що, спеціально для України змінили значення поняття "позичати" (lend) та "здавати в оренду" (lease)?

ніхто ж не бере в оренду іжу, бензин, снаряди, міни, ракети та інше
Позичив чи взяв в оренду - повернеш в натурі або грошима. Не хочеш повертати - не бери в оренду, не позичай, а бери як безповоротну допомогу - як Україна бере зараз.

Вам же республіканці дуже прозоро показують свою позицію - Маск боявся, що #уйло вдарить по США навіть у відповідь на українську спецоперацію в Криму (!!!) - про що ще можна сперечатись, що ще тут не зрозуміло???
показати весь коментар
11.09.2023 18:50 Відповісти
Закон
https://www.congress.gov/bill/117th-congress/senate-bill/3522/text

hat authority relates to Ukraine, the following provisions of law shall not apply:
(A) Section 503(b)(3) of the Foreign Assistance Act of 1961 (22 U.S.C. 2311(b)(3)).
(B) Section 61 of the Arms Export Control Act (22 U.S.C. 2796).

Секцsя 61
https://www.govinfo.gov/content/pkg/COMPS-1061/pdf/COMPS-1061.pdf

Пункт 4 секції
(4) the country or international organization has agreed to pay in United States dollars all costs incurred by the United States Government in leasing such articles, including reimbursement for depreciation of such articles while leased, the costs of restoration or replacement if the articles are damaged while leased, and, if the articles are lost or destroyed while leased

Вимога оплати Україної пошкодженної, загубленої або знищенної техніки по лендлізу - не застосовується.

Хто запропонував лендліз?
Республіканці

Коли республіканці запропонували?
18 січня 2022 з терміном дії поки не вирішиться конфлікт 2014 року, зі звітом президента, як він допомагає Україні

Що зробили демократи?
Обмежили термін до 1 жовтня 2023 року, та видалили звітність президента.
Проголосували в квітні 2022, коли конфлікт переріс у війну

Може демократи кращі, но по фактам про лендліз - республіканці запропонували кращі умови.
До тогож адміністрація демократична - і саме вона не згадує лендліз, затримує постачання, та не підписує виділення коштів, щоб сплив термін їх використання.
показати весь коментар
11.09.2023 20:02 Відповісти
Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл запропонував своїм однопартійцям підтримати продовження військової допомоги Україні, а також закликав тиснути на президента США Джо Байдена, щоб той збільшував військову потужність, а не «мріяв про відступ Сполучених Штатів»

https://zn.ua/ukr/war/ssha-ozbrojujut-ukrajinu-ne-z-pochuttja-miloserdja-lider-respublikantsiv-u-senati-zaklikav-tisnuti-na-bajdena-.html https://zn.ua/ukr/war/ssha-ozbrojujut-ukrajinu-ne-z-pochuttja-miloserdja-lider-respublikantsiv-u-senati-zaklikav-tisnuti-na-bajdena-.html


Знову республіканці?
показати весь коментар
13.09.2023 00:58 Відповісти
А до весни орки напічкають бази логистику і інше.От виходить історія якби нам партнери поставили атакамс 8 місяців назад то фіг би орки замінували південь.І зараз би був зовсім інший контр наступ...Війна триває, щоб війна тривала ,бо триває війна...