11435 відвідувачів онлайн
7 008 54

Євросоюз визнав соцмережу "X" найбільшим джерелом російської дезінформації

twitter

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Bloomberg.

Таку заяву Йоурова зробила на тлі опублікованих звітів ЄС про боротьбу  із фейками великих технологічних компаній, як-от Meta, Google і TikTok.

"Це зброя масових маніпуляцій, яка коштує багато мільйонів євро і спрямована як проти росіян, так і проти європейців та решти світу. Найбільші платформи мають враховувати цей ризик. Тим більше, що слід очікувати активізації Кремля та інших перед європейськими виборами", - заявила Йоурова.

Як зазначається, більшість великих платформ погодилися працювати з ЄС над добровільним кодексом поведінки, який має на меті встановити стандарти для перевірки фактів. Компанії також реалізували пілотний проєкт, щоб оцінити масштаби проблеми.

"X, колишній Twitter, що більше не підпадає під дію кодексу, є платформою з найбільшою часткою постів із неправдивою інформацією або дезінформацією... Тож моє послання до Twitter: ви повинні дотримуватися жорсткого законодавства, і ми стежимо за тим, що ви робите", - заявила Йоурова.

За її словами, деякі платформи вже розпочали боротьбу з російською дезінформацією. Наприклад, компанія Google заявила, що за чотири місяці закрила понад 400 каналів, причетних до операцій російського впливу. Водночас Meta розширила партнерство з перевірки фактів 22 мовами в ЄС.

Віцепрезидентка ЄК також зазначила, що приплив російської дезінформації зараз особливо гостро відчувається у Словаччині, де в суботу відбудуться вибори.

"Словаччина була обрана як країна зі сприятливим ґрунтом для успіху російських прокремлівських, провоєнних наративів", - сказала вона.

Топ коментарі
+20
Гарна була соцмережа. Прикінчив її прихвостень чубатого рудого.
показати весь коментар
26.09.2023 18:04 Відповісти
+18
Добру річ "Х" не назвуть
показати весь коментар
26.09.2023 18:06 Відповісти
+10
показати весь коментар
26.09.2023 18:25 Відповісти

Завантаження...