7942 відвідувача онлайн

Антикорупційний суд наклав арешт на майно обвинувачених у справі "Роттердам+"

роттердам

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу ВАКС.

Зокрема, арешт накладений на об'єкти нерухомості колишнього голови НКРЕКП, а саме на розташовану у Києві квартиру загальною площею 41,3 кв. м та будинок загальною площею 243,2 кв. м у Київській області.

Також арештовані дві квартири колишнього генерального директора "ДТЕК Мережі" – одна загальною площею 81,90 кв. м, розташована у Києві, інша – площею 72,4 кв. м у Донецьку.

У колишнього гендиректора "ДТЕК Східенерго" арештовані київська квартира загальною площею 97,4 кв. м, будинок загальною площею 219,6 кв. м та дві земельні ділянки.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення й окремому оскарженню не підлягає.

Нагадуємо, за версією слідства, у так звану формулу "Роттердам+", заклали витрати, яких насправді не існувало, а саме - на транспортування вугілля національного виробника до теплових електростанцій з порту у Роттердамі. В результаті, як вважають НАБУ і САП, кінцеві споживачі протягом 2016-2019 рр. переплатили понад 39 млрд грн, що підтверджується висновком експерта.

Слід зазначити, що Вищий антикорупційний суд відмовив слідству в арешті боргових зобов’язань, які накопили державні компанії Укренерго та Енергоринок перед групою ДТЕК на суму майже 8 млрд грн.

"Арешт цих боргів ще більше ускладнив би ситуацію в енергосистемі напередодні опалювального сезону. За понад 6 років досудового розслідування так званої справи Ротердам+ не встановлено жодного факту вчинення злочину, нанесення збитків чи інших неправомірних дій, внаслідок чого справу кілька разів закривали. Більше того, законність її закриття двічі підтвердив Вищий антикорупційний суд України.

Водночас суд в рамках цього розслідування арештував особисте майно двох працівників компанії ДТЕК. Всі понад 6 років розслідування посадові особи ДТЕК йшли назустріч об’єктивному слідству - не переховувались і жодним чином не приховували свою власність. ДТЕК зробить все можливе аби захистити честь і гідність своїх працівників", - повідомили у компанії.

Топ коментарі
+13
Суд вже закривав цю справу. Причому при Зєлє. Шоб там шось було - полетіли б голови. А так чергова імітація боротьби з корупцією там, де її нема.
показати весь коментар
03.10.2023 17:48 Відповісти
+11
До тупеньких не доходить, що за тією формулою обраховувалась ОБМЕЖУВАЛЬНА ціна, вище якої вугілля продавати було заборонено.
До речі, після відміни зЕленими формули "Роттердам+" ціна на електрику для промислових споживачів (чомусь) зросла...
показати весь коментар
03.10.2023 18:06 Відповісти
+9
Головний винуватель був "Вальцман" тільки у хворих головах прихильників Володі Мародерського і його антитмайданівської команди. Як показав час сама формула непогана, але шахраї її використали у своїх користних цілях, здійснюючи ті операції з вугіллям, яких не було, за що і понесуть відповідальність. Це ж якими потрібно бути заганжованим телеканалами "1+1", "Наші", 112, "Інтер" та іншими, щоб звинувачувати у махінації з вугіллям того, в кого немає шахт і хто не має "Центроенерго", "ДТЕК" та інших генеруючих підприємств. Але нарід захавав і сьогодні в дап рази платить більше, як великий лох і це ще не кінець історії.
показати весь коментар
03.10.2023 17:59 Відповісти

Завантаження...