8643 відвідувача онлайн
14 996 167

Уряд готовий піти на компроміс з Угорщиною щодо мови та освіти, - "слуга народу" Стефанішина

стефанішина

Україна досягне згоди з Угорщиною про рівень виконання вимог ЄС щодо захисту прав національних меншин. Київ готовий на компроміс, але має і червону лінію, яку не перетне.

Про це депутатка від "Слуги народу", віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила на пресконференції, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на Європейську правду.

Стефанішина підкреслила, що орієнтується передусім на забезпечення прав громадян України угорського походження, і що у цьому питанні вона не бачить того рівня проблем, як це може видатися за діями та заявами угорського уряду.

"Ми розділяємо питання прав угорської меншини в Україні і вимоги угорського уряду, який це питання ставить. Бо права угорської меншини в Україні забезпечені", - заявила вона. Також віцепрем’єрка відкинула заяви про те, що угорці є особливо постраждалими через російську агресію. "Угорська меншина набагато менше постраждала, ніж, скажімо, грецька меншина Приазов’я", - нагадала вона.

Ольга Стефанішина визнає, що Угорщина зберігає право довільно блокувати процес вступу України до ЄС, але вона "не вважає, що угорську проблему треба розглядати як головну у процесі розширення ЄС".

"Я впевнена, що ми зможемо подолати і цей виклик. Я впевнена, що ми знайдемо політичне порозуміння", - заявила вона.

Віцепрем’єрка розповіла, що зараз триває діалог з ЄС про те, як Україна поліпшуватиме захист представників угорської громади. Зокрема, у вересні українська делегація передала Угорщині детальну дорожню карту, яка включала як практичні кроки, як-от щодо забезпечення угорськомовних дітей підручниками, так і плани щодо зміни законодавства.

На запитання про те, чи є в України червоні лінії у законодавчих змінах, Стефанішина відповіла: "Ці зміни точно не будуть стосуватися знання української мови".

Топ коментарі
+64
Пошла ты на х.й со своим урядом вместе, или даже впереди него
показати весь коментар
09.11.2023 14:21 Відповісти
+52
Вибачаюсь, але повторюсь: чи є в будь-якій країні ЄС законодавство, яке дозволяє отримувати повну освіту, включно вищу, на мові хунгарії?... Якщо ні, які взагалі питання до України?
показати весь коментар
09.11.2023 14:23 Відповісти
+44
як що, мадяри хочуть, хай будують свої школи! викладання державною українською, згідно закону україни.
середня освіта в україні, обов'язкова! атестат про отримання середньої освіти, обов'язковий.
те ж саме в криму!
ні якої автономії! та обов'язкова державна українська мова!
показати весь коментар
09.11.2023 14:24 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 2 з 2
Ми бігаємо с протянутою руко. по всьому світі, випрошуємо собі місце в ЄС і НАТО, а ви ще про якесь приниження..
показати весь коментар
09.11.2023 15:42 Відповісти
Пішли на *** Зелені тварі разом з Орбаном! Ні!!!
показати весь коментар
09.11.2023 15:30 Відповісти
Вони підуть і ОБОВ'ЯЗКОВО, і давно є ЗА ЩО і зрозуміло навіть КУДИ (як по мені то у в'язницю), АЛЕ ЧЕРЕЗ ЩО САМЕ Ві у цьому випадку так за їх долю переймаєтесь, бо я не знайшов того що може викликати такі емоції бо у наданій інформації та й у інших ЗМІ жодного слова про якісь конкретні поступки а кажуть лише що питання будуть вирішені і що є "червоні лінії" котрі не можуть бути порушеними. Дивлюсь на пости і не розумію що саме викликало таку лють саме стосовно питань перемовин із Угорщиною бо ніякої конкретної інформації не має, але бачу що фантазії, при чому у кожного власні, явно генеруються на повну!
показати весь коментар
09.11.2023 15:39 Відповісти
"зелетелепузіки" могли б поставити в ЄС просте запитання."Яка країна з ЄС на час вступу прорашистських мадярів в ЄС,висувала вимоги,подібні тим, які ці прорашистські "вйобики з чорбанами і всеріятами" висувають Україні?І друге питання-"Чи змогла би бути прорашистська угорська мадярщина членом ЄС І НАТО,якщо би аналогічні притензії ,котрі мадяри висувають Україні , були їй поставлені сусідами Угорщини???Уряд "зелений",котрий готовий іти на поступки, має уступити місце тим, хто українські інтереси поставить на перше місце...
показати весь коментар
09.11.2023 15:35 Відповісти
мабуть питали, але толку ? Угорці вже у ЄС, тому козиряться. Допоки Дойчланд і Франція відмовчуються.
показати весь коментар
09.11.2023 17:09 Відповісти
надіюсь це просто гра на публіку, щоб партнери побачили, що ми щось пропонуємо ітд ітп плюс тепер слово за уйобиками і для них це вкрай незручно адже всі ми розуміємо, що справа там зовсім в іншому. Мене більше інше дивує, чому такі умови саме до України? чи може десь в ЄС діють такіж правила для угорців на рівні законодавства?
показати весь коментар
09.11.2023 15:36 Відповісти
Нам ДОВЕДЕТЬСЯ говорити з мадярами, поляками і хз з ким ще, якщо ми хочемо вступити в НАТО / ЄС, другої дороги немає! Якщо будуть лізти зовсім на голову, тоді будем пробувати показувати всьому ЄС які то кончені, щоби вони надавили на них. Знову, другого алгоритму просто немає...
показати весь коментар
09.11.2023 15:47 Відповісти
Цей придуркуватий уряд підготовує анексію закарпаття?Компроміс,якщо фіно угри зроблять другою державною-українську. Скаче фіно угорська каліка-повітря псує,нехай ЄС з ними розбирається.
показати весь коментар
09.11.2023 15:55 Відповісти
Совєтський анекдот. Стоять грузини тут бачать приїхав горбатий Запорожець із нього вилазить грузин , вони йому кричать щоб вилазив із машини і не ганьбив націю , а він їх послав на...і каже : " Дайте із тюрми додому доїхати"А що там кричать угри...?
показати весь коментар
10.11.2023 03:27 Відповісти
****** зелені потвори, щодо мови та освіти ви готові на поступки будь-кому й з легкістю, бо це геть далекі від вас, зденацоналізованих істот, поняття. аби ви швидше повиздихали разом із вашим ублюдочним послідом!!
показати весь коментар
09.11.2023 16:08 Відповісти
А потом будет как с мадьярским банком)) Проходили же. Хрен бы с ними с этими венграми, но все же понимают что дело не в них. Найдут другую причину. Я бы в ответку затянул бы удавку ихней общине так, чтобы они сами вышли на с плакатами к посольству Венгрии и поблагодарили орбанутых за все хорошее. А потом можно будет и переговоры начинать. Как показывает практика метод пряника работает только в комплекте с кнутом. При том сначала должен быть кнут и покрепче.... в потом уже печеньки
показати весь коментар
09.11.2023 16:18 Відповісти
Поки орбан катається до ***** не спрацює ані кнут, ані пряник. Або кнут повинен бути розміром з пихатість Зєлі, але тут можна буде нарватися на пʼяту статтю НАТО.
показати весь коментар
09.11.2023 16:36 Відповісти
Пока орбанутые при власти, то да. Діла не буде. Ему те венгры до одно места. Но они тоже не вечные. Рано или поздно и там смениться власть и элиты. Придут новые и с ними тоже приодеться говорить, торговаться и лучше это делать с более выгодных позиций, а не так как у нас сейчас. Мы вам уступки а в ответ кукиш новые требования.
показати весь коментар
09.11.2023 16:59 Відповісти
Орбана і всяких Сіярто вибирали самі мадяри. Тож я б не розраховував, шо шось там зміниться.
показати весь коментар
09.11.2023 22:13 Відповісти
Якщо мадярська меншина постраждала через війну то чого ви їх не забрали до себе???? І чого претензії не пред'являєте *уйлу?!!?
показати весь коментар
09.11.2023 16:24 Відповісти
Україну де факто ні хто не може блокувати по вступу в НАТО і ЕС, навіть Німеччина і Франція не говорячі про країни які вступили в ЕС на початку 2000-х, тому що Український народ заплатив за вступ до НАТО і ЕС двічі ,знищенням третьго ядерного потенціалу в Світі ще 1996 році і коли українські захисники , захищаючі свійнарод вимушені захищати і туж Угорщину, а вступ до ЕС і НАТО в нас вкрали, за що Україна поплатилася своєю територією і вбитими громадянами , тому питання потрібно ставити по іншому, чому Угорщина, яка ні чого за вступ не платила і повинна де юре вступити після України, отримала членство в інституціях безоплатно і намагається і далі крастии наше членство в ЕС. Так давайте створими мовні та інші умови ще для поляків яких проживає в Україні десь 15% інших національностей , а потім Україну будуть далі рвать на шматки , що приклада з РФ не достатьній, коли розвязують війну під приводом захисту свого народу, але чомусь ніхто до себе свій народ не запрошує всі тільки хочуть взяти чужу теріторію і пограбувати.
показати весь коментар
09.11.2023 16:26 Відповісти
Сплошні емоції і видавання бажаного за дісне...
Не чули таку приказку? "В армії нема слова "вкрали", є слово - "проїбав"". От в міжнародній політиці так само.
показати весь коментар
09.11.2023 16:33 Відповісти
Так всі дії починаються з емоцій, головне щоб потім голову підключати, а якщо провтикали то потрібно владі виправляти , а не розкрадати і продавати країну і спихувати свої втикання на простих людей які захищають Україну і ЕС ціною свого здоровя і життя , до речі вас теж, бо якщоб не українські захисники вам би ні чого не дали, судячи по іноземному прапорцю ні роботи,ні допомоги, розсудлдивий ви наш.
показати весь коментар
09.11.2023 16:55 Відповісти
Час емоцій давним давно пройшов. Треба вже трошки включати мізки...

А щодо "бо якщоб не українські захисники вам би ні чого не дали", я не біженець. Я в європах з моменту, коли мудрий нарід на емоціях вибрав Зєлю. Тож трохи мимо .
показати весь коментар
09.11.2023 22:11 Відповісти
Ох і дебіли... підете на поступки в цих питаннях - вони вигадають інші.
показати весь коментар
09.11.2023 16:31 Відповісти
Оце повій навибирали. Готові приймати з усіх боків.
показати весь коментар
09.11.2023 16:45 Відповісти
Сутенер так ними крутить
показати весь коментар
09.11.2023 18:15 Відповісти
"Слуга" стефанішина, за краще твій уряд пішов би у пи*ду, аніж на компроміс з циганвою на чолі з повією пуйла орбаном. Затям це та передай далі своїм колегам-"слугам" невідомо чийого народу.
показати весь коментар
09.11.2023 16:51 Відповісти
Угорщина і після вступу України в ЄС буде шкодити Україні
А що ви хотіли?
Кацапи нас ненавидять на сході
А на заході венгри
Угорщина і в другу світову війну підтримувала Гітлера тому нічого не змінилося
Зараз підтримують Путіна
Тільки хто така для України Угорщина?
Угорщина не приймала біженців,не надавала військову допомогу, забороняє транзит зброї до України через свою територію, проти санкцій Росії
Україна чимось вина Угорщині?
Але чи треба Україні ЄС з такою ворожою країною як Угорщина ?
І взагалі вступ до ЄС відбудеться не на наступний рік і не відразу після війни як дехто думає а років
Через 10 можливо
Там вже і Орбана не буде....
Тому не треба себе накручувати Угорщиною бо вступ до ЄС дуже далекий
показати весь коментар
09.11.2023 16:51 Відповісти
Чого ви хочете від публіки типу Безуглой,Котлети,Лізи Богуцкой? Хоча в порівнянні зі своїм вожаком Бубочкою,вони мають вигляд Сократів...
показати весь коментар
09.11.2023 18:00 Відповісти
Але треба сказати - що компроміс почне працювати тоді коли Україна стане членом ЄС, тобто приняти закон який почне діяти з моменту вступу, а то кинуть та ще щось придумають.
показати весь коментар
09.11.2023 16:52 Відповісти
Хто на черзі щось "повимагати" в України? З часом "уряд" як прийшов так і піде, але проблема вже буде. Пусти свиню за стіл так вона і на стіл вилізе. А про мадярів сапер Водічка всесказав...
показати весь коментар
09.11.2023 17:00 Відповісти
Старий сапер Водічка передбачив такий розвиток подій, це точно!
показати весь коментар
09.11.2023 17:48 Відповісти
Ці сволочі закладають "міни сповільненої дії" - готують на майбутнє мадярські і румунські сепаратистські анклави на території Закарпаття, Буковини і Одещини. Цим слугам - іудам байдуже, що буде з Україною в майбутньому. Вони живуть сьогоднішним днем - забезпечити собі розкрадання держави, красти, красти і здрисьнути за "бугор".
показати весь коментар
09.11.2023 17:06 Відповісти
Така собі новина. Кажуть будемо бодатися про вступ до ЄС до 2030 року. Амінь !
показати весь коментар
09.11.2023 17:12 Відповісти
2035 року
показати весь коментар
09.11.2023 21:16 Відповісти
Чи ми в є в НАТО і в ЄС, чи нас там не має, а рашка веде з Україною війну начебто ми вже давно члени цих організацій… так може і послати того орбана з позицїї вже членів?
показати весь коментар
09.11.2023 17:45 Відповісти
подолати це дуже просто - спитати орбана скільки УКРАЇНСЬКИХ шкіл є у угорщіні? От скільки там буде українських шкіл-стільки у нас угорських...
показати весь коментар
09.11.2023 17:51 Відповісти
теж саме про права українців в угорщіні...просто дзеркально спиати що робиться для української КУЛЬТУРИ та ідентичності у угорщіні...
показати весь коментар
09.11.2023 17:56 Відповісти
А сколько украинцев там живет
показати весь коментар
09.11.2023 19:15 Відповісти
то мабуть вже живуть чимало, як утікали після 24.02.
показати весь коментар
09.11.2023 19:54 Відповісти
1.Забрати ліцензію в ОТР банку. 2. ввести візовий режим з мадярами.3. вислати мадярогенконсульства з Закарпаття.4. законом заборонити вивішувати мадяропрапори на Закарпатті.5. затребувати з мадярів контрибуцію за геноцид українців у Корюківці.на Житомирщині і т.д. Але ЗЕ-лена потолоч буде торгувати інтересами України,навіть,з путінським защоканом Вітею Орбаном та його мадяро-ханти-мансійською ордою переселенців з Уралу....
показати весь коментар
09.11.2023 17:55 Відповісти
Компроміс - ЦЕ ЗАВЖДИ ВТРАТА ЧАСТИНИ СУВЕРЕНІТЕТУ.
Курви зелені, вже країну про€б@ли!
показати весь коментар
09.11.2023 18:04 Відповісти
Сьогодні- Угорщина, завтра Румунія- Буковин, потім Польша- Лемберг,
а далі що ?
показати весь коментар
09.11.2023 18:08 Відповісти
Ага..... а потом с поляками, гагаузами, азовскими греками, татарами, евреями...НО главный фокус - этого компромисса в том, что следущим узаконят , конечно русский . Остальное - это прикрытие...
показати весь коментар
09.11.2023 18:55 Відповісти
Ніхто й не сумнівався що слуги путіна підуть орбану на зустріч.
показати весь коментар
09.11.2023 18:57 Відповісти
...бо це - шлях назустріч саме х**лу
показати весь коментар
09.11.2023 19:00 Відповісти
Погубит вас лупатый членограй.
показати весь коментар
09.11.2023 19:22 Відповісти
При тому, що українську вони геть не розуміють, але непогано балакають па рюські.
Вони хоча б розуміють, що написано в документах?
показати весь коментар
09.11.2023 19:57 Відповісти
Дуже тонко і дуже правильно сказано
показати весь коментар
09.11.2023 20:24 Відповісти
А чого стефанішина назвала тільки червоні лінії стосовно знання або незнання української мови ? А де червоні лінії щодо гарантій від змін законодавства на користь мови мад'яр ? Чому вони повинні мати якісь особливості? відмінні від інших народів. Хоче ще одну війну ? Так починався рускій мір. ****** не відзвітувались поки що по спаленню живцем 8000 українців під час WW-2 в Корюківці Чернігівської області.
показати весь коментар
09.11.2023 20:04 Відповісти
Напишу кацапской - а на хрена это делать? Какие ущемления венгерской общины сейчас у нас наблюдаются?
показати весь коментар
09.11.2023 20:23 Відповісти
Дзеркальні дії. Що в тих країнах?
показати весь коментар
09.11.2023 20:45 Відповісти
Зелену потолоч геть від влади, куди не подивишся їхні рішення тільки проти УКраїни.
показати весь коментар
09.11.2023 21:05 Відповісти
Не на часі! Краще у 2034 році !
показати весь коментар
09.11.2023 21:11 Відповісти
Я вам як "мадяр" стверджую -- ніколи Угорщина не відхапає Закарпаття, тому можна йти на ці політичні угоди, бо:
по-перше: вони члени Євросоюзу, а той їм не дозволить на територіальні претензії
по-друге і найважливіше: Закарпаття настільки багатонаціональне, що воно не може себе ідентифікувати з угорцями виключно й переважно! А загалом більшість чисельності корінного населення -- гуцули себто українці -- мій прадід був гуцулом, працював на залізниці при Австро-Угорщині...
не буде тут ніякого сепаратизму, бо Угорщина вже не є визначним королівством та й світ вже не той.
показати весь коментар
09.11.2023 21:48 Відповісти
тут всё очень просто, какие права мадяры требуют от Украины, такие же зеркально, они должны выполнить сами, украинские школы, украинский язык как второй государственный, чего ещё изволите? ))))
показати весь коментар
09.11.2023 23:10 Відповісти
Европейцы очень хорошо обкатали этот трюк на турках, Турция даже конституцию меняла и выполняла любые прихоти, всё это *********! Когда хотят принять в союз или блок то делают это а не крутят яйца, кстати как это было с Турцией по поводу НАТО.
показати весь коментар
09.11.2023 23:33 Відповісти
УГОРЩИНА - ІДИ НА Х*Й ЗІ СВОМА ПРЕТЕНЗІЯМИ ДО УКРАЇНИ НАПИСАНИМИ В КРЕМЛІ.
показати весь коментар
09.11.2023 23:28 Відповісти
Между прочим это ещё даже не цветочки, вот когда пшеки выкатят свои требования у вас челюсть до пупа отвиснет от удивления и это не шутка.
показати весь коментар
09.11.2023 23:41 Відповісти
Ну даааа, а якщо завтра Поляки, Румуни і РФ захочуть для своїх громадян такі приференції? Дурні хочуть розвалити країну заради обіцянок взяти в ЄС.
показати весь коментар
10.11.2023 00:08 Відповісти
це нічого не змінить, під@р вигадає нові умови шантажу
а Україна дасть новий привід фашистам створювати «народну» республіку

це ж не воно диктує умови це х!йло керує
показати весь коментар
10.11.2023 00:31 Відповісти
Україна нікуди не готова піти бо ми на своїй землі а зрадники України хочуть кудись піти в тюрму на приклад нам закарпатські сіепари не потрібні так каже кулимет.
показати весь коментар
10.11.2023 00:48 Відповісти
за часів Австро-угорщини були українські дипутати в парламенті де це все зараз угорщиа пригнічує права українців
показати весь коментар
10.11.2023 00:53 Відповісти
демокрація це влада більшості а не якоїсь там меншини
показати весь коментар
10.11.2023 00:57 Відповісти
Потім підуть на компроміс з путіном. Вікно Овертона, якщо це вам про щось говорить
показати весь коментар
10.11.2023 01:05 Відповісти
Реальність така що більше 5 млн українськіх біженців ВЧАТЬ мову країни де вони отримали притулок. А всі мови країн ЄС є рівноправними. Тобто, якщо Україна хоче стати членом ЄС, то відповідне ставлення має бути до любої мови країни ЄС. Короче, вчіть англійську і будуть вас усюди розуміти... якщо захочуть.
показати весь коментар
10.11.2023 01:56 Відповісти
Можно пойти на компромис,получить членство в ЕС а затем ОТМЕНИТЬ все эти компромися\ы. Мадьяры обязательно придумают новые условия толькол чтобы не пустит Украину в ЕС. Мадьяры-агенты Кремля и их никакие уступки не устроят
показати весь коментар
10.11.2023 05:44 Відповісти
Венгров очень легко РАЗВЕСТИ. Принять поправки в самую последню очередь а на второй день как Украину примут в ЕС-ОТМЕНИТЬ эти поправки. Дело в том что чтобы выгнать Украину из ЕС-тоже нужен КОНЦЕНСУС тоесть решен е всех членов-а его не будет потомучто Испании или Франции Плевать на Венгров. А если ЕС возмутится то можно потребоать у ВСЕХ стран членов ЕС аналогичное законодательство по их соседям-и они на такое не пойдут. Главное принят поправки удоблетворяющие Венгров в самый последний день перед вступлением и на следующтй-их отменить!
показати весь коментар
10.11.2023 05:57 Відповісти