Кабмін пропонуватиме відмовитися від заочної форми навчання, - Міносвіти

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" сказав заступник міністра освіти та науки Михайло Вінницький, передає Цензор.НЕТ з посиланням на Укрінформ.
"У законопроєкті, який був поданий спочатку до ВР, була пропозиція не здійснювати набір на заочну форму наступного року, а було рішення Комітету з питань освіти, науки та інновацій, щоб цю норму зняти. Але треба розуміти, що у нас на черзі наступний законопроєкт, який має йти як урядовий, де ми пропонуємо міністерству все-таки відмовитися від заочної форми навчання і повністю замінити її дистанційною формою. І так само гнучкою формою денної форми, так званою індивідуальною траєкторією, де може бути менше навантаження за денною формою, що дасть можливість студенту одночасно навчатися і працювати", - розповів Вінницький.
За його словами, заочна форма, яка увійшла до української системи освіти як своєрідний рудимент радянської, себе вичерпала.
"За останні три роки в Україні сильно розвинулася дистанційна форма. В силу того, що був ковід, зараз повномасштабне вторгнення, технічно покращена дистанційна форма і зараз вона активно розвивається, у тому числі в асинхронних форматах, де здобувач освіти не обов'язково має бути присутній разом із викладачем під час навчання. Це виявляється значно більш ефективним, ніж заочна форма", - переконаний заступник міністра.
Він зазначив, що зараз заочна форма навчання, на жаль, не свідчить про якість освіти, а скоріше про отримання "корочки".
Вінницький додав, що будь-які трансформації у сфері вищої освіти пропонуються для вступників у 2024 році, тому ті, хто вже вступив за певною формою навчання, завершать навчання за тією формою, на яку вступали.
Він висловив сподівання, що парламент посприяє у запровадженні цих змін.