9326 відвідувачів онлайн
3 836 41

Естонія завершила будівництво паркану на кордоні з РФ

кордон,росія,естонія

В Естонії цього тижня завершили будівництво 40-кілометрового паркану вздовж південного кордону з Росією.

Про це пише Politico, інформує Цензор.НЕТ.

Міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс зазначив, що основна мета полягає у створенні високотехнологічної прикордонної інфраструктури.

Ляенеметс повідомив, що східний кордон Європейського Союзу, що проходить уздовж кордону з Естонією, має бути обладнаний передовим обладнанням системи безпеки і безпілотними системами спостереження. Завершення проєкту планується до 2025 року.

"Покриття майже 340 кілометрів кордону - це складне завдання, незалежно від того, чи є це будівництвом паркану на суші, чи впровадженням систем спостереження на воді. Естонія подала заявку на фінансування від Європейського союзу для розвитку таких можливостей, як безпілотне спостереження і радіолокаційний моніторинг позицій", - зазначив Ляенеметс.

Топ коментарі
+16
А чим тобі "паркан Яценюка" заважав? Чи - "аби висраться"?
показати весь коментар
14.12.2023 07:55 Відповісти
+7
Ясно! "Аби висраться"! Зразу видно "батраків подоляцьких" "******** страну", а зараз "хлюпають лайном" на тих, хто хоч щось робив, щоб цьому запобігти!
показати весь коментар
14.12.2023 08:53 Відповісти
+4
Так швидко!? Молодці естонці.
Зе.....
показати весь коментар
14.12.2023 07:42 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Так швидко!? Молодці естонці.
Зе.....
показати весь коментар
14.12.2023 07:42 Відповісти
Ну хоч міцніший, надійніший та дешевший чим в Яценюка надіюсь получився
показати весь коментар
14.12.2023 07:44 Відповісти
А чим тобі "паркан Яценюка" заважав? Чи - "аби висраться"?
показати весь коментар
14.12.2023 07:55 Відповісти
ну хоч тим що за тим парканом курей тримати а не москалів стримувати
показати весь коментар
14.12.2023 08:39 Відповісти
Ясно! "Аби висраться"! Зразу видно "батраків подоляцьких" "******** страну", а зараз "хлюпають лайном" на тих, хто хоч щось робив, щоб цьому запобігти!
показати весь коментар
14.12.2023 08:53 Відповісти
Виглядає, що батрак на зарплаті аме ти, окільки так яро намагаєшся захистити "щось важливе" - а результати діяльності як Яценюка так і зелених за вікном можеш розглянути, коли матимеш час після зміни по написанні коментарів. Не замітно зовсім чим його "щось зроблений" паркан допоміг, крім того що списали сплачені мною і тисяч інших людей сплачені податки. Привикли робити "щось важливе" і тим тішитися, ну тішся дальше і захищай роботодавця. Ігнор.
показати весь коментар
14.12.2023 09:05 Відповісти
Ромчику! Коли я сюди прийшов - при владі навіть Порошенка не було І я не міняв свої поглядів з того часу "Батрачиш" тут саме ти Бо Яценюк прийшов на "пустий бюджет" і зумів його наповнить - не зважаючи на війну на Донбасі І його "стіна" будувалася не проти повномасштабної війни, а проти нелегалів (як і у поляків, естонців, литовців та фіннів з латишами) Тому її не на Донбасі ставили і копали рів - а на Полтавщині та Харківщині з Сумщиною - в першу чергу А тепер розкажи мені - колишньому кадровому військовому, ЧОМУ в умовах війни, у 2019-му, були зупинені оборонні програми та фактично обеззброєна армія?! А потім верещи мені про мою "зміну"
показати весь коментар
14.12.2023 09:17 Відповісти
Помилкою Яценюка було те, що він назвав, або погодив назву, проєкт - "Стіна". В уяві балаболів фейсбучних одразу намалювалася Велика китайська стіна. Хоча мова йшла про елементарне облаштування кордону з немитою, якого, практично, не існувало. А щодо витрат - якби там були зловживання, п'яти, без малого, років "зеленої" влади вистачил б, щоб притягти до відповідальності винних.
показати весь коментар
14.12.2023 10:58 Відповісти
Ну що? ВСЕ? "Потух", "азартний"? Скільки ж вас тут вже було! Вискочили, "висралися", "отримали по морді" і "злилися"! Не ти перший - не ти останній!
показати весь коментар
14.12.2023 09:51 Відповісти
Якраз дорожчий в кілька разів. Зразок брали з паркану Яценюка.
показати весь коментар
14.12.2023 09:02 Відповісти
И мин между сеткой побольше.
показати весь коментар
14.12.2023 07:56 Відповісти
Яких мін? Естонія - підписант міждержавної угоди про заборону "протипіхоток" А самі протитанкові міни кацапів там не зупинять - там треба "лінію Манергейма" будувать! І розвертать війська
показати весь коментар
14.12.2023 08:56 Відповісти
Да про мины я знаю,один выход растяжки ставить.Войск в Эстонии на пару бригад еле наберется,поэтому наверняка они развернули тероборону так как наш пример думаю их научил.
показати весь коментар
14.12.2023 09:27 Відповісти
Так ти вже "конкретизуй" подібне А то у мене "колихнулася підозра" стосовно твоєї "адекватності" І сумніваюся, що вони "розтяжки" виставили Хіба що поставили сенсори і спостережні камери До речі - "розтяжки" це трохи інше Відрізняється від мін Вітер, падіння дерева чи просто інше зачіпання "струни" - і буде "холосте спрацювання" А "вибух на кордоні" - "черговий дипломатичний скандал" Про "наслідки" треба думать!!!
показати весь коментар
14.12.2023 09:47 Відповісти
Две бригады было два года назад. Тепер дивизия.
показати весь коментар
15.12.2023 09:17 Відповісти
Я так думаю - Конвенцію про заборону застосування, накопичення запасів, виробництво і передачу протипіхотних мін та про їх знищення варто "модифікувать" І застосовувать її лише проти тих країн які її дотримуються З "обезбашенними" це не працює" - бо обеззброює перед "обезбашенним"
показати весь коментар
14.12.2023 09:58 Відповісти
Вийде замкнене коло - киватимуть одне на одного. "Обезбашенним" - суворі санкції.
показати весь коментар
14.12.2023 11:04 Відповісти
"Громов"! Ми з тобою вже якось "порозумілися"!
показати весь коментар
14.12.2023 11:47 Відповісти
А лапки навіщо? Я, по паспорту, - Громов.
Зі здоромим ґлуздом я завжди в ладах.
показати весь коментар
15.12.2023 09:29 Відповісти
Та мені "фіолетово" - хто ти насправді Я тобі вже колись сказав - не шукай в мені свого "однодумця" і навіть не пробуй мене в чомусь переконать У нас з тобою "глузди" різні
показати весь коментар
15.12.2023 09:40 Відповісти
Ну, якщо твій "глузд" - нездоровий, то це твоє особисте горе, чи, може, не горе, а насолода. Хто вас, з понтом, Холодних знає?
показати весь коментар
15.12.2023 10:43 Відповісти
Громов! Щоб встановить у кого з нас - "нездоровий глузд" - достатньо глянуть на наші з тобою профілі
показати весь коментар
15.12.2023 11:02 Відповісти
Тю! У Боневтіка було 73,22% - 13 541 528 виборців. Ну, ти старайся - доженеш! На привалі читай оповідання "українського поета" Чехова "Пассажир первого класса".
показати весь коментар
15.12.2023 14:14 Відповісти
Я бачу - тебе "жаба давить" Можу тільки поспівчувать Не один ти такий тут І всі ви такі "вельми азабочены" своїм "реноме" Даю безплатну пораду: ти менше ним "азабачивайся" Стань самим собою І тоді тебе швидше оцінять!
показати весь коментар
15.12.2023 14:26 Відповісти
Чим ти бачиш? Сліпою кишкою? Я і зараз є самим собою - під своїм іменем. А ти сам, під вигаданим ніком, не надувайся, як жаба, тоді перетиснуті канали сприйняття реальності відкриються, і ти, можливо, зовсім по-іншому побачиш світ. А поки що, краще, розкажи - як ти, свого часу, розкрадав українську армію.
показати весь коментар
16.12.2023 11:09 Відповісти
Громов! "Словесний понос" виключи! Мені "слава" не потрібна - я не страждаю марнославством Тому пишу під "ніком" (на відміну від тебе) Так робило завжди більшість людей, що хотіли висловить публічно свою думку, але хотіли зберегти у повсякденному житті "інкогніто" Навіть те, що ти пишеш під "власним іменем", говорить про твоє марнославство! Пам"ятаєш "Ревізора" Гоголя? "Будете в Петербурге встречаться там с сенаторами разными - скажите им, что живёт в таком-то городе Иван Иванович Добчинский!" (цитату пишу по пам"яті - ліньки заради тебе лізти в бібліотеку) Точно так само, як і ти на "Цензорі" заявляєш про своє справжнє ім"я та пишаєшся цим!
А твоя заява - що я там "украв" і "скільки" - це з тієї ж самої "опери" Марнославець не може сказать щось конкретне - тому тужиться "висраться" хоч якимось лайном в опонента!
Непогано я тобі твій "психологічеський пальтрет" намалював?
показати весь коментар
16.12.2023 11:47 Відповісти
Падалицеїде! То ти свій портрет намалював своїм рідким калом. Почати з "словесного поносу" - у мене чотири рядки, а у тебе більше дванадцяти - у три рази більше. Ти просто бздиш писати під своїм справжнім іменем, бо твоя "слава" тебе дожене.
показати весь коментар
16.12.2023 12:41 Відповісти
Громов! На відміну від тебе, я змушений дуже детально пояснювать "самозакоханим недоумкам" їх тупість Тому і пишу "розлого" та підкріплюю свої слова "цитатами з класики літератури" Чому ти "недоумок"? Та тому, що ти навіть "словотворенням" по-тупому займаєшся! "Падалицеїд" - похідне від словосполучення "той, що їсть падалицю" В українській мові слово "падалиця" означає "фрукт, який дозрів та сам впав з дерева" І тут ніякого "ганебного" чи "принизливого" відтінку нема Їх їдять більшість людей - навіть того не знаючи
А славі моїй за мною і ганяться не треба - вона зі мною (на відміну від твоєї)
показати весь коментар
16.12.2023 12:51 Відповісти
Падалицеїд! Ну, немає ніякого "ганебного" відтінку, то й немає, значить буду тебе так називати. Ти ж не ображаєшся? Де ти бачив, щоб я ганявся за твоєю "славою"? Я вже не питаю - чим бачив. Теж мені слава - "мене читають - 112" Ти, врешті, витруси зі своїх штанів і помийся, щоб тобі не здавалося, наче тебе обісрали. Чи в тебе паранойя?
показати весь коментар
16.12.2023 14:17 Відповісти
Громов! Судячи з "запаху" від твоїх коментарів - смердить саме з ТВОЇХ штанів Бо саме ти тут "на гімно схОдиш" - аби мені чимось "допекти" І у адміністратора цілком може виникнуть питанна: "А чи не порушує "дописувач Громов" політики сайту та його направленості?" Бо він створений для обговорення суспільно-політичних тем - а не для "срачу" А ти саме цим і зайнявся в черговий раз - із учора Бо я тобі ще рік тому пояснив, що в зв"язку з твоїм "скандалізмом" у мене нема бажання з тобою полеміку підтримувать Але ти вперто "лізеш без мила в сраку" Мабуть - "довикаблучуєшся" знову І тобі й цей аккаунт деактивують!
показати весь коментар
16.12.2023 14:33 Відповісти
Так, щоб не бути голослівним, беремо твій допис: "

Громов! "Словесний понос" виключи! Мені "слава" не потрібна - я не страждаю марнославством Тому пишу під "ніком" (на відміну від тебе) Так робило завжди більшість людей, що хотіли висловить публічно свою думку, але хотіли зберегти у повсякденному житті "інкогніто" Навіть те, що ти пишеш під "власним іменем", говорить про твоє марнославство! Пам"ятаєш "Ревізора" Гоголя? "Будете в Петербурге встречаться там с сенаторами разными - скажите им, что живёт в таком-то городе Иван Иванович Добчинский!" (цитату пишу по пам"яті - ліньки заради тебе лізти в бібліотеку) Точно так само, як і ти на "Цензорі" заявляєш про своє справжнє ім"я та пишаєшся цим!
А твоя заява - що я там "украв" і "скільки" - це з тієї ж самої "опери" Марнославець не може сказать щось конкретне - тому тужиться "висраться" хоч якимось лайном в опонента!
Непогано я тобі твій "психологічеський пальтрет" намалював? "
На 12 рядків - 3 (три) зразки анально-фекальної риторики, до якої ти, взагалі, вельми схильний. Від кого ж це смердить?
" В классическом представлении страдающие паранойей отличаются нездоровой подозрительностью, склонностью видеть в случайных событиях происки врагов, выстраивать сложные https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F_%D0%B7%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B0 теории заговоров против себя, с сохранением в другом логичности мышления. При паранойе содержание патологических ситуаций часто включает много элементов реальности, формально правдоподобно связанных с болезненными представлениями больного, либо основывается на них."(С)
"Мегаломанная паранойя[https://ru.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B9%D1%8F&veaction=edit&section=10 править | https://ru.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B9%D1%8F&action=edit&section=10 править код ]

Мегаломанная паранойя (от https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%B3%D1%80%D0%B5%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%8F%D0%B7%D1%8B%D0%BA др.-греч. μέγας - большой, и https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%B3%D1%80%D0%B5%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%8F%D0%B7%D1%8B%D0%BA др.-греч. μανία - безумие; paranoia megalomanica) или паранойя величия - вид паранойи, который характеризуется систематизированными https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%80%D0%B5%D0%B4_%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B8%D1%8F бредовыми идеями величия " (С) https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B9%D1%8F
А тепер біжи-ябеднічай, горе-адвокат.
показати весь коментар
17.12.2023 09:14 Відповісти
..........
показати весь коментар
17.12.2023 09:35 Відповісти
Прощавай, дурнику!
показати весь коментар
17.12.2023 18:36 Відповісти
..........
показати весь коментар
17.12.2023 18:46 Відповісти
Если все такие гуманные то первый ряд ставить сигнальные мины а дальше уже никто и не виноват.
показати весь коментар
14.12.2023 11:32 Відповісти
Всі "такі "розумні" - тільки срать не просяться" !
показати весь коментар
14.12.2023 11:46 Відповісти
Молодці Естонці!! Дякуємо за підтримку Українців!
Добре, що у них немає Шмигалівщини та верещучки і шатлами на Південь…
А могли б, і просто перестать паркан строїть… акакаяразніца… хоть паржалі б …
Приклад ДІЙ, дійсно УРЯДОВЦІВ в державі, а не Оманського зкацапленого лайна!!

Слава Україні!!
показати весь коментар
14.12.2023 08:00 Відповісти
Цікаво, у них теж срач, як на Яценюка підняли?
показати весь коментар
14.12.2023 09:03 Відповісти
Естонці здебільшого - люди флегматичні У них набагато менше бажаючих "паржать"!
показати весь коментар
14.12.2023 09:06 Відповісти
Рова копайте і крокодилів туди запускайте!!!
показати весь коментар
14.12.2023 08:10 Відповісти
Паркан на границе з РФ-это ни о чём. Стена Яценюка тому подтверждение. Нужно сплошное минирование.
показати весь коментар
14.12.2023 09:07 Відповісти