9508 відвідувачів онлайн
6 321 69

Якщо США та ЄС не нададуть фінансову допомогу, можлива затримка пенсій і зарплат держслубовцям, - міністр економіки Свириденко

деньги,бедность,копейки,минимум,прожиточный

Україні, ймовірно, доведеться відкласти виплату пенсій та зарплат державним службовцям. Це станеться, якщо ЄС і США не нададуть обіцяну фінансову допомогу на початку наступного року.

Про це перший віцепрем’єр - міністр економіки Юлія Свириденко заявила у коментарі Financial Times, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на РБК-Україна.

За її словами, дефіцит зовнішньої підтримки підштовхне українську економіку назад до режиму "виживання" після того, як вона почала відновлення у 2023 році з зростанням ВВП, за оцінками МВФ, у 4,5 %.

Наступного року Україні знадобиться 37 млрд доларів зовнішньої підтримки. Наразі запит президента США Джо Байдена на 60 млрд доларів у "глухому куті" в Конгресі, а пакет підтримки ЄС на 50 млрд євро заблокований через вето Угорщини.

Свириденко сподівається, що ЄС схвалить допомогу Україні в лютому та надасть кошти до кінця березня.

Як зазначає FT, Україні з вересня намагається заощадити гроші та змінити пріоритети видатків. Зокрема, Кабмін збільшив податок на прибутки банків, а податки на доходи фізичних осіб з військових тепер йтимуть до центрального бюджету.

Проте Свириденко наголошує, що цього не досить. За словами міністра, пріоритетом для України буде оборона та обслуговування боргу.

Як пояснила Свириденко, Україні, можливо, доведеться затримати виплату заробітної плати для 500 тисяч державних службовців і 1,4 млн вчителів, а також виплати 10 млн пенсіонерів, якщо Захід не дасть гроші.

Деякі західні офіційні особи кажуть, що Україна зможе утримувати бюджет без допомоги Заходу протягом кількох місяців, але це може призвести до інфляції та підірвати фінансову стабільність. Віцепрем'єр розповіла виданню, що за перші 11 місяців 2023 року Київ зібрав податків на 4,4 млрд доларів більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Як зазначається, стійке відновлення було необхідним для заохочення українських біженців повернутися додому. Попри те, що рівень безробіття оцінюється у 18,9%, Україна відчуває нестачу робочої сили в багатьох секторах.

З огляду на те, що українські експортні маршрути обмежені війною, а кордон з Польщею блокується, стратегія уряду полягає в тому, щоб сприяти експорту більш цінних перероблених і промислових товарів, а не сировини.

Свириденко також закликала новий уряд Польщі припинити блокування українських прикордонних переходів. Через польські протести українські експортери втратили 160 млн доларів, а імпортери - 700 млн доларів.

Топ коментарі
+20
А красти менше ми не будемо! Ні-ні! Це як в тому анекдоті про те, що діти менше їсти будуть, але папа палити ( бухати) збирається так само
показати весь коментар
27.12.2023 15:23 Відповісти
+14
Диктаторський закон про мобілізацію і сама мобілізація + затримка виплат для мільйонів і жебракування = рецепт соціального вибуху і втрати державності вже готовий.
показати весь коментар
27.12.2023 15:30 Відповісти
+12
Та ну, це судді, прокурори і поліцейські не будуть отримувати свої захмарні зарплати і пенсії? А хто ж тоді буде захищати Київ в кабінетах, на блокпостах і катаючись на аутлендерах?
показати весь коментар
27.12.2023 15:23 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Держслужбовцам😷😏😆😷🙏 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏
показати весь коментар
27.12.2023 15:23 Відповісти
Аааааа! Атлична! Нада, чтобы они ещё и вернули в казну всё ранее полученное
показати весь коментар
27.12.2023 15:26 Відповісти
Ти думаєш, вони живуть на зарплату?? Під ударом пенсіонери...
показати весь коментар
27.12.2023 16:04 Відповісти
Держслужбовці - то не тільки депутати й міністри. Доречі, під шумок вони туди так само можуть підсунути лікарів й соціальну сферу повністю.
показати весь коментар
27.12.2023 15:29 Відповісти
за лікарів не переживай там поки в карман не положиш хрен таблєточку назначать
показати весь коментар
27.12.2023 15:50 Відповісти
Переймаюсь. Бо не всі лікарі однакові. Крім того, медпрацівники - це не тільки лікарі. Ті ж самі санітарки, яким по 70 років, а вони працюють бо пенсії не вистачає. Чи ті самі прибиральниці в медзакладах. Ви їм багато платите? Доречі - це дивлячись які Ви таблеточки просили. Може прогабалін, лірику для замісної терапії.
показати весь коментар
27.12.2023 16:54 Відповісти
показати весь коментар
27.12.2023 18:45 Відповісти
У більшості лікарів давно вже є свої клініки і кабінети. Попробуй потрапити на лікування в лікарню, не пройшовши "діагностику" в їх власних кабінетах. Вони ще мють свої аптеки, або бонуси від аптек, куди виписують рецепти. А от не погано буде, коли перестануть фінансувати вчителів, тих, що за обіцянку Херпіду 4 тисячі доларів США привели це чудо до влади.
показати весь коментар
27.12.2023 19:32 Відповісти
Навіщо пробувати - потрапляла. Влітку. Знаю, що всі аналізи, діагностика, ліки - платні. Оплата - дещо на афільовані приватні лабораторії, які прям в лікарні проводять ті аналізи. Дещо - апаратна діагностика прямо на благодійний фонд. Аптечна мафія - то давно. Але ми не говоримо про весь персонал. Дрючити треба керівництво Мінздраву, лікарень, мережі аптек. А не медсестер та санітарок.
показати весь коментар
27.12.2023 21:43 Відповісти
А красти менше ми не будемо! Ні-ні! Це як в тому анекдоті про те, що діти менше їсти будуть, але папа палити ( бухати) збирається так само
показати весь коментар
27.12.2023 15:23 Відповісти
показати весь коментар
27.12.2023 15:25 Відповісти
Та ну, це судді, прокурори і поліцейські не будуть отримувати свої захмарні зарплати і пенсії? А хто ж тоді буде захищати Київ в кабінетах, на блокпостах і катаючись на аутлендерах?
показати весь коментар
27.12.2023 15:23 Відповісти
Житомирский адвокат сделал запрос в военкомат о том, сколько прокуроров призвали на службу, сколько судей служат Украине в ВСУ - аж 1 из 55.
показати весь коментар
27.12.2023 15:34 Відповісти
Ув. Светлана, к чему этот скриншот? Подбросить на вентилятор?
Сорвите покровы, не стесняйтесь, вы сможете.
Сообщите кол-во призванных из Житомирской обл. кол-во жителей и процент работников юстиции.
Иначе видно что лучше всего защищены космонавты. Ведь в Житомирской области не призвали не одного.
показати весь коментар
27.12.2023 17:24 Відповісти
Сколько из них женщины, сколько из нихмужчин призывного возраста?
показати весь коментар
27.12.2023 17:27 Відповісти
А є запит скільки адвокатів призвано у війську і служить?
Мабудь ви не хочете піаритись на цій величезній цифрі)
Поразіть нашу уяву))

Пане адвокат, вам не соромно?
Це питання риторичне, не відповідайте, я знаю, що не соромно ні разу.
Держслужбовці, в тому числі прокурори сплачують 21% з зарплати, а скільки сплачуєте ви с прихованих десятків тисяч гонорарів?
Я вам відповім - 0% !
Ви безсоромні в своєму цинізмі і не бажанні сплачувати з всього вами заробленого. Я розумію, що вам обвинувач в суді заважає здобувати перемоги, навіть попри те, що саме адвокати мають преференції в суді і купу відмазок для затягування винесення вироку злочинцям, аж до поки правки лозовога не звільнять злочинців від покарань.
Схаменіться так брудно вести себе!
показати весь коментар
27.12.2023 18:56 Відповісти
Докерувалися ЗЕленоокі до самого канцура!!! *****!
показати весь коментар
27.12.2023 15:23 Відповісти
Багаті хазяї життя позбавляються баласту, як вони вважають.
показати весь коментар
27.12.2023 15:24 Відповісти
Вони вже у ЄС і НАТО. А нам, навпаки кажуть, що якщо в нас не буде нормально працювати САП і НАБУ- до ЄС і НАТО Україну не візьмуть. Бо в нас дуже велика корупція
показати весь коментар
27.12.2023 15:27 Відповісти
Це те за кого ви найбільше переживаєте,народ на останньому місці закінчені,- держслужбовців відправте на передову там виплачують вчасно....
показати весь коментар
27.12.2023 15:25 Відповісти
Мудрий наріт - дурного не обере! Ага! Угу!
показати весь коментар
27.12.2023 15:28 Відповісти
Вони навіть не помітять такої дрібноти
показати весь коментар
27.12.2023 15:25 Відповісти
Знаю одного такого 40-річного пенсіонера. Всю службу він грабував армію, на дємбєль купив собі інвалідність, а потім коли почалася війна, він виїхав з молодою дружиною у болгарію. Зараз живе біля моря на чималу українську пенсію, п'є пивко і радіє життю. А ви там дебіли вкалуйте на його благополуччя закордоном.
показати весь коментар
27.12.2023 15:26 Відповісти
Хто на шо вчився. Я теж жалкую, що не пішов вчитися на військового у свій час. Хоча мені пропонували. Час показав, що це вірне рішення. Навіть, якщо був би не на пенсіїї, то вже десь працював би якимсь вже майором або підполковником щонайменше, які на нуль не ходять.
показати весь коментар
27.12.2023 15:29 Відповісти
Ще є поліція - там все те саме.
показати весь коментар
27.12.2023 15:32 Відповісти
Ні, поліція мені не по поняттям була)
показати весь коментар
27.12.2023 15:51 Відповісти
Западло?
показати весь коментар
27.12.2023 17:26 Відповісти
Мне предлагали и на военное училище, и в милицейскую академию, и в пожарную академию. А я дурак в институт пошел.
показати весь коментар
27.12.2023 20:10 Відповісти
Я когда пришёл с армии, то через два дня позвонили из милиции, мол приходи к нам на работу. Когда сказал родителям, они в ужас пришли - тогда в милицию только всякая сволочь поступал))
показати весь коментар
27.12.2023 17:32 Відповісти
Зе можна було в шахтарі піти.
показати весь коментар
27.12.2023 15:42 Відповісти
Решта просто вкрадена )
показати весь коментар
27.12.2023 15:26 Відповісти
Я тебе курва на британський флаг порву я зараз в Польші і то вся моя пенсія тут в Польші. Паскуда кончена, не дасть він!
показати весь коментар
27.12.2023 15:26 Відповісти
Спакойна! Умєров все продумав!
показати весь коментар
27.12.2023 15:29 Відповісти
Диктаторський закон про мобілізацію і сама мобілізація + затримка виплат для мільйонів і жебракування = рецепт соціального вибуху і втрати державності вже готовий.
показати весь коментар
27.12.2023 15:30 Відповісти
можливо це і є "план" виходу зелені з ситуації
показати весь коментар
27.12.2023 15:43 Відповісти
"план" виходу , яке б ставлення не було до цього балабола: https://www.youtube.com/watch?v=1Bqma7oc3Ho голова ШУТА не может быть у КОРОЛЯ..
показати весь коментар
27.12.2023 16:08 Відповісти
А може тут пошукати?

"Заступник Міністра оборони України Юрій Джигир зробив посвідчення тимчасового захисту Італії та Великобританії, а також отримував фінансову допомогу для біженців

В декларації за 2022 рік Джигир вказав, що разом зі своєю співмешканкою фотографинею Наталією Любінецькою отримали по 33 тис. грн від уряду Італії як біженці, а також по 6500 грн «єПідтримки»."
показати весь коментар
27.12.2023 15:30 Відповісти
Хуже не будет? Хоть поржем? Сделаем их ещё раз? ****** конченые, нарулили.
показати весь коментар
27.12.2023 15:30 Відповісти
Тобто зелень, знаючи це, спеціально робить все, щоб Захід грошей не дав? З останнього - призначення зеленою ВР 4 членів Рахункової палати всупереч вимогам того самого Заходу зробити це після повного перезавантаження цієї Рахункової палати? 🤔
показати весь коментар
27.12.2023 15:31 Відповісти
Придётся этим держслужбовцям занимать до получки , побираться или пердохнут все с голодухи . О какой победе может идти речь , если западную помощь ( ту её часть , что не успели разворовать ) пускают на зарплаты паразитам от 300 тысяч и выше , когда все такие зряплаты должны быть урезаны до разумного предела .
показати весь коментар
27.12.2023 15:31 Відповісти
А шо, держслужбовцям ще й зарплату дають?
показати весь коментар
27.12.2023 15:35 Відповісти
А депутатам, прокурорам-суддям теж затримають?
показати весь коментар
27.12.2023 15:36 Відповісти
Іронічно, що саме Рашці прогнозували долю Німеччини у Першій Світовій, коли армія не могла нікуди просунутись і терпіла поразки, втрачала багато солдат і постійно мобілізувала більше і більше, а в тилу вже були голодні бунти.
Ще літом здавалось, що так.
Але тепер вже більше і більше схоже, що це чекає саме Україну.
показати весь коментар
27.12.2023 15:37 Відповісти
Може тепер дійде до дебілів які вибрали zeп/лідора що він голий
показати весь коментар
27.12.2023 15:38 Відповісти
"Мудрий нарід" хотів "новиє ліца" Одержав. А тепер що? Але чому велика частина супільства повинна потерпати від того що барани і лохи вибрали це лайно
показати весь коментар
27.12.2023 15:41 Відповісти
73 це більше ніж 27 ті що не ходили на вибори теж прирівнюються до більшості
показати весь коментар
27.12.2023 16:15 Відповісти
аби серіали були і телемарафон з кварталом
показати весь коментар
27.12.2023 15:43 Відповісти
Вы, главное, снимайте сериалы и крутите телемарафон за бюджетные средства!
показати весь коментар
27.12.2023 15:45 Відповісти
Зате держслужбовці, вчителя та пенсіонери, що голосували за голобородька можуть паржать.
показати весь коментар
27.12.2023 15:45 Відповісти
пишу майже в кожній темі де затронути фінанси - бабла тупо нема, почалось блокування пдв у виробників навіть на смішніших сумах, того що не було з моменту вторгненя,зараз будуть тягнути звидусиль.
Курс закладений в бюджет 24го сам себе не намалює, йому потрібні підстави.
показати весь коментар
27.12.2023 15:46 Відповісти
Це ще не все, що видала ця істота-"міністр фінансів". Генштаб замість полірованого Марченка має думати де взяти гроші для забезпечення мобілізованих.

"У Мінфіні поки що не знають, де брати гроші на продовження мобілізації.

Марченко:
"... для початку потрібно дати Генштабу та Міноборони можливість знайти підходи у цьому питанні та запропонувати рішення, як вони бачать оптимізацію діючих витрат, бо Україна виснажила внутрішній потенціал щодо фінансування військових потреб."

показати весь коментар
27.12.2023 15:51 Відповісти
Так ці Уроди щей зарплату получають
показати весь коментар
27.12.2023 15:53 Відповісти
А ви про дітей держслужбовців подумали? Це ж їм прийдеться з хамона на варену ковбасу переходити ! Це геноцид !
показати весь коментар
27.12.2023 15:59 Відповісти
Дадуть -не дадуть ...отака економiка малята
показати весь коментар
27.12.2023 16:00 Відповісти
И Кравец не получит свои пару копеек на шоу?
показати весь коментар
27.12.2023 16:21 Відповісти
Ну, це ви вже загнули! Шоу, то -- святоє. Це вояків напризволяще покинути можна, а лєночку -- нє трош!
показати весь коментар
27.12.2023 17:19 Відповісти
А оплату за комунальні послуги пенсіонерам теж відтермінуєте?
показати весь коментар
27.12.2023 16:32 Відповісти
Значить пан гетманцев увесь цей час працював не даремно...
показати весь коментар
27.12.2023 17:15 Відповісти
А можно деньги забрать с финансирования ОП, ВР и с сериалов. На месяц хватит.
показати весь коментар
27.12.2023 17:15 Відповісти
Как насчёт сокращения госслужащих
показати весь коментар
27.12.2023 17:24 Відповісти
Ташожтакое!! Ну и как теперь уснуть? Про держслужбовцыв переживаю сильно.
показати весь коментар
27.12.2023 17:29 Відповісти
Коли наймають по знайомству для керування державою, то нічого зробити не можуть

Політичне керівництво, рік тому вирішило, що безкоштовний лендліз не потрібен, вистачить "халяви". Тепер "халяви" не має, зброї не вистачає, та потрібно більше грошей тратити на зброю, замість отримання безкоштовно за лендлізом

Інші кажуть ""Мы не можем всех айтишников привлечь к работе с ІТ, потому что кому-то нужно защищать Украину и на фронте. Однако мы должны адаптивно реагировать на нужды", - отметила Черногоренко."

ІТ заробляє валюту для країни, з неї платяться податки, і потім виплачуються зарплати бюджетникам.

Чим менше буде ІТ, або бізнесу - то менше буде податків, та менше коштів для бюджетників.
Виходить якась дурня, тому що з таким підходом - коштів взагалі не буде

Може це по справедливості?
Тоді дивно, чому поліцію та ТЦК не можливо мобілізувати
Вони ж працюють не безкоштовно, а отримують зарплату за рахунок податків ІТ та працюючого бізнесу
А на питання їх мобілізаціїї, відповідь "вони не навчені воювати", проте мають "специфічні знання" - котрі на жаль не генерують кошти для держави.
Питання, чи будуть вони працювати безкоштовно, якщо зникне весь бізнес?
показати весь коментар
27.12.2023 17:43 Відповісти
Та і йух з ними!
показати весь коментар
27.12.2023 17:48 Відповісти
Нічого,з допомогою товаріщя калашнікова підемо за пенсіею до госкрадіїв і прочій зеленій мерзоті.
показати весь коментар
27.12.2023 18:38 Відповісти
Виходить, що і у Володі Боневтіка-Херпіду, як і в кацапів у всьому винні США і ЄС, а він хороший, прості ті чомусь не дають мільярди доларів і евро.
показати весь коментар
27.12.2023 19:26 Відповісти
Сколько вам заплатили за эту гнусную "информацию"?
показати весь коментар
29.12.2023 15:11 Відповісти