9263 відвідувача онлайн
3 123 19

Єврокомісія висловила уряду Польщі стурбованість щодо блокади кордону з Україною

кордон,польща

Єврокомісарка з питань транспорту Адіна Велян надіслала листа міністру інфраструктури Польщі Даріушу Климчаку у зв’язку блокуванням перевізниками пунктів перетину кордону з Україною. Брюссель закликає Варшаву забезпечити вільний рух автотранспорту.

Як інформує Цензор.НЕТ з посиланням на "Європейську правду", про це пише портал RMF FM.

У листі Велян нагадала польському міністру "про зобов'язання Польщі забезпечити вільний рух транспортних засобів на прикордонних переходах з Україною відповідно до Угоди про автомобільний транспорт між Україною та ЄС".

Для вирішення ситуації Єврокомісія запропонувала співпрацю й підтримку, додавши, що "продовжує уважно стежити за ситуацією".

Речник Єврокомісії підтвердив надсилання листа, додавши, що відомство "залишається дуже стурбованим блокуванням прикордонного переходу в Дорогуську, а також тим, що інші прикордонні переходи між Польщею та Україною продовжують бути заблокованими".

Він також нагадав, що порушення зобов’язань держав-членів ЄС "може призвести до заходів, передбачених договорами для виправлення таких порушень" – тобто позову у Суді Євросоюзу.

Співрозмовник RMF FM у ЄС окремо не виключив, що "в разі необхідності" відбудеться ще одна тристороння зустріч представників Польщі, України та Єврокомісії для розв'язання проблеми блокади кордону – остання відбулася ще 18 грудня.

Нагадаємо, польські перевізники ще з початку листопада блокують три пункти пропуску на кордоні з Україною, вимагаючи передусім повернення дозвільної системи для українських водіїв, скасованої у 2022 році відповідно до угоди про "транспортний безвіз".

Топ коментарі
+17
показати весь коментар
08.01.2024 18:26 Відповісти
+16
О, прочухались! Шо тільки зараз стало відомо?
показати весь коментар
08.01.2024 18:17 Відповісти
+15
Дуже добре. ЕС показав Польші її місто.

Показав, що це не «проблема України», а проблема у середині Польщі.

Так вже було з Орбаном. Механізми впливу у ЕС е.

Та і свій позив до СОТ Україна не забрала, а тільки « призупинену».

Давай, Туск. Працюй.
показати весь коментар
08.01.2024 18:22 Відповісти

Завантаження...