4966 відвідувачів онлайн
3 289 32

Міносвіти планує зменшити кількість закладів освіти в Україні через брак студентів

студент,вуз,студенти,навчання,абітурієнт,університет

В Україні скорочується кількість випускників шкіл, тому має відбутися зменшення або укрупнення закладів вищої освіти.

Як передає Цензор.НЕТ, про це в інтерв'ю The Ukrainians сказав заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький

"Цього року в Україні було приблизно 360 тисяч випускників шкіл. 15 років тому, у 2008-му, це число сягало 640 тисяч. Подальші прогнози також невтішні. Спираючись лише на демографію, яка не враховує показників міграції, пов’язаної з війною, ми бачимо постійне зменшення кількості осіб, які народилися на території України 17 років тому. До 2033 року в нас буде приблизно 300 тисяч випускників — і це цифра, яка передбачає повернення поки що непідконтрольних Україні територій", - зазначив він.

Щодо університетів, то, наприклад, у 2008 році, коли в Україні функціонувало приблизно 350 закладів вищої освіти, в середньому було 6700 студентів на заклад освіти. У 2021 році загальна кількість закладів зменшилася до 300, але в середньому в кожному з них було лише 3400 студентів. Середньої цифри контингенту студентів на заклад станом на 2023 рік ще немає, але можна зрозуміти, що вона є ще меншою.

З огляду на ці дані, так чи інакше, певне зменшення або укрупнення закладів вищої освіти має відбуватися, пояснив Винницький.

Сьогодні в Україні, крім 100 приватних закладів вищої освіти і 40 комунальних, які переважно доволі маленькі, діє ще приблизно 170 державних університетів, і це без урахування філій. Внаслідок реформи має з’явитися приблизно 100.

Як зазначив Винницький, "вже зараз розроблено законопроєкт про передумови модернізації мережі закладів вищої освіти. Насправді ж це законопроєкт не лише про зменшення кількості університетів, а ще про покращення їхньої якості".

Топ коментарі
+9
2019 рік економіка на піку, армія модернізується, дипломатія - на максимумі в історії з часів Ярослава Мудрого, відтік людей - мінімальний і скоротився до десятків тисяч.

А потім нація зробила самогубство.
показати весь коментар
15.01.2024 15:49 Відповісти
+8
Знайомі казали, що в будільному інстутуті в групах самі дівчата. Молоді хлопці масово виїзжають на навчання в Европу. Більшість з них вже не повернеться.
Навіть якщо ця влада вмудриться зберегти Україну в якихось кордонах, людський потенціал вже втрачено назавжди.
показати весь коментар
15.01.2024 15:55 Відповісти
+5
Так всі хлопці що не поступили на бажаний курс на державне їдуть геть з країни мрій щоб не стати тут безправним рабом "ухилянтом", якого хер випустять але і не мобілізують.
показати весь коментар
15.01.2024 16:06 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Правильно.
показати весь коментар
15.01.2024 15:46 Відповісти
ТАКЕ може написати лише українофоб котрий бажає Україні найгіршого!!!
показати весь коментар
15.01.2024 15:54 Відповісти
Аргументуйте.
показати весь коментар
15.01.2024 15:55 Відповісти
Чим менше можливості людині обирати де саме їй навчатися і ким саме стати тем вище ймовірність що вибір буде не вірним і освіта невідповідна. Тим менше буде людей котрі будуть мати знання, а тому й спроможність до аналізу не лише подій, а й інформація що їх супроводжує. Тим більше буде люмпенів котрих популісти легко перетягнуть на свій бік обіцянками кисільних берегів та молочних річок. До того ж не треба забувати що обмеженість місць у ВНЗ призведе до збільшення конкуренції за можливість навчання у котрій перемагати будуть виключно ті в кого гаманець найбільший. Чим більше у суспільстві освідчених людей тим менше шансів пробитися до влади таким як Трамп, Лукашенко, Путін, Зеленський і тим тяжче буде їм узурпувати владу! Перелік усього негативу від обмеження вищої освіти дуже великий але мені здається що й приведеного достатньо. А те скільки треба ВНЗ вирішиться АВТОМАТИЧНО бо за кожен заклад будуть голосувати абітурієнти тим що бажають у нього йти чи ні, і дійсно погані просто самі припинять існування через відсутність студентів!!!
показати весь коментар
15.01.2024 16:20 Відповісти
Як це самі припинять? Не припинять, сам себе не обмежиш. Оце й робитиме міністерство освіти.
показати весь коментар
15.01.2024 16:24 Відповісти
Що "не обмежиш"! Більшість вишів самоокупні і не потребують державної підтримки в них можуть забрати ліцензію і тим самим скоротити. Іншого інструменту в міносвіти не має. Тому саме САМІ через відсутність абітурієнтів та студентів і лише це буде природньо, а все інше - штучне. Ну а кому саме надати допомогу на безоплатну освіту нехай вирішують, але НЕ у міністерстві, а ті хто має право на цю саму безоплатну освіту. Треба міняти схему фінансування студентів, надавати державні стипендії, а не штучно скорочувати кількість закладів!!!
показати весь коментар
15.01.2024 16:39 Відповісти
Я можу помилитись, але більшість вишів у нас державні, а не приватні. Тому, держава в особі міністерства і має ними керувати.
показати весь коментар
15.01.2024 16:41 Відповісти
Ви не помиляєтеся, в статті так і написано 170 державних, 40 комунальних, 100 приватних. Логічно, що коли зменшується кількість студентів, зменшується також потреба у викладачах.
показати весь коментар
15.01.2024 17:03 Відповісти
То мабуть випускник вищого Трускавецького шашлично-мангального інституту.
показати весь коментар
15.01.2024 16:00 Відповісти
Що таке ?
ще рік два війни, коли половина пацанів у 17 років їде звідси геть, практично всі універи зіштовхнуться з браком вступників.
показати весь коментар
15.01.2024 16:03 Відповісти
Якщо буде так то судьба вишу вирішиться сама собою через відсутність студентів, автоматично, а робити це навмисно, через РУЧНЕ КЕРУВАННЯ, завжди призводить лише до погіршення. Чим "допомогла" оптимізація лікарень, чи дитсадків, середніх шкіл окрім погіршення лікування, можливості батьків працювати, якості навчання?! Тут буде те саме - лише гірше!!!
показати весь коментар
15.01.2024 16:25 Відповісти
Ціх зелених ідіотів треба гнати з уряду, та « влади»!

Руйнувати завжди легше чім будувати.

Це путь в бездну. В нікуди. Це буде смерть України.

Навіщо скорочувати заклади вистоїть освіти?!

1. Висша освіта не потребує НІ якого міністерства освіти. Воно ( це Міністерство) повинно бути разогнане, як і купа інших. Як це е в Европі та світі. Досить совка.

Це справа самих університетів, вони « самостійні» та сами вирішують чи їм закриватися, чи откриватися. Що і як преподувати.

2. Адміністративне скорочення закладів освіти приведе до зниження образованноі молоді в України. Без цього не може розвиватися ніяка держава.

3. калькуляція народжених в Україні ні як не вказуе що число студентів повинно обовязково понизитися. Бо і ще багато студентів які поїздили в Україну з других країн на навчання.
І це справа сьомого універсітету набрати собі студентів. Навчити їх. Та отримати рейтинги серед інших уніветсітетів.

Не Завадайти їх работі.
показати весь коментар
15.01.2024 17:40 Відповісти
2019 рік економіка на піку, армія модернізується, дипломатія - на максимумі в історії з часів Ярослава Мудрого, відтік людей - мінімальний і скоротився до десятків тисяч.

А потім нація зробила самогубство.
показати весь коментар
15.01.2024 15:49 Відповісти
Самогубство це ти занадто згадав, а от те що прийняло отруту (на щастя не смертельну дозу, але близько до неї) то точно!!!
показати весь коментар
15.01.2024 15:53 Відповісти
Зебілізм невиліковний, Безмозгла підтвердить, так що мабуть самогубство.
показати весь коментар
15.01.2024 16:00 Відповісти
Ти їм страждаєш? Ні! І я ні! Тож після хвороби при нормальному лікуванні ймовірність оздоровлення дуже велика. Тому не треба перебільшувати. Проблема є, але НЕ катастрофа та щось фатальне!!!
показати весь коментар
15.01.2024 16:27 Відповісти
А коли після війни буде потреба у збільшені міст навчанні вищій освіті то відновлять скорочені?! Що за хрінь?! Це міністерство освіти чи міністерство АНТИОСВІТИ котре неспроможне прогнозувати наслідки своїх дій і шкоду від них країні???!!!
показати весь коментар
15.01.2024 15:52 Відповісти
показати весь коментар
15.01.2024 16:06 Відповісти
Точно ВСІ?! За слово відповідаєш?! Чим???!!! Да Ви "сер" БАЗІКАЛО!
показати весь коментар
15.01.2024 16:28 Відповісти
На жаль ви праві. Демографічна криза неминуча. І це лише перші дзвіночки.
показати весь коментар
15.01.2024 16:12 Відповісти
Після кризи починаєтся розквіт і хто до нього не готовий той так у кризі і залишиться. Тому не варто лишати людей головного - МОЖЛИВОСТІ котрі і є основою розквиту. А от коли не має можливостей, отоді й починається реальна деградація. А пропозиція міносвіти це і є позбавлення можливості!!!
показати весь коментар
15.01.2024 16:31 Відповісти
Що ти верзеш кончене, який нафіг розквіт? За рахунок чого?
показати весь коментар
15.01.2024 19:02 Відповісти
Нажаль так багато виїзджають на навчання, а багато навіть гранти отримують .... західним країнам потрібна розумна молодь, вони заохочують таку міграцію...

а для нас вони вже втрачені, в такому віці вони швидко адаптуються до тих країн і вже не захочуть повертатись
показати весь коментар
15.01.2024 16:19 Відповісти
У мене малому 10 років. Він із жахом згадує українську школу - булінг і т.п. При тому, що школа була далеко не найгірша. Тому повертатися в Україну категорично не хоче.
показати весь коментар
15.01.2024 16:23 Відповісти
Так, бо в пакет тимчасового захисту багатьох країн включає безкоштовну освіту, а це:
1) рейтинговий ВНЗ, що дає вищі котирування на світовому ринку праці
2) визнаний диплом
3) місце у кампусі, що краще за ліжко у вагончику для біженців
4) стипендія на додачу до соціала
5) гарантована европейська легалізація (ВНЖ чи паспорт) по закінченню
Чому ж тут дивуватися?
показати весь коментар
15.01.2024 17:37 Відповісти
Це де таке? Бо щось не віриться у безкоштовну вищу освіту.
показати весь коментар
15.01.2024 18:16 Відповісти
"прихований ,тихий геноцид в Україні"
показати весь коментар
15.01.2024 16:00 Відповісти
Замість того щоб зменшувати кількість чиновників і депутатів,вони зменшують заклади освіти!Зелене шобло просто знищує країну з середини!
показати весь коментар
15.01.2024 16:08 Відповісти
Стараються, щоб наступникам було, що відміняти
та було кого садити до буцегарні!
показати весь коментар
15.01.2024 16:32 Відповісти
Абсолютно спокійно можна зменшити кількість т.зв. "вузів" в чотири-пять разів. Абсолютно! Бо це не навчальні заходи, а контори, да за гроші продають "дипломи", які потім можна тільки до дупи засунути. Ніяких знань вони не дають і не можуть дати, бо викладачі або 80-річні "динозаври", або конюнктурщики, яким в 30 років за гроші дають звання "проффесор". Хто умніший, той вже давно "за бугром" опановує справжню освіту, а не це лайно