13804 відвідувача онлайн

Закон щодо цифровізації армії удосконалить електронний військовий облік, - Міноборони

мобілізація

Ухвалений законопроєкт №10062 про цифровізацію армії повинен удосконалити взаємодію між електронними реєстрами. Наповнити е-реєстр "Оберіг" можна за спрощеною процедурою, без зайвої бюрократії.

Про це заявила заступниця міністра оборони Катерина Чорногоренко в ефірі телемарафону, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на РБК-Україна.

"Реєстр військовозобов'язаних не буде розміщуватися в хмарі (країн-членів НАТО, - ред.). Він розміщений на території України. Це важливо зазначити й сказати, що цей реєстр буде знаходиться на території України. Він вже розгорнутий, вже працює, вже отримав комплексну систему захисту інформації", - зазначила вона.

За словами заступниці міністра оборони, цей закон удосконалив взаємодію між реєстрами, розширив перелік відомостей у реєстрі військовозобов'язаних, резервістів і призовників "Оберіг".

Закон дозволить наповнювати "Оберіг" за спрощеною процедурою без зайвої бюрократії, довідок і ксерокопій.

"Не потрібно буде нести купу документів. Ми зможемо отримувати ці дані в режимі реального часу з інших реєстрів", - наголосила Чорногоренко.

Заступниця міністра зауважила, що в Україні також з'явиться електронний кабінет військовозобов'язаного.

"Він буде створений. Громадяни зможуть вносити зміни прямо у своєму електронному кабінеті щодо своїх даних. З будь-якої зручної точки для них зможуть уточнювати всі дані, які потрібно", - пояснила вона.

Також, за її словами, в Україні запровадять можливість подати електронну заявку на отримання статусу учасника бойових дій.

"Ми прагнемо, щоб ця послуга була максимально швидка та клієнтоорієнтована. І ми зможемо після набуття чинності закону всі відомості щодо отримання такого статусу опрацьовувати онлайн без зайвих паперових довідок", - додала Чорногоренко.

Як повідомляв Цензор.НЕТ, 16 січня Верховна Рада ухвалила в цілому закон про електронний реєстр військовозобов’язаних.

Закон передбачає, що база даних реєстру може формуватися та оновлюватися з даних Центральної виборчої комісії, Державної податкової служби та Державної міграційної служби. Також для оновлення інформації використовуватимуть дані з реєстрів Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції, Міністерства у справах ветеранів, Державної морської інспекції, Державіаслужби.

Законопроєкт передбачає створення електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, порядок доступу до якого визначатиме Міноборони.

Топ коментарі
+22
а я лично вам давал на сбор,обработку и использование своих личных данных???на вывод и передачу их не резидентам???а гребаное тцк это государственная структура,а лица ее представляющие прошли аттестацию и имеют доступ к подобной информациии???твари ублюдки вы даже не представляете какие последствия ждут простых людей после того как вы выпустите этого джина из бутылки!!!!
показати весь коментар
19.01.2024 12:24
+15
Головне що немає ніякої відповідальності держави за можливі витоки данних. А вони будуть бо як казав Богдан Хмельницький: руками збудоване руками руйнується. Тобто немає ніяких гарантій, за цей реєстр уже скоро не зламають, або не поділяться з нього інформацією з ворогами за винагороду.
показати весь коментар
19.01.2024 12:24
+14
вся інформація про чоловік попаде прямо у ФСБ - узілєнске з дєрьмаком і компанією виконуть оман
показати весь коментар
19.01.2024 12:24
Коментувати
Сортувати:
вся інформація про чоловік попаде прямо у ФСБ - узілєнске з дєрьмаком і компанією виконуть оман
показати весь коментар
19.01.2024 12:24 Відповісти
а я лично вам давал на сбор,обработку и использование своих личных данных???на вывод и передачу их не резидентам???а гребаное тцк это государственная структура,а лица ее представляющие прошли аттестацию и имеют доступ к подобной информациии???твари ублюдки вы даже не представляете какие последствия ждут простых людей после того как вы выпустите этого джина из бутылки!!!!
показати весь коментар
19.01.2024 12:24 Відповісти
Головне що немає ніякої відповідальності держави за можливі витоки данних. А вони будуть бо як казав Богдан Хмельницький: руками збудоване руками руйнується. Тобто немає ніяких гарантій, за цей реєстр уже скоро не зламають, або не поділяться з нього інформацією з ворогами за винагороду.
показати весь коментар
19.01.2024 12:24 Відповісти
Я впевнений, що всі данні з усіх можливих реєстрів вже давно злиті та у кацапів. Стосовно цього "реєстру", те що там купа порушень як Конституцій та законодавства в частині обробки персональних даних, це вже окрема історія, на цьому зупинятися не буду. Більше бентежить інший момент, абсолютно вся інформація про всіх військовозобов'язаних, призовників, ветеранів війни можна сказати в одній "папці". І це в умовах війни. Гарантій щодо несанкціонованого втручання в так званий "Оберіг" нуль. Про відповідальність, все номінально... типу за порушення хтось там має відповісти за Законом. Просто хтось буде заробляти на цій темі. Ну як і "дію" зливали вже неодноразову, міграційну базу так само... Так буде із цим. Тільки казлорилам тепер буде набагато легше наприклад індентифіковувати ветеранів війни, діючих військовослужбовців.
показати весь коментар
19.01.2024 12:55 Відповісти
Подарунок для ворога
показати весь коментар
19.01.2024 12:25 Відповісти
показати весь коментар
19.01.2024 12:34 Відповісти
Что самое страшное в законе об электронном реестре для военнообязанных? (закон 10062)
Неполный список нормативной базы, которой противоречит закон 10062. Тут и конвенции, и конституция с законами, и решения европейских судов по правам человека.
Не совсем понимаю, как можно будет голосовать за 10062 в такой редакции…

https://www.youtube.com/watch?v=1lBJvEgg-6c https://www.youtube.com/watch?v=1lBJvEgg-6c

показати весь коментар
19.01.2024 12:39 Відповісти
По факту закон, який порушує як чинну конституцію, закон про збір та передачу інформацію та інші нормативно правові акти, намагаються подати як благодать від всіх проблем та нещасть.
показати весь коментар
19.01.2024 12:39 Відповісти
Цей закон є злочинним і не повинен бути підписаним через значні порушення, а всі причетні до створення системи "Оберіг" мають нести кримінальну відповідальність за незаконні збір, поширення та зберігання персональних цифрових даних громадян, оскільки ніхто з них не отримував дозволу від громадян на подібну діяльність.
показати весь коментар
19.01.2024 12:42 Відповісти
Массовые иски в ЕСПЧ против этого закона позволят исправить ситуацию.
показати весь коментар
19.01.2024 12:46 Відповісти
Ну якщо так тоді і я вка у військкомат теж буде електронною
показати весь коментар
19.01.2024 12:48 Відповісти
показати весь коментар
19.01.2024 12:48 Відповісти
Завдяки цим даним ворог здійснюватиме вплив на військовослужбовців ЗСУ через загрозу рідним з окупованих територій.
показати весь коментар
19.01.2024 13:19 Відповісти
Цілком логічно. Якщо поставить за мету знищення українців.
показати весь коментар
19.01.2024 13:40 Відповісти
Цифровий аферист федоров здатний забезпечити безпеку українських серверів?
показати весь коментар
19.01.2024 13:50 Відповісти
Админ, читай книги, школотрон. Расширяй свой ограниченный кругозор. Я не Петра Алексеевича драгоценного имел ввиду, зря ты на мой коммент сагрился.
показати весь коментар
19.01.2024 15:03 Відповісти
Кому я давал разрешение на использование своих личных данных?
В Украине это как дать обезьяне гранату.
Как инженер промышленной электроники, подполковник мвд в отставке снятый с воинского учета по здоровью и благодаря недоумкам из тцк находящийся на передовой, подчиняющийся примитивному оХфицеру купившему диплом и военную кафедру - могу с уверенностью сказать о большом неуважении к некоторым оХвицерам ВСУ и полному неверию Украине как государству.
Кому нужен такой бардак в армии???
показати весь коментар
19.01.2024 15:37 Відповісти
А этот с военной кафедрой в окопе с вами сидит или из штаба командует ?
показати весь коментар
19.01.2024 21:44 Відповісти