8673 відвідувача онлайн
2 685 22

Учасники Глобального саміту миру узгодили спільну позицію щодо трьох пунктів: продовольча безпека, ядерна й енергетична безпека та звільнення всіх полонених і депортованих українців

Глобальний саміт миру у Швейцарії

Під час Глобального саміту миру у Швейцарії, який відбувся 15–16 червня, учасники узгодили спільну позицію щодо трьох пунктів: продовольча безпека, ядерна й енергетична безпека та звільнення всіх полонених і депортованих українців і українок, дорослих і дітей, яких викрала Росія.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє Офіс Президента.

Як зазначається, ключові принципи щодо цих елементів задля справедливого та сталого миру викладені у Спільному комюніке про основи миру.

Цей Саміт став наймасштабнішим міжнародним заходом заради України та миру – у ньому взяли участь 101 країна та міжнародна організація, що представляють усі частини світу та континенти – Латинську Америку, Близький Схід та Азію, Африку, Європу, Тихоокеанський регіон, Австралію, Північну Америку.

Повідомляється, що дві третини країн-учасниць були представлені на найвищому рівні. Саміт дав змогу кожному з учасників продемонструвати глобальне лідерство. Фактично цей захід є першим кроком до справедливого миру, що ґрунтується на Статуті ООН і базових принципах міжнародного права.

Про що йдеться у Спільному комюніке

У комюніке учасники Саміту наголосили, що використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним, надійно охоронятися та не шкодити довкіллю, а українські атомні електростанції та установки, зокрема Запорізька АЕС, мають працювати безпечно та захищено під повним суверенним контролем України та наглядом МАГАТЕ.

Спільне комюніке також містить пункт про безперебійне виробництво й постачання продуктів харчування. Напади на торговельні судна, цивільні порти та цивільну портову інфраструктуру є неприйнятними. У комюніке наголошується, що продовольчу безпеку жодним чином не можна використовувати як зброю.

Військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну, а всі депортовані та незаконно переміщені українські діти й цивільні – повернуті в Україну.

Як зазначається, це три з десяти пунктів Формули миру, яку президент Володимир Зеленський презентував у листопаді 2022 року, під час зустрічі G20 в Індонезії. Робота щодо решти пунктів буде продовжена разом зі світовою спільнотою у визначених на Саміті робочих форматах.

Нагадаємо, що цими вихідними у Швейцарії відбувся Глобальний саміт миру. За підсумками дводенного заходу 80 країн та чотири організації підписали спільне комюніке.

Топ коментарі
+12
Яким чином ядерна,енергетична,продовольча безпека приблизять звільнення окупованих територій та виведення рашистських військ з України? Де тут ти,грьобаний б/ушний гандон,побачив мир для України?
показати весь коментар
16.06.2024 17:05 Відповісти
+8
Комюніке є - підписанти собою задоволені а віина наша
показати весь коментар
16.06.2024 17:00 Відповісти
+8
Гаразд-гаразд, скоротили всього до трьох пунктів, але підписали.
І ЩО ДАЛІ?!!
Як ви примусите Рашку виконати ці три пункти?!
1. Повернути під контроль Україні ЗАЕС.
2. Не обстрілювати Одесу та інші порти.
3. Повернути всіх полонених.
показати весь коментар
16.06.2024 17:02 Відповісти

Завантаження...