9488 відвідувачів онлайн
4 546 28

США нададуть Україні ракети та інше озброєння для винищувачів F-16, - WSJ

США забезпечать зброєю F-16, передані Україні

США погодились обладнати ракетами американського виробництва винищувачі F-16, які Україні передадуть європейські союзники.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише The New York Times.

Озброєння для F-16, яке нададуть США, складається з:

  • ракет AGM-88 HARM класу "повітря-земля",
  • боєприпасів JDAM підвищеної дальності, які перетворюють некеровані бомби на "розумну" зброю,
  • малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB
  •  ракети середньої дальності класу "повітря-повітря" AMRAAM,
  •  ракети AIM-9X малої дальності класу "повітря-повітря".

Зазначається, що джерела The Wall Street Jorunal відмовилися назвати конкретні терміни передання Україні F-16 та озброєння до них з міркувань безпеки.

Однак американський посадовець на умовах анонімності розповів WSJ, що Пентагон має обмежені запаси снарядів і виробничі можливості, проте Україна отримає достатньо, щоб задовольнити найнагальніші потреби.

"Ми впевнені, що зможемо поставити все це (озброєння. – Ред.), принаймні критично важливі обсяги, яких вони потребують", – зазначив він.

Європейські учасники "коаліції винищувачів" не хотіли надсилати Україні велику кількість своїх обмежених запасів боєприпасів для F-16, тому зійшлись на поставках зі США, які є учасниками коаліції, та своїх винищувачів не передають.

Нагадаємо, що нещодавно посол України в США Оксана Маркарова заявила, що цьогоріч Україна застосує F-16. Також вона зазначила, що українська дипломатія у США працює над збільшенням кількості тренувань пілотів на винищувачах F-16 та підготовкою персоналу з підтримки літаків. Кількість літаків, які західні країни передадуть Києву цього літа, невідома. Водночас за словами американських чиновників, очікується, що цього року США, Нідерланди та Данія підготують близько 20 пілотів.

Топ коментарі
+8
Дякуємо партнерам за допомогу у борьбі з кідарасами.
показати весь коментар
30.07.2024 16:48 Відповісти
+7
капець!
що, ви, таке мелете?
у нас всього три ф 16, і двадцять пілотів.
яке, в сраку, озброєння?
в листопаді, план миру в очкє!
показати весь коментар
30.07.2024 17:00 Відповісти
+4
Важливо яка модифікація AIM-120, якщо не серії D тоді нашо вони, горобців лякати?
Просто хочеться розуміти не зрозумілу логіку наших партнерів, серія D - це відсутність КАБів.
Якщо інше - тоді поставимо щоб рахувалося?
показати весь коментар
30.07.2024 17:17 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Дякуємо партнерам за допомогу у борьбі з кідарасами.
показати весь коментар
30.07.2024 16:48 Відповісти
саливон таки порадив надати АІМ-120С-6? Ну, шоб не дуже ескалювати...
показати весь коментар
30.07.2024 16:52 Відповісти
Як би можливість двома парами літати... Пара ударні та пара прикриття... Ще й СААБ... Поки не почнуть літати - нема сенсу мріяти(
показати весь коментар
30.07.2024 17:18 Відповісти
ну, той "сааб" буде трохи до спини, якщо нададуть до бортів древні ракети двохтисячного року. Хіба що завчасно попередить, коли треба буде терміново зйобуватись від су-35. Поки не почнуть літати - нема сенсу обговорювати тактики застосування.
показати весь коментар
30.07.2024 17:38 Відповісти
А цікаві новини надходять!) з'********** від 35 прийдеться вчитися, нажаль(
показати весь коментар
01.08.2024 00:10 Відповісти
думаю, що тридцятьп'ятим самим прийдеться вчитись з'**********, бо у них цей прийом не відпрацьовувався.
показати весь коментар
01.08.2024 01:49 Відповісти
То вже небезпечно. Не буду здивований, якщо це будуть AIM-120A...
показати весь коментар
30.07.2024 18:32 Відповісти
думаю що А вже даавно нема. За такий час там вже давно у двигунах суміш наїбнулась, і їх навіть не стали перепаковувати.
показати весь коментар
30.07.2024 18:39 Відповісти
Тільки нічого не кажіть, про таке, отим особам з ОПУ!
Вони ж зазначили, ще за вагнергейту, що це не їх операція, а чужа…
Можуть, спокійно, знову телебенити, з вирячиними очима, отому, за кордоном України!
Захисники України⚔️, самі знають, що, де, коли і чим🫡💯‼️‼️‼️
показати весь коментар
30.07.2024 16:55 Відповісти
Що, знову зрада не пройшла.
показати весь коментар
30.07.2024 16:56 Відповісти
Вы это главзебу растолкуйте, а то он дупля не отбивает . орет , шо не дают самолеты, в то время когда он ни пилотов, ни инфраструктуру , телепень, не подготовил.
показати весь коментар
30.07.2024 17:10 Відповісти
капець!
що, ви, таке мелете?
у нас всього три ф 16, і двадцять пілотів.
яке, в сраку, озброєння?
в листопаді, план миру в очкє!
показати весь коментар
30.07.2024 17:00 Відповісти
Все дозовано - якби чого не виишло
показати весь коментар
30.07.2024 17:14 Відповісти
Ещё бы сотню топоров на 2к+ км
показати весь коментар
30.07.2024 17:16 Відповісти
Важливо яка модифікація AIM-120, якщо не серії D тоді нашо вони, горобців лякати?
Просто хочеться розуміти не зрозумілу логіку наших партнерів, серія D - це відсутність КАБів.
Якщо інше - тоді поставимо щоб рахувалося?
показати весь коментар
30.07.2024 17:17 Відповісти
Логіка партнерів - уникання "ескалації".
показати весь коментар
30.07.2024 17:44 Відповісти
Якщо не "D", то решта - лише за "мопедами" ганятися. Сумно...
показати весь коментар
30.07.2024 18:33 Відповісти
Для победы хватит и шесть пилотов.
показати весь коментар
30.07.2024 17:21 Відповісти
Тільки не забудьте нагадати не бити отим всим добром по мордору-бо ескалація!
показати весь коментар
30.07.2024 17:28 Відповісти
То про які декілька тижнів до появи у небі України ф-17 йде мова, якщо про зброюь до них ще не домовилися)?
Шапіторск якийсь
показати весь коментар
30.07.2024 17:29 Відповісти
Ну політати покрасуватись вони і без зброї можуть.
показати весь коментар
30.07.2024 17:45 Відповісти
Ф-17 це що? Може МіГ-17? З Лаосу
показати весь коментар
30.07.2024 21:17 Відповісти
Давно мене боти на описці ловили, але спіймати не змогли 🤣
показати весь коментар
30.07.2024 23:21 Відповісти
Якщо ця інформація не фейк чи не є свідомою дезою, то путєноїди скажуть велике дякую. Достатньо повна. А українські, Цензор зокрема, допомагають.у цьому.
показати весь коментар
30.07.2024 17:41 Відповісти
И авиационный керосин должны дать... впрочем, все равно во всем виновны.
показати весь коментар
30.07.2024 17:50 Відповісти
нічого із цієї американської авантюри ,без штикових, лопат не вийде....