9791 відвідувач онлайн
10 332 51

Росіяни відкрили в окупованому Маріуполі залізничний вокзал: унікальну мозаїку знищено під час демонтажу. ФОТО

У тимчасово захопленому Маріуполі російські загарбники відкрили залізничний вокзал. Унікальне мозаїчне панно "Металурги" з вокзалу, яке експонувалося у 2019 році на штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, російські загарбники знищили під час демонтажу.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомили у Маріупольскій міській раді.

"Окупанти відкрили залізничний вокзал у Маріуполі. Унікальне мозаїчне панно знищили під час демонтажу", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що навесні 2022 року російські військові більш як на 80% знищили будівлю вокзалу, а у 2023 році доруйнували її.

"Під час демонтажних робіт росіяни доруйнували мозаїчне панно "Металурги", створене в 1974 році відомими монументалістами Валентином Константіновим та Лелєм Кузьминковим", - розповіли у міськраді.

Мозаїка "Металурги", яка понад 40 років прикрашала зал відпочинку залізничного вокзалу міста та експонувалася у червні 2019 року в Нью-Йорку, тепер знищена назавжди.

У міськраді написали, що загарбники не повідомляють, куди маріупольці зможуть їздити з вокзалу, та припустили, що залізничний вокзал терористи можуть використовувати для перевезення військової техніки та спорядження.

Залізничний вокзал у Маріуполі
Залізничний вокзал у Маріуполі
Залізничний вокзал у Маріуполі
Залізничний вокзал у Маріуполі

Топ коментарі
+14
Чому окупанти спокійно будують ЖД з маріуполя до криму? Йдуть роботи повним ходом, працює техніка. Хоча все в досяжності української арти та ракет??? Чому з Порту Маріуполя вивозять українське зерно, метал, руду ??? Десь уже всьо парєшалі зелені ******?
показати весь коментар
02.08.2024 11:56 Відповісти
+13
Почему мы позволяем рашистам спокойно осваивать нашу землю и наши города? Зачем мы даем рашистам иллюзию что все то что они захватили ето уже ихнее?
показати весь коментар
02.08.2024 11:51 Відповісти
+8
один з зелених покидьків типу арахамії розповідав, що сухогруз це дуже маневрена ціль для ракет. так в порту вони пришвартовані до причалів коли йде погрузка! т.є. вони ще й думають, що всі українці дебіли.
показати весь коментар
02.08.2024 12:16 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
там пів маріуполя знищено було.
показати весь коментар
02.08.2024 11:50 Відповісти
А хто не дозволяє бомбанути по ньому??
показати весь коментар
02.08.2024 11:50 Відповісти
Для чого? Україна повернеться в Маріуполь - вокзал стане в нагоді.
Правда він набагато гірший чим до окупації і не вистачає ТРИЗУБА.
показати весь коментар
02.08.2024 12:50 Відповісти
Не верю!
показати весь коментар
02.08.2024 16:09 Відповісти
Назви хоч одну причину.
показати весь коментар
02.08.2024 22:30 Відповісти
ось..а ви кажете
показати весь коментар
02.08.2024 11:50 Відповісти
Почему мы позволяем рашистам спокойно осваивать нашу землю и наши города? Зачем мы даем рашистам иллюзию что все то что они захватили ето уже ихнее?
показати весь коментар
02.08.2024 11:51 Відповісти
Потому что это иллюзия. И на душевные радости и переживания кацапов как-то пох.
показати весь коментар
02.08.2024 11:56 Відповісти
Такие же илллюзии были и у гитлеровских войск.... а потом пришлось глотать ционистый калий и болтаться на виселице.
показати весь коментар
02.08.2024 12:05 Відповісти
"Ционистого" калия не существует.
показати весь коментар
02.08.2024 14:55 Відповісти
Дивний вапрос! Звільняти Південь в планах нема
показати весь коментар
02.08.2024 12:05 Відповісти
Саме так,у кремлівському сценарії зеленого лялькового балагана звільнення нема!!Все має бути згідно з Оманським договірняком !!))
показати весь коментар
02.08.2024 12:34 Відповісти
Бо вони дуже повільно утилізовуються .
Якось мало "громів", "сапсанів" , "оплотів" ....
"Новиє ліца" не поспішають
показати весь коментар
02.08.2024 12:07 Відповісти
так ведь главное "тымчасово" везде приписывать, ты шо не знал? И всё буит ок
показати весь коментар
02.08.2024 12:22 Відповісти
Колись побачив вижимку, як кацапський ze-блогер ненароком обмовився типу -

"пачєму ані стрєляют - вєдь дагаварілісь что Маріупаль наш"

так шо все згідно з домовленостями. І Кримський міст стояв і стояти буде.
Саміт миру і браття навєк.
показати весь коментар
02.08.2024 12:31 Відповісти
Обычно чем дальше человек находится от лиц принимающих решения, тем большей информацией он обладает. В Омане договаривались Зеленский Z блогер и Патрушев.
Герасимов сиволапой пехоте сообщил что Мариуполь заранее их?
показати весь коментар
02.08.2024 18:04 Відповісти
все по сценарію крима/бомбаса. промиють мізки і вуаля ! а вже між іншим майже
3 роки йде окупація, зомбування, заселення масово орками і етнічна чистка, а в криму-бомбасі вже 10 років.
показати весь коментар
02.08.2024 12:45 Відповісти
что конкретно предлагаешь?
показати весь коментар
02.08.2024 12:56 Відповісти
Странно писать "выход" снаружи.
показати весь коментар
02.08.2024 11:52 Відповісти
Ця залізниця,новозбудована,має бути знищина!! Крим та Південь України окуповані і мают бути заблоковані !!))
показати весь коментар
02.08.2024 11:52 Відповісти
навіщо? легше просто таблички поміняти
показати весь коментар
02.08.2024 11:53 Відповісти
Саме рейки знищувати! Це логістика ворогу, яку було подаровано Омансько-Чонгарськими менеджерами
показати весь коментар
02.08.2024 12:08 Відповісти
І мости,там здається є два немаленьки мости !!))
показати весь коментар
02.08.2024 12:36 Відповісти
З того вокзалу кацапи хіба що в пекло поїдуть.
показати весь коментар
02.08.2024 11:54 Відповісти
це роблять ЖД гілку з Криму в Донецьк..логістика ..тому і хочуть захопити Вугледар,бо це найближча точка до колії....а побудували нову ,ще ЖД гілку від Кутейникове і до Келерівка..мапа Діпстейт показує
показати весь коментар
02.08.2024 12:02 Відповісти
От же ж зрадофіл 😁, марахвон мабуть не дивитесь)))
Та хіба те все жалюгідне чимось подібне до Потужних відосиків. Асиметрична Потужна відповідь на всі загрози ))
показати весь коментар
02.08.2024 12:10 Відповісти
марахфон не дивлюсь..немаю тєлєвізєра...відвіз ТВ в село для кота і собаки
показати весь коментар
02.08.2024 12:47 Відповісти
Так і на Тітаніку, була і музичка, і шампанське, а воно, он, як неловко усе закінчилося, з музикою… Так і з рашистами, з музичкою …
показати весь коментар
02.08.2024 11:54 Відповісти
Чому окупанти спокійно будують ЖД з маріуполя до криму? Йдуть роботи повним ходом, працює техніка. Хоча все в досяжності української арти та ракет??? Чому з Порту Маріуполя вивозять українське зерно, метал, руду ??? Десь уже всьо парєшалі зелені ******?
показати весь коментар
02.08.2024 11:56 Відповісти
Так. Новиє ліца працюють.
показати весь коментар
02.08.2024 12:11 Відповісти
один з зелених покидьків типу арахамії розповідав, що сухогруз це дуже маневрена ціль для ракет. так в порту вони пришвартовані до причалів коли йде погрузка! т.є. вони ще й думають, що всі українці дебіли.
показати весь коментар
02.08.2024 12:16 Відповісти
от, байден, гімно!
забороняє знищувати залізницю на окупованих територіях.
нічого не можуть зробити, ні малюк, ні буданов.
от тільки в малі і сирії можуть, а в україні не можуть.
чи, може, то вже не наші території, як і було домолено в омані?
залишилось, тільки, затвердити у листопаді на саміті миру?
показати весь коментар
02.08.2024 12:02 Відповісти
кацапи, анексировали крим та полізли на донбас при обамі.
кацапи пролізли повномасштабно, при байдені.
показати весь коментар
02.08.2024 14:04 Відповісти
замість статуй будуть урни
роволюціі мацкальськой
показати весь коментар
02.08.2024 12:03 Відповісти
Зеленське, а ну пробіжися ще раз через фонтани Маріуполя, на біс.. клоун дермово-оманський..
показати весь коментар
02.08.2024 12:20 Відповісти
Значить гілку з Кутейниково до Маловодного запустили....
показати весь коментар
02.08.2024 12:24 Відповісти
А навіщо англійською інформація?
Їм треба російською та китайською
показати весь коментар
02.08.2024 12:59 Відповісти
Бедненько, но чистенько и со вкусом.
показати весь коментар
02.08.2024 14:53 Відповісти
Подякуємо зеленському і єрмаку за вчасно розмінований Чонгар.
показати весь коментар
02.08.2024 17:49 Відповісти