12415 відвідувачів онлайн
9 241 40

У Балтійському морі пошкоджено кабелі зв’язку. Один між Фінляндією та Німеччиною, інший - між Швецією та Литвою

У Балтійському морі пошкоджено кабелі зв’язку

У Балтійському морі пошкоджено кабелі зв'язку між чотирма країнами. Один між Фінляндією та Німеччиною, а інший - між Швецією та Литвою.

Про це пишуть Yle та LRT, інформує Цензор.НЕТ.

Першою про пошкодження телекомунікаційного кабелю C-Lion 1 між Німеччиною та Фінляндією заявила у понеділок, 18 листопада, фінська компанія Cinia.

Розрив стався на схід від шведського острова Еланд. Через це перервався телекомунікаційний зв'язок.

Наразі причина пошкодження з'ясовується.

"Причини зараз з'ясовуються. Перешкоди можуть виникати час від часу через кілька причин, наприклад, через погодні умови або пошкодження, викликані судноплавством",- заявив голова центру кібербезпеки Traficom Самулі Бергстрем.

Довжина цього кабелю становить 1173 км. Він був прокладений у 2016 році. Це єдиний  підводний кабель, який веде із Фінляндії до Центральної Європи. Ремонтні роботи вже розпочалися, вони зазвичай тривають від 5 до 15 днів.

Пошкодження кабелю між Швецією та Литвою

Згодом стало відомо про ще один пошкоджений кабель у Балтійському морі - між Литвою та Швецією.

Як розповів директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс, кабель між Литвою та Швецією був "перерізаний у неділю вранці, близько 10:00".

"Системи відразу ж повідомили, що ми втратили зв'язок. Було проведено подальше розслідування і з'ясування, і з'ясувалося, що він був пошкоджений",- розповів він.

Шемешкявічюс додав, що кабель передає інтернет-зв'язок до Литви через три кабелі, а це означає, що через інцидент пропускна здатність інтернету зменшилася на третину. Водночас зв'язок був відновлений для користувачів в обхід несправності.

Нагадаємо, що восени минулого року було пошкоджено кабель зв'язку між Швецією та Естонією. Шведське Міністерство оборони підтвердило причетність сторонньої сили до пошкодження кабеля зв’язку, який пролягає на дні Балтійського моря між Швецією та Естонією.

Раніше повідомлялося, що Росія веде розвідку критичних підводних кабелів з міжнародним інтернет-трафіком поблизу Ірландії.

Топ коментарі
+31
Кацапня
показати весь коментар
18.11.2024 22:58 Відповісти
+31
І коли до Заходу дійде, що РФ життєво необхідно розвалити та знищити?
показати весь коментар
18.11.2024 23:00 Відповісти
+21
звичайно що вуха та брудне смердюче рило стирчать з кремля...
показати весь коментар
18.11.2024 23:04 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Кацапня
показати весь коментар
18.11.2024 22:58 Відповісти
або їхні брати по розуму китайці.
показати весь коментар
18.11.2024 23:01 Відповісти
186% кацапня
показати весь коментар
18.11.2024 23:08 Відповісти
І коли до Заходу дійде, що РФ життєво необхідно розвалити та знищити?
показати весь коментар
18.11.2024 23:00 Відповісти
До них це ще 1000 діб тому "дошло". Але дуже жалко своїх грошенят. А українців теж жалко. Но не дуже.
показати весь коментар
18.11.2024 23:18 Відповісти
косоглазі кацапи вже з тиждень маневрують в тих краях на своїх лоханках...
показати весь коментар
18.11.2024 23:00 Відповісти
Тепер буде блокада кал-інинграда 😆
показати весь коментар
18.11.2024 23:00 Відповісти
ніц - озабочення буде
показати весь коментар
18.11.2024 23:29 Відповісти
>> Шведське Міністерство оборони підтвердило причетність сторонньої сили до пошкодження кабеля зв'язку.

І що ж то за стороння сила? Чи не хотіли ескалації?
показати весь коментар
18.11.2024 23:00 Відповісти
кацапи китай, ну або порох з червінським на яхті
показати весь коментар
18.11.2024 23:03 Відповісти
Морські хижі їжаки перегризли.
показати весь коментар
19.11.2024 10:23 Відповісти
То мабуть альфастерх. Відповів на атакамси
показати весь коментар
18.11.2024 23:02 Відповісти
А хто ж це міг таке зробити?
показати весь коментар
18.11.2024 23:03 Відповісти
так патрушев на днях говорив, що англосакси запланували пошкодження кабелів. і ось сталось. совпадєніє? )
показати весь коментар
18.11.2024 23:06 Відповісти
Совпаденіє? Не думаю! 🤬 там з усіх сторін Балтики стирчать кацапські ласти. На}{уй кацапські плаваючі корита з Балтійського моря!
показати весь коментар
19.11.2024 08:38 Відповісти
звичайно що вуха та брудне смердюче рило стирчать з кремля...
показати весь коментар
18.11.2024 23:04 Відповісти
Не так страшний Кремль як його покровитель - Пікін.
показати весь коментар
19.11.2024 00:32 Відповісти
А, не хоче НАТО ********** балтійський флот русні? Ми вже і так самі справились з чорноморським. Рєбатушки, України на всі проблєми з русньою, може не хватить. Пора другий фронт открывать, ми до Балтії не достанем, з вашими розрішеніями
показати весь коментар
18.11.2024 23:07 Відповісти
Якби справді справились, то касапські ракети не летіли б з акваторії Чорного моря
показати весь коментар
19.11.2024 02:56 Відповісти
Або риба-пила перепиляла, або риба-меч перерубала, або риба-молот перебив! Інших варіантів немає!
показати весь коментар
18.11.2024 23:09 Відповісти
"лошарік" почав робить із скандінавів лошар.
показати весь коментар
18.11.2024 23:14 Відповісти
Якщо подивитись карту, то виходу до моря у раши маловато . Але вона хоче контролювати усю Балтику. Тому треба рашу з Балтики викинути і забрати землі
показати весь коментар
18.11.2024 23:17 Відповісти
показати весь коментар
18.11.2024 23:18 Відповісти
Ну я ж казала, що європейці будуть просто дивитись та не перешкоджати діям кацапів, а інакше та сама страшна ескалація…
показати весь коментар
18.11.2024 23:18 Відповісти
немае в них потужного лидора. треба завжди верещати про помсту.
показати весь коментар
18.11.2024 23:31 Відповісти
Безхребетні знову обісрались.....кацапня не винна, це все кляті бандерівці на яхтах
показати весь коментар
18.11.2024 23:38 Відповісти
Та ж напередодні кацапське "наукове"судно вже супроводжували над кабелями з Ірландії,там для них "жирна"ціль.
показати весь коментар
18.11.2024 23:55 Відповісти
Лаптями смердить! Будь-яка диверсія у світі повинна одразу перевірятись на сморід лаптєй. Коли до Заходу врешті решт це дійде?
показати весь коментар
18.11.2024 23:57 Відповісти
а це вже ескалація чи ще трохи почекати тре6?
показати весь коментар
19.11.2024 00:08 Відповісти
бідненькі росіяни не мають фахівців підключитися тому і шкодять як пацючки
показати весь коментар
19.11.2024 00:27 Відповісти
В случае с русскими можно решить этот вопрос только одним способом : клин клином вышибают. Надо действовать симметрично, а иногда и ассиметрично - только так русские поймут.
Потому что когда ты с ними пытаешься играть в шахматы, а они с тобой - в "Чапаева", то дела не будет. Они понимают, что ты цивилизованный человек и не будешь отвечать так же, поэтому наглеют от президента до последнего бомжа.

Они перерезали кабель - надо им где-нибудь случайно проткнуть трубопровод в Китай или в Турцию . . . А потом нефтепровод к черноморским или балтийским портам. А потом ещё что-нибудь. Пока не дойдёт, что так себя вести нельзя.
показати весь коментар
19.11.2024 00:33 Відповісти
Можливо накінець 5 стаття уже запрацює
показати весь коментар
19.11.2024 02:58 Відповісти
Цікаво
Хвуйло запитував дозвіл на цю операцію в Сці Навсіх та в СуньВмсуня??
показати весь коментар
19.11.2024 03:23 Відповісти
Наступні дії НАТО: глибоководна занепокоєність, потім самі обрізають кабель щоб не було ескалації.
Десь так чі може НІ?
показати весь коментар
19.11.2024 08:08 Відповісти
Маск конкурентов убирает
показати весь коментар
19.11.2024 13:02 Відповісти
Європейське. а собливо німецьке жування шмарклів коштувало Україні тасячів життів як воїнів, так і цивільних громадян, а також втратою чималих територій. Лише тільки дві фрау, шмеркель і шмеркель у штанях (шольц), своєю нерішучістю і саботуванням постачань зброї нашій армії, зробили кацапам більше подарунків, ніж іран, китай та кндр разом узяті. А чи почав би ***** війну з нами без багаторічних німецьких вливань мільярдів марок, а пізніше і євро за криваві мокшанські газ і нафту?
Так що, скоріше всього, Европа утреться від російського харкана в обличчя, (у вигляді обривів купи кабелів), і нічого не зробить у відповідь.
показати весь коментар
26.01.2025 20:06 Відповісти