ЗСУ використали у 2023 році 3 млн артилерійських снарядів, половина з них - калібру 155 мм

У 2023 році Сили оборони використали 3 млн артилерійських снарядів. Половина з них склали боєприпаси калібру 155 мм.
Про це розповів заступник командувача ракетних військ і артилерії ЗСУ полковник Сергій Мусієнко, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Армія Інформ.
Військовий розповів, що радянський калібр 152 мм наразі витісняється.
"Однак, по-перше, у світі ще є і виробництво цих боєприпасів. І є досить сучасні артилерійські системи, які зараз експлуатуються у наших військах на цьому калібрі, і до них є постачання 152 мм пострілів. Це чеські САУ DANA-M2 та ще радянська гаубиця "Мста-Б"", — повідомив Мусієнко.
За 2022 рік Сили оборони використали близько 1,5 млн артилерійських боєприпасів, починаючи від 120 мм мін і закінчуючи реактивними снарядами до РСЗВ. Половина з них — калібру 152 мм та 122 мм. Третина — це були 155 мм постріли.
На початку повномасштабного вторгнення Росії ЗСУ використовували на фронті гармати калібру 152 мм і 122 мм. А вже починаючи з середини 2022 року в українських військ почали з’являтися 155 мм та 105 мм гаубиці, які передавали партнери.
"Вже у 2023 році ми витратили понад 3 млн снарядів. З них 1,6-1,7 мільйона — це були боєприпаси 155 мм. Тобто половина використаних нами боєприпасів – це 155 мм. На 2024 рік співвідношення 152 мм і 155 мм складає 1 до 10 відповідно", — зазначив Мусієнко.
Надавали не гроші, а снаряди. І вашим оркам це несподобалось.