7080 відвідувачів онлайн
6 108 53

Рішення Умєрова щодо кадрових змін в Агенції оборонних закупівель шкодять іміджу України і мають бути скасовані, - GMF

Скандальні рішення Рустема Умєрова

Вчорашні рішення міністра оборони Рустема Умєрова щодо кадрових змін в Агенції оборонних закупівель мають бути скасовані, оскільки вони негативно впливають на імідж України.

Про це пише видання GMF, інформує Цензор.НЕТ.

Зокрема, це стосується звільнення голови АОЗ Марини Безрукової, якій міжнародні партнери - від НАТО до G7 "щиро аплодують за скорочення кількості посередників у закупівлях зброї в Україні".

"Ця мерзенна історія є помилкою, а не особливістю загалом надихаючої історії України про реформу державних закупівель і корпоративного управління... Україна провела реформу корпоративного управління до такої міри, що більшість державних компаній стали невпізнанними в порівнянні з їхніми роздутими і непідзвітними попередниками. Київ є світовим лідером у розробці прозорих систем державних закупівель, включно з відзначеною нагородами платформою ProZorro. Цей шлях реформування зумовлений величезним попитом в українському суспільстві.

Але нинішня перешкода цьому прогресу реформ є значною. Крім підриву інституційної цілісності АОЗ, захоплення влади шляхом звільнення провідних реформаторів і зміни наглядових рад заважає зусиллям з реформування управління в усьому Києві та завдає шкоди міжнародній репутації України", - наголошує видання.

Нагадується також, що журналіст Юрій Ніколов, коментуючи вчорашнє рішення Умєрова, стверджував, що Умєров незаконно перевищив свої повноваження, а Центр протидії корупції (ЦПК) закликав президента України Володимира Зеленського звільнити Умєрова.

Також видання детально зупиняється на історії зі скандальними закупівлями Міноборони, що почалася за часів попередника Умєрова - Олексія Резнікова.

Зазначається також, що після цього АОЗ негайно професіоналізувала управління закупівлями з більш прозорими механізмами ціноутворення, посиленням конкуренції серед постачальників, інспекціями виробників та іншими засобами належної перевірки, а також покращеними системами управління ресурсами, що привело оборонний сектор України у відповідність з міжнародними стандартами.

"Але найсміливішим кроком Безрукової стало укладення прямих контрактів із виробниками, усунення легіонів тіньових і корумпованих посередників, які збагачуються на загальновідомо непрозорому та фрагментованому міжнародному ринку зброї. Під її керівництвом АОЗ скоротила частку посередників у закупівлях з 81% до 12%. Щоб надіслати безпомилкове попередження про те, що корупція більше не допускатиметься в українських оборонних закупівлях, Безрукова найняла своїм заступником Артема Ситника, сильно незалежного колишнього голову Національного антикорупційного бюро України (НАБУ)", - нагадує видання.

"Міністерства оборони країн-членів НАТО бачать у добре керованій АОЗ надійний шлях, за допомогою якого можна ефективно допомогти Києву закуповувати зброю, а також капіталізувати оборонну промисловість України та консолідувати успішний проект реформ. Оскільки йому не потрібно платити посередникам, АОЗ також економить мільярди гривень, укладаючи контракти за нижчими цінами, ніж це робило міністерство в минулому, - заощадження, які воно витрачає на збільшення кількості зброї для українських солдатів. Усі ці переваги стають ще важливішими на тлі підвищених ризиків щодо політичної стійкості міжнародних джерел неденагової військової допомоги, включно з найбільшим із них, Сполученими Штатами", - йдеться далі.

Висновки 

На думку видання, щоб забезпечити реформу оборонних закупівель і зміцнити інституційну спроможність, п’ятничні рішення Умєрова мають бути скасовані та здійснено три подальші політичні кроки для завершення реформи системи оборонних закупівель. АОЗ та ДОТ повинні бути забезпечені незалежністю, спроможністю, прозорістю та стійкістю, що необхідні їм для виконання своїх важливих функцій. МО має продовжити контракт з головою АОЗ відповідно до рекомендацій наглядової ради. Другий крок передбачає перегляд статутів АОЗ та ДОТ. Нещодавні зміни до цих статутів, які підривали незалежність наглядових рад і допускали втручання в роботу агентств, мають бути скасовані.

"Третій і найважливіший крок - це розробка та прийняття спеціального закону про оборонні закупівлі. Цей закон має інституційно закріпити незалежність АОЗ та ДОТ, передбачити обов’язкову наявність наглядових рад із чітко визначеними функціями та встановити прозорі процедури відбору їхніх членів та керівників агентства", - резюмує видання.

Нагадаємо раніше Наглядова рада Агенції оборонних закупівель МО уклала додаткову угоду до контракту з чинною директоркою АОЗ терміном на 1 рік.

Однак згодом міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що Агенція оборонних закупівель провалила свою роботу за останні півроку та анонсував звільнення свого заступника Дмитра Кліменкова та зміну керівництва Агенції оборонних закупівель.

Топ коментарі
+17
"...Ця мерзенна історія є помилкою..."
Про Єрмачка із Зеленським краще не скажеш. Умєров - затичка, постійно стирчить в ОПі.
показати весь коментар
25.01.2025 13:52 Відповісти
+16
йому в ОПі сказали що він цар МО!!!
тому умерову глибоко до дупи Ваш імідж, та Ваші застереження!!!!
очень приятно, ЦАР!!!!!
показати весь коментар
25.01.2025 13:52 Відповісти
+12
А хто в нас гарно впливає на імідж Украіни - з посадовців - всі працюють на себе
показати весь коментар
25.01.2025 13:47 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Рішення Умєрова правильне, Бєзрукова провалила всю роботу і тому має піти сама! І Умєров провалив всю роботу і тому теж має піти сам!
показати весь коментар
25.01.2025 13:47 Відповісти
Що конкретно провалила Безрукова?
показати весь коментар
25.01.2025 14:07 Відповісти
Цо ти там курва вєш? Сконд пішеш?
показати весь коментар
25.01.2025 14:10 Відповісти
Іджі лєпєй учич єнзик!
показати весь коментар
25.01.2025 14:13 Відповісти
На перший погляд умеров набагато гірший, ніж попередник, який попався на яйцях, нє?
показати весь коментар
25.01.2025 14:50 Відповісти
А хто в нас гарно впливає на імідж Украіни - з посадовців - всі працюють на себе
показати весь коментар
25.01.2025 13:47 Відповісти
Я би сказав на )(уйла, починаючи з найвеличнішого.
показати весь коментар
25.01.2025 14:42 Відповісти
Дерібан України триває !!))
показати весь коментар
25.01.2025 18:47 Відповісти
та їм ***** на той імідж! вже скільки таких рішень було!?
показати весь коментар
25.01.2025 13:49 Відповісти
Умер ов повинен зробити свою хвамілію умер овти.
показати весь коментар
25.01.2025 13:50 Відповісти
йому в ОПі сказали що він цар МО!!!
тому умерову глибоко до дупи Ваш імідж, та Ваші застереження!!!!
очень приятно, ЦАР!!!!!
показати весь коментар
25.01.2025 13:52 Відповісти
такі гроші були, є та будуть у звичайних українців які працюють не з 9,00 до 17,00 і з двома п"яними вихідними,
а від початку до упору
ті які хочуть, і роблять щоб мати цей будинок, цю квартиру, та дядю, який не платить посилають накуй та шукають де заробити
і наведу приклад.
один, закінчив факультет океанолога і вже 27 років не може знайти роботу по професії...
сидить на пенсію батьків, чекає поки перепишуть на нього майно, тобто коли здохнуть.
другий, закінчив два вуза, торгує на ринку оселедцями, має свій класний будинок в передмістті та дуже достойно живе....
третій куярить на будівництві і отримує 50-100 к зарплати
четвертий там же але отримує 20-25к
п"ятий, думав що самий хитрожопий, набрався кредитів, напозичався і в бігах, але хрен буде працювати.
показати весь коментар
25.01.2025 14:13 Відповісти
"...Ця мерзенна історія є помилкою..."
Про Єрмачка із Зеленським краще не скажеш. Умєров - затичка, постійно стирчить в ОПі.
показати весь коментар
25.01.2025 13:52 Відповісти
Я Вакарчука вже й слухати перестав...
показати весь коментар
25.01.2025 13:57 Відповісти
А Умєричу на це на3рати
показати весь коментар
25.01.2025 13:58 Відповісти
Как красиво работают наперсточники Банковой
Чтобы мы перестали говорить про их зашкаливающую коррупцию
Про мины, которые то ли усохли ,то ли отсырели
Напресточники сделали блестящий ход
Арестовали генералов
А под шумок порешают и более мелкие проблемки
Кто в стране знает Безрукову?
Да никто практически
Если Запад промолчит
Безрукову сольют - не поперхнутся
Красиво работают наперсточники Банковой!!!
показати весь коментар
25.01.2025 13:59 Відповісти
Чудово. зєлєнський провалив роботу ? Має піти сам ! Бойко провалив роботу фракції ? Має піти ! Памощьнікі президента провалили ! ? Геть з Банкової ! умЄров првалив військові замовлення на мільярди - сам має сісти у тюрму ! Слово "провалив" має бути точні й детальні пояснення всіх прорахунків та помилок посадовця. Бо кожен може заявити, що прибиральниця з ЖЕКу провалила свою роботу ! Снігу ж немає !
показати весь коментар
25.01.2025 14:01 Відповісти
Пан умєров виконує злочинні накази зрадників, тож має здогадуватися, що на нього чекає особистий каштан на людному місці.
показати весь коментар
25.01.2025 14:03 Відповісти
Турки свого агента врятують.
показати весь коментар
25.01.2025 14:12 Відповісти
злодія уздохлова, як мінімум, треба відпздити, обісцяти.
показати весь коментар
25.01.2025 14:03 Відповісти
Турки повністю заволоділи МО. Почекайте, вони ще особливого статусу Криму для своїх міньонів вимагатимуть.
показати весь коментар
25.01.2025 14:06 Відповісти
взагалі-то особливий статус в них і зараз є - Автономна Республіка в складі України.
показати весь коментар
25.01.2025 14:49 Відповісти
Це не те.
показати весь коментар
25.01.2025 17:16 Відповісти
Скоро й Умеров піде слідом. В Білому домі змінивсь господар, йому соросові наглядачі непотрібні, бо немає за чим наглядати.
показати весь коментар
25.01.2025 14:10 Відповісти
Більше ніж огидні, наглі грантоїди іміджу України ніхто не шкодить.
показати весь коментар
25.01.2025 14:12 Відповісти
У будь якого іноземця який збоку спостерігає за подіями в Україні має виникнути стійке враження що ця корумпована клоака не варта зусиль на її збереження. "Випадковий президент", корумпована адміністрація, безкарність корупціонерів та зрадників виправдовується лише тим що країна виконує функцію бамперу між кацапами і Заходом. Сіра зона яка поки що потрібна протягом часу переозброєння. Українці досі не розуміють того що корупція збагачує одиниці і вбиває мільйони. Схоже що тут "пересічні" втратили інстинкт самозбереження.
показати весь коментар
25.01.2025 14:13 Відповісти
Випадковий президент???
Ні! Це свідомий вибір собі подібного. Тупий нікчемний лідер - це свідчення того, населення України ( в основному рускачєлюстниє малороси ) інфантильні, як нація. Ще не дозріли і не готові збудувати власну державу. зеленський це стовідсоткове відзеркалення бидла, яке його обрало
показати весь коментар
25.01.2025 14:24 Відповісти
Я вже не знаю жодного прихильника зуйла. Всі вже від нього як від чуми жахаються...
показати весь коментар
25.01.2025 14:26 Відповісти
А в Польщі просто пізд*ц, навколо одні фанати зєлєнского. Ще більш завзяті, ніж були. Як подуріли
показати весь коментар
25.01.2025 14:50 Відповісти
Скептично ставлюсь до "біженців" в Польші. 87% це особи з західних регіонів де бойових дій взагалі не відбувалось.
показати весь коментар
25.01.2025 15:14 Відповісти
Так, розкажи мені, звідки основна маса біженців. Бо я далеко від Польщі
показати весь коментар
25.01.2025 20:35 Відповісти
Також можу сказати про Бельгію і Чехію.
Люди ( українці які втекли), навіть чути не хочуть що коїть зе влада. Вони його обожнюють. Вони там зовсім відірвані від подій в Україні, як і в багатьох країнах.
А я питаю - то чого здриснули, якщо все гарно в країні при зе?
показати весь коментар
25.01.2025 16:09 Відповісти
Простите - за Зеленского
Готовы голосовать в первом туре около 40 % украинцев
показати весь коментар
25.01.2025 23:42 Відповісти
Якщо таке станеться то спробую змусити своїх дівчат емігрувати. Країна стане остаточно приреченою. Життя тут стане абсолютно безнадійним бо зробить корумпований правлячий клас абсолютно безкарним в рамках двох наступних поколінь. Тут буде фашизм.
показати весь коментар
25.01.2025 23:50 Відповісти
Умеров має сидіти за умисний підрив обороноздатності країни під час воєнного стану - закупівля боприпасів і амуніції по завищеним цінам у фірмах- прокладках, неналежний контроль за якістю виготовлених ***********.
Це найцголовніше, що підриває не тільки імідж, а ставить під питання взагалі існування України!
показати весь коментар
25.01.2025 14:13 Відповісти
Після обрання зеленського президентом, ще більш зіпсувати імідж не можливо. Математиці не відомі такі відємні величини
показати весь коментар
25.01.2025 14:13 Відповісти
Не по адресу претензії. Умєров, як і весь уряд, тільки ширма діяльності ОПешників.
показати весь коментар
25.01.2025 14:17 Відповісти
https://x.com/FranzMaser tZE inform


https://x.com/FranzMaser @FranzMaser


Марина Безрукова заявила, що залишається чинною очільницею Агенції оборонних закупівель. Формально вона права - Наглядова Рада одноголосно проголосувала за продовження з нею контракту і Рустем Енверович явно перевищив свої повноваження , але ...
Якби в цій країна щось робилось по закону в буцегарні вже б сиділи і Шмігаль і Умєров і Рєзніков со Сметаніним і Камишіним ... Але поки що сидять бойові офіцери ...
показати весь коментар
25.01.2025 14:20 Відповісти
Наши мелкие черти решили повоевать со штатовскими демонами. Удачи)
показати весь коментар
25.01.2025 14:24 Відповісти
Поміняли шило на мило ,що доброго Умеров зробив для України ?,цей горе міністр жодного разу не був на фронті.
показати весь коментар
25.01.2025 14:28 Відповісти
Чому? Безрукову має право звільнити наглядова рада (в якій є іноземні представники) але наглядова якраз напередодні продовжила з нею контракт. На голову агенції підбирають через конкурс а не призначає міністр. Голова ДОТ теж норм людина, він з команди Супрун. Міністр тупо до має все. Я підозрюю що обєднавши дві агенції за кілька тижнів єрмак свою людину на деребан поставить. І все.
показати весь коментар
25.01.2025 14:43 Відповісти
він турецький агент
показати весь коментар
25.01.2025 17:18 Відповісти
https://x.com/RudijLis



https://x.com/RudijLis

Pandamonium



https://x.com/RudijLis

@RudijLis


https://x.com/RudijLis/status/1883119846181011600

Ага, ось і причина звільнення Чмута з наглядової ради АОЗ - він підтримав Безрукову. Після чого Умєриш (їрмак) звільнив його і Джигиря. Ця хуцпа на голову не налазить. Єрмак так хоче накласти лапу на 300 млрд з бюджету для ЗСУ, що ставить під ризик допомогу від союзників.
показати весь коментар
25.01.2025 14:35 Відповісти
Цікаво друге, що якесь видавництво, тобто редактор і купка журналістів, вирішує правильно робе МО України чи ні .Ще й вказівки роздає що треба робити. Не забагато на себе беруть?
показати весь коментар
25.01.2025 14:41 Відповісти
А вам бачу подобається, коли в МО і інших міністрів призначає купка з ОП-и, причому не за професійні якості, а за вміння "служити".
показати весь коментар
25.01.2025 14:52 Відповісти
Не треба триндіти. Доведи наведене
показати весь коментар
25.01.2025 15:04 Відповісти
Так шкодить Україні,це їх призначення!
показати весь коментар
25.01.2025 15:02 Відповісти
Що таке GMF?
показати весь коментар
25.01.2025 15:04 Відповісти
Скасованими мають бути не тыльки рышення, а й сам умєров!
показати весь коментар
25.01.2025 15:11 Відповісти
Умеров зробив злочин https://www.pravda.com.ua/columns/2025/01/25/7495229/
показати весь коментар
25.01.2025 15:41 Відповісти
боже!!!
як умєрову насрати на всі ці двіжухи!
умєров прийщов заробити, якомога швидше і більше.
типу резніков, не приклад?
золотий парашут в сша вже давно готовий!
показати весь коментар
25.01.2025 16:05 Відповісти