12547 відвідувачів онлайн
8 134 15

Виготовив 13 тис. "Шахедів" для армії РФ: викрито російського бізнесмена, який організував масове виробництво безпілотників, - СБУ

СБУ викрила російського бізнесмена, який виготовив 13 000 дронів для російської армії

Служба безпеки України встановила особу російського бізнесмена, який організував масове виробництво понад 13 тисяч ударних безпілотників типу "Герань", що є російським аналогом іранських "Шахедів". 

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресцентр СБУ.

Організатором виявився генеральний директор російської компанії "Особлива економічна зона промислово-виробничого типу "Алабуга" Тимур Шагівалєєв.

Як зазначається, Шагівалєєв організував виробництво цих дронів на базі підприємства в 2023 році. Згодом ці БПЛА стали невід’ємною частиною російської військової стратегії, регулярно використовуючи їх для завдання ударів по об’єктах в Україні, зокрема цивільній інфраструктурі. 

"Унаслідок чого це призводить до загибелі людей, у тому числі дітей, отримання ними тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, а також спричиняє матеріальні збитки: знищення будівель, майна та іншої цивільної інфраструктури", - зазначають в СБУ.

СБУ на підставі зібраних доказів повідомила Шагівалєєву про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України (пособництво у веденні агресивної війни за попередньою змовою групою осіб). Наразі триває досудове розслідування, правоохоронці активно працюють над пошуком і притягненням до відповідальності всіх винних у скоєнні цих злочинів.

Топ коментарі
+7
самокат в студію !!!!!!!
показати весь коментар
01.02.2025 16:24 Відповісти
+6
Да. Теперь он и его окружение будет уничтожено. Совок тоже 1 декабря 1991 года приближался к победе коммунизма. И рашке ****** точно так же прийдет внезапно.
показати весь коментар
01.02.2025 18:14 Відповісти
+4
а може просто знищувати,без підозри?
показати весь коментар
01.02.2025 17:06 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
самокат в студію !!!!!!!
показати весь коментар
01.02.2025 16:24 Відповісти
Та знищуйте цю погань ,особливо зверніть увагу на переселенців лднр чоловків призивного віку.
показати весь коментар
01.02.2025 16:26 Відповісти
Seek and destroy.
показати весь коментар
01.02.2025 16:58 Відповісти
Якийсь кацапський бізнесмен виготовив 13 тисяч шахедів, в той час як вся українська оборонка разом з приватними замовленнями і міжнародною "допомогою" спромоглися закупити декілька десятків легкомоторних літаків і прицепити до них ФАБ-150.
показати весь коментар
01.02.2025 17:00 Відповісти
Босота така у тій оборонці , скажи ? (( Не дали тобі на повну використати твій інтелектуальний потенціал і підприємницькі зідібності (( Якби не вставляли тобі палки у колеса , ти б уже виробництво ф-35 в Україні запустив )) "якийсь кацапський бізнесмен " це як "якийсь американський бізнесмен " , що тисячами супутники запускає , правда , у колишнього українця фірму з виготовлення ракетоносіїв чомусь США відібрали , щоб іншому "бізнесмену " не заважав.
показати весь коментар
01.02.2025 19:13 Відповісти
а може просто знищувати,без підозри?
показати весь коментар
01.02.2025 17:06 Відповісти
тобто замість витрати на тих хто її оголошує,процес супроводжує,суд.
найняти нарікв в параші,які отруїли,вбили,задавали,укололи,застрелили,зрізали т.п.
НІ??????
показати весь коментар
01.02.2025 17:09 Відповісти
Нам би таких...
показати весь коментар
01.02.2025 17:34 Відповісти
Приблизил день Победы🏆💪
показати весь коментар
01.02.2025 17:40 Відповісти
Да. Теперь он и его окружение будет уничтожено. Совок тоже 1 декабря 1991 года приближался к победе коммунизма. И рашке ****** точно так же прийдет внезапно.
показати весь коментар
01.02.2025 18:14 Відповісти
Санкції введіть...
показати весь коментар
01.02.2025 18:24 Відповісти
А може спочатку знищити а потім об'явити підозру.
показати весь коментар
01.02.2025 18:35 Відповісти
коли вже будуть виписувати винагороду за знищення таких ворогів-вбивць?
може хтось, всетаки, виконав би акт справедливості..
показати весь коментар
01.02.2025 19:41 Відповісти
Квиток на концерт Кобзона краще, ніж підозра