11471 відвідувач онлайн

Земельна корупція: під час операції "Чисте місто" НАБУ викрило злочинну організацію в Київській міськраді. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

НАБУ і САП провели масштабну операцію "Чисте місто" зі знищення корупції у земельній та бюджетній сфері Києва. Викрито та припинено діяльність злочинної організації на чолі з медійно-відомим колишнім депутатом Київської міської ради (далі – КМР).

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомила пресслужба НАБУ.

Зазначається, що один з ключових напрямів діяльності злочинців – заволодіння цінною столичною землею під забудову та взяття під повний контроль процедури ухвалення місцевою владою рішень про надання прав на землю.

Серед підозрюваних:

  • ексдепутат КМР, керівник злочинної організації;
  • заступник голови Київської міської державної адміністрації (далі – КМДА);
  • голова та член постійної комісії КМР з питань архітектури, містопланування та земельних відносин, чинні депутати КМР;
  • перший заступник та заступник директора комунальних підприємств;
  • четверо інших осіб.

У порядку ст. 208 КПК України затримано 7 учасників злочинної організації. Загалом про підозру повідомили 10 особам.

Земельна корупція в Київській міськраді
Земельна корупція в Київській міськраді
Земельна корупція в Київській міськраді

Як діяли підозрювані?

За даними слідства, учасники злочинної організації знаходили перспективні земельні ділянки та реєстрували на підконтрольних осіб право власності на споруди, яких на цих ділянках ніколи не існувало. Надалі подавали до міськради заяви про надання їм права власності на земельні ділянки для обслуговування цих споруд, що дозволяло уникати торгів.

Депутати КМР та посадовці КМДА, частина з яких входила до злочинної організації, а деякі перебували під її впливом, забезпечували ухвалення рішень про надання відповідних прав на землю, за що одержували неправомірну вигоду у вигляді коштів та об’єктів нерухомості. Водночас ухвалення таких рішень перебувало під повним контролем учасників злочинної організації: "потрібні" особи отримували права на землю, а решта стикалась зі штучними перешкодами та мусила звертатись до учасників злочинної організації по допомогу.

Керівник злочинної організації мав значний вплив на процеси всередині КМР та КМДА, як-от дії посадовців, призначення на високі посади лояльних осіб, звільнення підконтрольних службовців, виділення бюджетних коштів в інтересах злочинної організації тощо. Він також підтримував зв’язки з широким колом впливових осіб, серед яких заступники голови КМДА, депутати, голова земельної комісії КМР та інші. Центр ухвалення рішень, зокрема у земельній сфері, перемістився з Хрещатика, 36 в іншу будівлю, де питання "вирішувались" за участю міських топпосадовців та інших впливових осіб.

Для приховування своєї діяльності учасники злочинної організації використовували спеціальні термінали мобільного зв’язку, псевдоніми, контрспостереження та інші дії, спрямовані на уникнення відповідальності, втім це не завадило детективам.

До чого призвела злочинна діяльність підозрюваних?

У результаті діяльності злочинної організації протягом 2023-2024 років з власності територіальної громади Києва незаконно виведено землю у центрі міста вартістю 11,6 млн грн, чим завдано збитків на цю суму.

Водночас, завдяки своєчасним діям правоохоронних органів, вдалося запобігти заволодінню ще шістьма земельними ділянками у столиці загальною вартістю 83,7 млн грн.

Крім того, викрито спробу через погрози та штучні перешкоди змусити приватне підприємство припинити законну діяльність з торгівлі та надання в оренду торговельних приміщень в одному з районів столиці з метою заволодіння для подальшої забудови земельної ділянки цього підприємства.

Також зафіксовано пропозицію неправомірної вигоди у розмірі 100 000 доларів США члену земельної комісії та депутатці Київської міської ради за зловживання нею своїми повноваженнями та впливом в інтересах злочинної організації.

Слідство триває. Встановлюються інші епізоди злочинної діяльності.

Топ коментарі
+14
Ох как хочется д. Ерь.маку и татарову прибрать к своим рукам Киев.
показати весь коментар
06.02.2025 19:40
+7
трампішка хоче виборів, то ж це почалось політичне мочилово, Вітальку перед самими виборами об'являть босом цієї мафії, щоб зелень або риги взяли посаду мера столиці.
показати весь коментар
06.02.2025 19:39
+7
Хм 11.6 млн.,для таких посад на 8- их,непевно місячна зарплата вища,а ще (звязок,явки,паролі)ну-ну.
показати весь коментар
06.02.2025 19:41
Коментувати
Сортувати:
Віталік чистий?
показати весь коментар
06.02.2025 19:35 Відповісти
трампішка хоче виборів, то ж це почалось політичне мочилово, Вітальку перед самими виборами об'являть босом цієї мафії, щоб зелень або риги взяли посаду мера столиці.
показати весь коментар
06.02.2025 19:39 Відповісти
Luk Viktor Если бы был не чист, твой Зеля с ермаком и татаровым бы молчали ?
показати весь коментар
06.02.2025 19:39 Відповісти
так не мовчать же....
показати весь коментар
06.02.2025 19:40 Відповісти
Luk Viktor если есть доказательства то должен быть суд, если нет суда то балабол.
показати весь коментар
06.02.2025 19:47 Відповісти
+++
В Киевсовете воруют - Виталя не при чём.
В Украине воруют - всё из за Зеленского.
показати весь коментар
06.02.2025 20:09 Відповісти
В Киевсовете? А что это такое Киевсовет?
показати весь коментар
06.02.2025 20:36 Відповісти
Разоблачена и прекращена деятельность преступной организации во главе с медийно-известным бывшим депутатом Киевского городского совета (далее - КГС). Источник: https://censor.net/ru/n3534411
Расшифровку понятия спросите у автора статьи
Автор: Христина Бедрик
А можно сразу к уважаемому редактору. Я знаю, он любит такие вопросы. И, обычно, ответы даёт мгновенно.
показати весь коментар
06.02.2025 21:18 Відповісти
А Киев - не Украина?
показати весь коментар
07.02.2025 12:51 Відповісти
Ну як ви можете думати на цю "святу людину", звісно ж він ні причому...🤗😂🤣🤣🤣
показати весь коментар
06.02.2025 20:18 Відповісти
"ексдепутат КМР, керівник злочинної організації;заступник голови Київської міської державної адміністраці Джерело: https://censor.net/ua/n3534411 , Кличко голова КМДА ? (( , чи може ексдепутат ? До чого тоді цей висер про його чистоту ?
показати весь коментар
07.02.2025 02:40 Відповісти
Ох как хочется д. Ерь.маку и татарову прибрать к своим рукам Киев.
показати весь коментар
06.02.2025 19:40 Відповісти
Із серії "хто винуватий? - невістка"🤗
показати весь коментар
06.02.2025 20:21 Відповісти
Хм 11.6 млн.,для таких посад на 8- их,непевно місячна зарплата вища,а ще (звязок,явки,паролі)ну-ну.
показати весь коментар
06.02.2025 19:41 Відповісти
А площа землі з прибудинковий дитячий майданчик.
показати весь коментар
06.02.2025 19:45 Відповісти
Наїхали на два кіоски, які кришує Єрмак.
показати весь коментар
06.02.2025 20:30 Відповісти
дуже велика сума 11 млн.грн., довічне ? га?
показати весь коментар
06.02.2025 19:54 Відповісти
для Києва це взагалі копійки - справу явно з х пальця висосали
показати весь коментар
06.02.2025 20:00 Відповісти
От за театр-мавзолей на Андріївському узвозі особливо треба покарати голову та члена постійної комісії КМР з питань архітектури, містопланування та земельних відносин!!!
показати весь коментар
06.02.2025 19:54 Відповісти
а ти там був?
киянам дуже подобається!
а от те, що ахметка зробив нижче, це тебе не бентежить?
показати весь коментар
06.02.2025 20:09 Відповісти
В тому то і справа, що я киянин і я там звісно був нс відміну від тебе, а ти навіть не бачив цього урода і чомусь тут розписуєшся за киян з якоїсь ботоферми! Жоден притомний киянин цью потвору просто ненавидить, разом з тим хто оте одоробало дозволив вліпити!
показати весь коментар
06.02.2025 21:05 Відповісти
ну я киянка як мінімум в пятому поколінні, бо всі мої родичі ще з 1870 року народилися в Києві і є в усіх ще царських "алфавітних указателях Києва" з 1899 року. І театр на Андріївському мені набагато більше подобається чим дебільний радянський новобуд навпроти Оперного, або будинків ҐОмелі на Лютеранській або Круглоуніверситетській, або забудови на Пейзажці. Чого до театру доїбались, а до одоробл на Пейзажці, які захопили слуги Зеленського - ні???
показати весь коментар
07.02.2025 01:23 Відповісти
А ты бы не в форуме вопияше, а собирал бы фактаж и хотя бы направил официальный запрос в киевраду: https://kyivcity.gov.ua/kyiv_ta_miska_vlada/zvernennia_hromadian/yak_zvernutisya/
показати весь коментар
07.02.2025 13:01 Відповісти
На цей "фактаж" вже було зібрано купу петицій, запитів та ін. і протестували люди під КМДА, та на людей як завжди влада забила! Пошукай фактаж цих подій в гуглі, а не давай поради...
показати весь коментар
07.02.2025 13:06 Відповісти
Бла-бла-бла.... Кто-то, где-то что-то сделал, какая-то влада забила.... Какой входящий номер твоего запита, балабол?
показати весь коментар
08.02.2025 11:36 Відповісти
5174!!! Та ти балаболіна проковтнеш і будеш далі брехати бо ти куплений ботяра!
показати весь коментар
09.02.2025 18:32 Відповісти
Да? И куда, мой брехливый, ты его направил?
показати весь коментар
10.02.2025 18:21 Відповісти
а скільки мільярдів вкрали чєбурєки в мо?
показати весь коментар
06.02.2025 20:05 Відповісти
мо підконтрольне, а бунтівний київ ні.
знаєш як муляє, єрмачині, младо ригам та команді черновецького.
показати весь коментар
06.02.2025 20:10 Відповісти
Ой, а хто ж це зробив і що пан Кличко думає з цього приводу?
показати весь коментар
06.02.2025 20:15 Відповісти
Коли потрапляєш в Київ, то таке враження, що ми не в ЄС прямуємо вже більше 10 років, а десь в сторону Азії. Хаос в забудові, зловживання і корупцію видно неозброєним оком. Забудовники зосереджені лише на прибутках будь-яким способом, про комфорт мешканців нема кому подбати.
показати весь коментар
06.02.2025 20:22 Відповісти
комфорт за містом, ботяра
продай халупу на хрещатику та купи котедж
показати весь коментар
07.02.2025 06:18 Відповісти
У результаті діяльності злочинної організації протягом 2023-2024 років з власності територіальної громади Києва незаконно виведено землю у центрі міста вартістю 11,6 млн грн, чим завдано збитків на цю суму.

Слів немає. Це таке цинічне тупе знущання над здоровим глуздом і розраховано на повних ідіотів. Ну які 11 млн. грн.? Який хабар у 100.000? Як у наших "правоохоронців" морди від сорому не потріскаються. Дружбани Єрмака типу Столара потягнули у Києві сотні мільйонів і хабарі були на десятки мійльйонів - а доблесні силовики з дерев'яними очима звітують про ловлю мищей... Київ обідрали так, що місця живого в місті вже немає - інженерні мережі здохли, очистних споруд немає, мости усі в жахливому стані, вода у центрі міста тече практично по землі - настільки зношені труби, дорожне покриття окрім декількох магістралей - як задрипаному селі. Житловий фонд зношений на 80%... Але слідство, наприклад, Столара не побачить у телескоп... Як і інших подільників Єрмачка...
показати весь коментар
06.02.2025 20:32 Відповісти
А чи має право офіційний орган називати когось злочинцем без рішення суду? От і все, що треба знати про правову культуру зелених «правоохоронців». Їх потрібно розформувати і направити на фронт!
показати весь коментар
06.02.2025 20:33 Відповісти
Вся корупція іде від Кличка. Екопарк Осокорки тому свідчення. Садити треба корупціонера.
показати весь коментар
06.02.2025 21:11 Відповісти
Тебе корупціонери в МО і в ОПі не цікавлять, тупорила зебіляка? Пора хрипату єрмачну на смітник історії, через тривалі і довічні терміни ув'язнення. А вас - *******, поки людьми не станете знову, сучки міши падалЬюки
показати весь коментар
03.03.2025 13:41 Відповісти
Знаете почему нету конкретных фамилий? Потому что им ничего не будет, а если народ будет знать фамилии и детали, то тогда надо будет садить, а так шоу зе шапито, Киевгорстрой с Кушниром который побрил инвесторов с женой и послал всех на х..й яркий тому пример, там тоже СБУ Баканова пришло с обысками, а теперь Кушнир вместе с Бакановым попивает виски на дне рождении у Суркиса, там тоже осветили мол строй фирма без названия и без фамилий вывела миллиарды, в общем по Киевгорстрою там Баканов и Ермак нормально приборохлились, и им по х..й что тысячи семей инвесторов в том числе военных остались без денег и жилья, ведь к аудиту Кушнира нет вопросов когда в доле как КМДА с Кличко, так и слуги ОП с Арахамией, Ермаком и Бакановым
показати весь коментар
06.02.2025 22:03 Відповісти
Та нє,то "всьоюлькавкрала продала і зновувкрала"
показати весь коментар
06.02.2025 22:20 Відповісти
юлька теж крала з бюджету
на яки гроші вона у дубаях загоряє
показати весь коментар
07.02.2025 06:16 Відповісти
Юлю перевірили агенти ФСБ і ПР вдоль і поперек.
І навіть нічого не пред,явили,а судили її по політичних мотивах і це визнав весь світ,але тобі і таким як ти цього не зрозуміти.Вам тупорилим сказали,що "юлякрала"от ви і повторюєте.хуйло качав газ в європу через Україну щорічно поповнюючі український бюджет грошима.Гроші йшли мамочках,дітям інвалідам і дітям сиротам,людям похилого віку і інвалідам.олігархічній тусовці,це дуже не подобалось в них аж кров йшла з ясен,коли Юля виплачувала людям заощадження УССР.А Дубаї ,це чергова фсбешна прокладка з фотками Ю.Тимошенко на одному з київських пляжів. Справжне фото в Дубаях було тільки чоловіка Тимошенко.Просто вам хочется вірити в"юлькуварофкуякасмієтьсязпутінимнакаблукахівкалясці" вам ж так сказали от ти і повторюєш.
показати весь коментар
09.02.2025 17:43 Відповісти
зелена спрощуваність забудовного головняку має корупційну складову?
показати весь коментар
06.02.2025 23:43 Відповісти
Не зрозуміло, чого Цензор приховує справжнє ім'я цього "медійного ексдепутата". Це Комарницкий.
показати весь коментар
07.02.2025 11:11 Відповісти
Слідство триває ( як і багато інших слідств).
І триватиме ще дуже довго, і потім як завжди.
показати весь коментар
07.02.2025 11:12 Відповісти
Сколько яростных критиков! Вот только хотя бы написать официальную жалобу всем им влом.
показати весь коментар
07.02.2025 13:03 Відповісти
А в ОПі коли?