12384 відвідувача онлайн
9 467 44

Україна вже отримала майже 70 винищувачів F-16: їх передали Данія, Нідерланди та Греція, - Le Monde

Скільки винищувачів F-16 отримала Україна: ЗМІ розкрили деталі

Упродовж шести місяців близько десяти військовослужбовців з України проходитимуть підготовку у Королівських Військово-повітряних силах Великої Британії, де їх навчать основам навігації та пілотування на винищувачах F-16, а також основам англійської мови в рамках програми Interstorm. Україна вже отримала від партнерів майже 70 таких літаків. 

Про це пише Le Monde, передає Цензор.НЕТ.

Зазначається, що вони є четвертою групою українських військовослужбовців, які пройдуть підготовку в Королівських ВПС в рамках програми Interstorm – міжнародної програми, започаткованої на початку 2023 року британцями й голландцями та організованої на саміті НАТО у Вільнюсі в липні 2023 року, з метою навчити українців керувати американськими винищувачами F-16.

Участь також беруть бельгійці, данці, румуни, американці, французи та португальці. Оскільки британці не мають власних F-16, вони взяли на себе відповідальність за перший етап навчання: вивчення українських пілотів основ навігації й пілотування бойових літаків, а також вивчення англійської мови.

Le Monde та чотири інші європейські ЗМІ поспілкувалися з цими студентами-пілотами, не називаючи їхні імена з міркувань безпеки.

"Ці молоді люди були відібрані українською армією після чотирьох років навчання у військово-повітряній академії й вже встигли трохи політати на літаках радянського типу (L-39 чеського виробництва). Протягом шести місяців у Великій Британії вони проходять додаткову теоретичну підготовку для ознайомлення зі стандартами пілотування та управління повітряним рухом, характерними для НАТО. Їх підготовка також включає інтенсивні курси англійської мови та шістдесят годин польотів на літаку Grob Tutor", - пише видання. 

Їхнє навчання триває загалом вісімнадцять місяців - майже на рік менше, ніж традиційна підготовка пілотів F-16, яка зазвичай триває від двох з половиною до трьох років.

"Очевидно, ідея полягає в тому, щоб підготувати молодих пілотів до бою якомога швидше, оскільки Україна отримала майже 70 літаків F-16 (наданих Данією, Нідерландами та Грецією)", - зазначають журналісти. 

Українські студенти-пілоти кажуть, що готові захищати свою країну: "Коли бачиш відео того, що росіяни роблять з нашими людьми, це зводить з розуму. Ми повинні захистити нашу націю, нашу землю і нашу культуру".

"F-16 дозволять нам ефективніше полювати на ворожі літаки, вони мають кращий радар і зупинятимуть ракети дальнього радіусу дії. Наша велика проблема - це ракети й безпілотники, які атакують наші електростанції та інфраструктуру. F-16 забезпечать кращий захист наших кордонів, але цього буде недостатньо для перемоги у війні", - наголосив один із українців, на ім'я Іван. 

Нагадаємо, на початку лютого Повітряні Сили Збройних сил України отримали довгоочікуване підсилення – перші французькі винищувачі Mirage 2000 та F-16 від Королівства Нідерландів.

Топ коментарі
+14
Де вони всі, що роблять?
Повна тиша і ніяких результатів.
Десяток Хаймарсів наробили більше галасу, чим 70 Ф-16.
Ворожі літаки, якщо і збиваємо, то з "ІГЛИ"!!!
показати весь коментар
17.02.2025 16:27 Відповісти
+9
Скоріш за все, малось на увазі що Україна домовилась отримати 70 ф-16, і буде їх отримувати поступово впродовж багатьох років разом з 18-місячною підготовкою нових пілотів.
показати весь коментар
17.02.2025 16:38 Відповісти
+5
То якась опечатка.
70 літаків - то вже б ми їх бачили в роботі. Не розібрані ж вони та сховані по закутках.
показати весь коментар
17.02.2025 16:41 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Грецією? Не було жодної згадки? Журналісти умніки? Штірліци.
показати весь коментар
17.02.2025 16:26 Відповісти
Греки передадуть свої списані F-16, але поки немає пілотів у нас...
показати весь коментар
17.02.2025 16:51 Відповісти
Не знаю чого і скільки надали, але над моїм регіоном ці орли літають щодня! Останнім часом по декілька пар.
показати весь коментар
17.02.2025 17:25 Відповісти
дай Боже щоб це було так
показати весь коментар
17.02.2025 17:32 Відповісти
Чудово. І всі 70 досі без системи "свій-чужий"?
показати весь коментар
17.02.2025 16:24 Відповісти
Link 16 - це не зовсім і не тільки "свій-чужий"...
показати весь коментар
17.02.2025 16:38 Відповісти
Я пишу конкретно про цю функцію.
показати весь коментар
17.02.2025 16:57 Відповісти
Какую конкретно систему? Про советский "Пароль". Или про систему, которая стоит на западных ЗРК И ЗПК?
показати весь коментар
17.02.2025 17:28 Відповісти
Спитаю просто - зараз можуть "в одному небі" працювати наші F-16 і наші "Patriot"?
показати весь коментар
17.02.2025 17:41 Відповісти
Конечно
показати весь коментар
17.02.2025 18:00 Відповісти
Мабуть, я не зовсім коректно висловився, тому напишу так:
у ЗМІ є інфа, що система "свій-чужий" являється підсистемою загальної системи "Link 16" і якщо або на наземних засобах ППО, або на літаку система "Link 16" деактивована - то підсистема "свій-чужий" працювати не буде по лінії розпізнавання між літаком і за засібом ППО на землі.
показати весь коментар
17.02.2025 18:23 Відповісти
а також основам англійської мови

Шоб кожен пілот міг вльохкую сповістити, що "Ландон - із зе кепітал оф Грейт Бритн!"
показати весь коментар
17.02.2025 16:25 Відповісти
Де вони всі, що роблять?
Повна тиша і ніяких результатів.
Десяток Хаймарсів наробили більше галасу, чим 70 Ф-16.
Ворожі літаки, якщо і збиваємо, то з "ІГЛИ"!!!
показати весь коментар
17.02.2025 16:27 Відповісти
Упродовж шести місяців близько десяти військовослужбовців з України проходитимуть підготовку у Королівських Військово-повітряних силах Великої Британії, де їх навчать основам навігації та пілотування на винищувачах F-16, а також основам англійської мови в рамках програми Interstorm.
показати весь коментар
17.02.2025 16:51 Відповісти
Зелину дупу прикривають. Стратегический абъект.
показати весь коментар
17.02.2025 16:56 Відповісти
Мабуть, нам досі доводиться вибирати - або F-16, або "Patriot". Інакше повториться минулорічна трагедія, коли втратили підготовленого пілота та F-16.
показати весь коментар
17.02.2025 17:01 Відповісти
Хаймарси мали потужну медіа-підтримку.
показати весь коментар
17.02.2025 17:06 Відповісти
А яку підтримку мав свого часу "супутник Притули"...
показати весь коментар
17.02.2025 17:42 Відповісти
Використовують тільки як ППО. На них не надали ні яких ******** ракет, ні повітря-повітря, ні повітря-земля, нічого.
показати весь коментар
17.02.2025 17:24 Відповісти
Скоріш за все, малось на увазі що Україна домовилась отримати 70 ф-16, і буде їх отримувати поступово впродовж багатьох років разом з 18-місячною підготовкою нових пілотів.
показати весь коментар
17.02.2025 16:38 Відповісти
нормас
показати весь коментар
17.02.2025 16:40 Відповісти
То якась опечатка.
70 літаків - то вже б ми їх бачили в роботі. Не розібрані ж вони та сховані по закутках.
показати весь коментар
17.02.2025 16:41 Відповісти
То мабуть СТЕЛС - невідімки
показати весь коментар
17.02.2025 17:09 Відповісти
Їх ще немає. То від Греції в мабутньому.
показати весь коментар
17.02.2025 17:33 Відповісти
Питання у тому, якого покоління ці літаки - чи є хоч у кілької з них радари дальної дії і чи є у нас хоч трохи протиповітряних ракет далекої дії, щоб протидіяти ворожим Су-34, чи це все просто ППО від шахедів...
показати весь коментар
17.02.2025 16:44 Відповісти
Україні ПООБІЦЯЛИ майже 70 винищувачів, а реально отримали менше 20.
показати весь коментар
17.02.2025 16:46 Відповісти
Потрібно ще штук 250 щоб нормально функціонувати і бити ворога-кацапстанця!
показати весь коментар
17.02.2025 16:47 Відповісти
Кожний виліт, кожен треба обслуговувати це шалені гроші.
показати весь коментар
17.02.2025 16:48 Відповісти
ф-16 тим і хороші, шо це один з найдешевших літаків в експлуатації в своєму класі. щось близько 30 тищ за годину польоту в середньому. ті ж ф-35 - до 80 тищ.
показати весь коментар
17.02.2025 16:55 Відповісти
А почему этого нельзя было сделать наоборот, сразу обучить лётчиков, чтобы они могли сразу

после получения начали использовать самолёты по назначению?
показати весь коментар
17.02.2025 16:54 Відповісти
Супер. Тільки ракет до них норм. нема. І Аваксів. І пілотів. І збивати СУшки ними не дадуть.
А так то дякуємо!
показати весь коментар
17.02.2025 16:57 Відповісти
А це часом не більше ніж було у України Міг-29 та Су-27 станом на 2022 рік?
показати весь коментар
17.02.2025 17:09 Відповісти
Цих літаків має бути 150-200 машин. А ще трохи Міражів, Гріппенів і великобританських.
показати весь коментар
17.02.2025 17:15 Відповісти
Июль 2024 - "«Греция планировала вывести из эксплуатации 32 старых истребителя F-16 Block-30 и отправить их в Украину». В статье также упоминается Al Jazeera и сообщает, что Греция, возможно, не отправит их напрямую, а предпочтет отправить их сначала в США, которые их модернизируют, а затем в Украину."

Пока обещания в будущем
В реальности 12 от Дании, 6 от Нидерландов
6 миражей от Франции

18 миг29 от Польши - пока больше всех

В сумме за 3 года наберется 73шт - разных типов
но именно Ф16 по открытым источникам только 18шт
показати весь коментар
17.02.2025 17:21 Відповісти
"Grob Tutor" - ну вжеж і назвали УТшку. Знаю, знаю, це німецька.
показати весь коментар
17.02.2025 17:22 Відповісти
Just in fucking time.
показати весь коментар
17.02.2025 17:27 Відповісти
70??? А КАБ-и як літали так і літають. Висновок - F-16 - лайно.
(це я так трлю америкососів щоб вони нам дальнобійні ракети до цих літаків давали, бо без них F-16 таки дійсно малокорисні. Гонятися на винищувачах за шахедами це якесь ідіотство, коли це можна робити на якихось спортивних "кукурузниках" (треба лише на "кукурузник" радар поставити)
показати весь коментар
17.02.2025 17:35 Відповісти
Це ж скільки треба місця, щоб розмістити 70 машин! І прикривати ППО їх треба.І пілотів треба 150. Ну, хоча б 70.
Написано «майже 70». Ну, 20 це майже 70?
Сподіваюсь, ні…
показати весь коментар
17.02.2025 17:38 Відповісти
В Україні з'явилося фото, на якому видно один із доставлених літаків F-16 у новому амплуа. Раніше поставлені Україні літаки F-16A/B MLU були помічені в конфігурації зброї "повітря-повітря", що свідчить про їх використання як доповнення до наземної протиповітряної оборони під час полювання на безпілотники та крилаті ракети.

Тепер, на зображенні нижче, можна побачити змішану конфігурацію, що дозволяє атакувати наземні цілі, що раніше було володінням літаків МіГ-29. Чітко видно два блоки BRU-61, що містять чотири бомби GBU-39 SDB кожна та загалом чотири ракети класу «повітря-повітря», дві з яких є AIM-120 AMRAAM, а інші дві AIM-9 Sidewinder у версіях 9L та 9X (відмінності в опереннях). Також можна побачити капсулу для прицілювання на центральному пілоні, яку деякі коментатори ідентифікують як AN/ALQ-131.
показати весь коментар
17.02.2025 17:46 Відповісти
Це труднощі перекладу (або звичайний клікбейтний заголовок, що зробиш - хочеться більше читачів) Звичайно, ніяких 70 F-16 ще немає.
показати весь коментар
17.02.2025 18:41 Відповісти
Не забудьте воронячі гнізда повикулуплювати з того антикваріату ! І запитайте у європейців чи не завалялися у них фанерні яроплани ! Нам все згодиться, адже Україна -- це щит Європи !!!!
показати весь коментар
17.02.2025 18:49 Відповісти