11960 відвідувачів онлайн

Понад 1200 кримчан, загиблих у війні проти України, ідентифікували журналісти

Кримчани-окупанти

В базі даних "ГРУЗ-200", опублікованій Крим.Реалії, міститься інформація про 1203 загиблих кримчан, які брали участь у війні на боці Росії проти України.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це свідчать дані моніторингу редакції Крим.Реалії "ГРУЗ-200".

Яка інформація міститься в базі?

Нині у базі 1203 прізвища ідентифікованих кримчан, які воювали у складі російської армії та вбиті на війні Росії проти України.

У базі даних "ГРУЗ-200", опублікованій Крим.Реалії 19 грудня 2024 року, міститься інформація про місце народження, місце призову або вербування до російської армії (включаючи фактичний військовий підрозділ), а також – для частини із загиблих – точне або приблизне місце і дата загибелі.

Звідки отримані дані?

Усі дані були отримані з відкритих джерел, включаючи заяви російських офіційних осіб, дописи родичів загиблих у соцмережах, публікації в кримських і російських ЗМІ. Разом з експертами журналісти Крим.Реалії аналізують кількість і психологічні профілі загиблих кримчан, а також причини їх участі в російській агресії проти України.

Хто саме наявний у базі?

У базі даних загиблих кримчан, які воювали проти України, є жителі всіх кримських регіонів, але найбільше некрологів із Севастополя та Керчі. У списку переважають контрактники та кадрові військові. Також є мобілізовані, завербовані ув'язнені та строковики.

Точних даних про громадянство внесених до цієї бази даних немає, але судячи з місця народженні і призову чи вербування, Алексіна Дорогань припускає, що у більшої частини загиблих було громадянство України

Враховуючи те, що російська влада замовчує та приховує інформацію про кількість загиблих, а також обставини і місця їх загибелі, це робить аналіз і збір даних командою Крим.Реалії цінними для жителів Криму та інших окупованих Росією українських територій, зазначила продюсерка проєкту "ГРУЗ-200" Анжеліка Руденко.

Топ коментарі
+8
Як на мене то Севас потрібно довести до стану Маріуполя і потім відбудовувати як нове українське місто під рідною назвою.
показати весь коментар
03.03.2025 20:38
+6
Крим - наш... !
Був і буде!
показати весь коментар
03.03.2025 20:32
+6
Якби в рашці справді була бусифікація ,про неї по гівномарафону розповідали б цілодобово ,а так чомусь не розповідають .
показати весь коментар
03.03.2025 20:39
Коментувати
Сортувати:
Крим - наш... !
Був і буде!
показати весь коментар
03.03.2025 20:32 Відповісти
В наступному житті.
показати весь коментар
03.03.2025 20:34 Відповісти
Час покаже
показати весь коментар
03.03.2025 20:35 Відповісти
Так біжи в ТЦК ,мобілізуйся і повертай Крим ,поки кававялті не скисла .
показати весь коментар
03.03.2025 20:37 Відповісти
а ти в окопі? біля кримського мосту?
показати весь коментар
03.03.2025 20:39 Відповісти
А що кримчани не бігають із сокирами та не стріляють расєйських "тцкашників"?
показати весь коментар
03.03.2025 20:34 Відповісти
Так в Криму бусифікації немає ,там контрактники.
показати весь коментар
03.03.2025 20:35 Відповісти
сам там таке бачив? ти там?
показати весь коментар
03.03.2025 20:36 Відповісти
Якби в рашці справді була бусифікація ,про неї по гівномарафону розповідали б цілодобово ,а так чомусь не розповідають .
показати весь коментар
03.03.2025 20:39 Відповісти
4 лімона аванс - і ти труп! На війні....
показати весь коментар
03.03.2025 20:41 Відповісти
Так в нас тебе безкоштовно бусифікують - і ти труп ! На війні....
показати весь коментар
03.03.2025 20:45 Відповісти
Саме так. І без ніякого авансу. І зовсім не факт, що ще й рідні зможуть отримати виплату за загиблого.
показати весь коментар
03.03.2025 20:50 Відповісти
2 - а бота проявилися - записуємо.....
показати весь коментар
03.03.2025 20:52 Відповісти
Ні. Бот якраз хоче повернути Крим. Але сам, чомусь, в окопи не поспішає...
показати весь коментар
03.03.2025 20:55 Відповісти
Сам в окопі чи десь під спідницею у жонки?
показати весь коментар
03.03.2025 20:57 Відповісти
Крим треба тобі чи мені?
показати весь коментар
03.03.2025 20:59 Відповісти
Крим - це Україна! Для всіх українців....
показати весь коментар
03.03.2025 21:02 Відповісти
І багато там є українців, які хочуть назад повернутись?
показати весь коментар
03.03.2025 21:07 Відповісти
об"яви опитування, заплати за опитування і взнаєш...
показати весь коментар
03.03.2025 21:15 Відповісти
Там стільки жителів хочуть до України, скільки у Львівській області хочуть до росії
показати весь коментар
03.03.2025 21:22 Відповісти
надивився рашка ТіВі?
показати весь коментар
03.03.2025 21:24 Відповісти
А ти думаєш, що в них під Z-кофтою вишиванка надіта?
показати весь коментар
03.03.2025 21:40 Відповісти
самогонка українська краща за бояришник - "підуть , як бджоли на мед...."
показати весь коментар
03.03.2025 21:42 Відповісти
Звісно. Але це лише гасло. Чи ти знаєш спосіб, як його повернути? І сам готовий загинути в бою за його повернення?
показати весь коментар
03.03.2025 21:16 Відповісти
Самокат потрібно пуйлу надати - і все буде Україна!
показати весь коментар
03.03.2025 21:17 Відповісти
Навіть, ворог куйла Навальний говорив, що Крим добровільно не поверне жоден наступний президент рашки. І він сам би не повернув, якби став президентом.
показати весь коментар
03.03.2025 21:23 Відповісти
рашка розпадеться на народні республіки, які добровільно ввійдуть в склад України....)))))
показати весь коментар
03.03.2025 21:25 Відповісти
показати весь коментар
03.03.2025 21:30 Відповісти
Слава Україні!
показати весь коментар
03.03.2025 21:31 Відповісти
Героям слава!
показати весь коментар
03.03.2025 21:32 Відповісти
Викреслюю Вас із списку "Бот" і вношу в групу "Борис Джонсонюк" і Ко
показати весь коментар
03.03.2025 21:36 Відповісти
За смерть ще 5,5 мільйона
показати весь коментар
03.03.2025 21:16 Відповісти
Зелене Світло

Реєстрація: 03.03.2025
показати весь коментар
04.03.2025 01:42 Відповісти
І не тільки по марахвону. Відео та сюжетами на цю тему був би завалений ютуб та соцмережі, як зараз завалені про нашу бусифікацію. Але, чомусь, нічого немає...
показати весь коментар
03.03.2025 20:44 Відповісти
В тому то й справа.
показати весь коментар
03.03.2025 20:47 Відповісти
ну а як хотіли наші політики? час грає проти нас - вже 11 років криму промивають мізки. вдумайтесь, хто з дітей пішов в 1 клас - вже закінчив школу. кому було 10, вже 21. чим далі тим складніше буде Крим повертати (
показати весь коментар
03.03.2025 20:36 Відповісти
Так наш гівномарафон теж промиває мізки .
показати весь коментар
03.03.2025 20:40 Відповісти
Типу там 11 років назад було по-іншому
показати весь коментар
03.03.2025 20:41 Відповісти
Так в Криму і до 2014 року етнічні кацапи складали більшість населення ,з якого це переляку вони б стали підтримувати Україну. Більше того ,нагадаю що на референдумі 1991 року Незалежність в Криму підтримало лише половина тих хто голосував ,так що нічому тут дивуватись
показати весь коментар
03.03.2025 20:54 Відповісти
Що таке етнічні кацапи?
показати весь коментар
03.03.2025 20:56 Відповісти
В якому розумінні.
показати весь коментар
03.03.2025 21:02 Відповісти
Ті, що не можуть вимовити паляниця
показати весь коментар
03.03.2025 21:08 Відповісти
ти там бував хоч??? читай нижче як було насправді.
показати весь коментар
03.03.2025 20:58 Відповісти
було по іншому, жив там 12 років, до 2012. в севастополі був наче магніт для рашистського лайна, а от інший крим був проукраїнський, люди були дуже переплетені родинними звязками з Україною, батьки, діти, дяді тьоті з України були в кожного.
показати весь коментар
03.03.2025 20:56 Відповісти
А чому ж тоді за переписом населленя 2001 року більшість кримчан назвали кацапську рідною мовою ,а за кацапських відставників в Севастополі я і без тебе знаю
показати весь коментар
03.03.2025 21:01 Відповісти
в 2001 р мабуть по всій Україні так було. я закінчив укр. школу в Україні, в криму розмовляв російською, бо до 2012р. навіть в голову нікому б не прийшло, що з за мови буде далі.
показати весь коментар
03.03.2025 21:06 Відповісти
Я мав на увазі рідну мову ,а не мову повсякденного спілкування -це різні речі.
показати весь коментар
03.03.2025 21:11 Відповісти
язик-мова тоді найменше, що всіх хвилювало. Кримчани навіть були раді, що крим в Україні, бо росія тоді вела чеченські війни, куди кидала призовників, теракти Беслани, дубровки та інше. В Україні тоді було тихо та мирно.
показати весь коментар
03.03.2025 21:24 Відповісти
Я не помічав за жителями Криму патріотизму до України.
показати весь коментар
03.03.2025 21:02 Відповісти
а як по твоєму патріотизм повинен був виглядати до 2014 р в криму і в Україні?
показати весь коментар
03.03.2025 21:10 Відповісти
Як на мене то Севас потрібно довести до стану Маріуполя і потім відбудовувати як нове українське місто під рідною назвою.
показати весь коментар
03.03.2025 20:38 Відповісти
Сподіваюся, всі вони живі та здорові😁
показати весь коментар
03.03.2025 21:00 Відповісти
Я настільки радий що не можу вам передати. Жаль, що в мене немає контактів де б дізнатися кого з бувших сусідів помножили на ноль українські бійці.А ще ліпше побачити перекошені рожі родичів здохнувших ваєнних, які колись зловтішались коли ми їхали з Криму після ,,асвабаждєнія,,
показати весь коментар
03.03.2025 21:03 Відповісти
Ці уроди,а ні їхні батьки,не почували себе ніколи українцями,а отже були москалями за всіма ознаками,і головною було українофобія(Бо якби було не так,то давно б втекли через Турцію хоч куди.Але наслухалися салавйова і вйо асвабаждать землю від самих себе)
показати весь коментар
03.03.2025 21:08 Відповісти
1200 усего ???))) копейки !!!! а морочат нам голову что уже 900 тысячь , так же пиз...м как коношенкона !!!!(((
показати весь коментар
03.03.2025 21:09 Відповісти
900 то разом з тими, хто просто й пальця закалічив
показати весь коментар
03.03.2025 21:13 Відповісти
Я був у Криму останній раз весною 2013р.
Після Іспанія, Греція, Непал, Дубаї, Шри-Ланка, Чехія, Болгарія, Польща, Туреччина, Єгипет.
Ще Монтенегро, це найуллюбшена мною країна, якщо буде можливість, то хотів би зустріти старість саме там
показати весь коментар
03.03.2025 21:15 Відповісти
Цікаво скільки серед них кримських татар. Також щось не чув про татарські батальйони у складі ЗСУ (можливо, помиляюсь).
показати весь коментар
03.03.2025 21:31 Відповісти
"кримчан" - це хто?
показати весь коментар
03.03.2025 22:11 Відповісти
это уже камни с неба?
показати весь коментар
04.03.2025 06:40 Відповісти
Земля бетоном.