4794 відвідувача онлайн

Рішення США щодо припинення допомоги Україні не стало несподіванкою, Європа готує відповідь, - радник президента Литви Чеснулевічюс

Марюс Чеснулевічюс про допомогу США та Європи для України

Головний радник президента Литви Гітанаса Науседи з питань національної безпеки Марюс Чеснулевічюс заявив, що рішення Вашингтона призупинити військову допомогу Україні не стало сюрпризом.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на LRT, про це він заявив  в інтерв'ю радіо Žinių Radijas

"Перше  це не несподіванка. США і президент Дональд Трамп в минулому заявляли, що намагатимуться чинити тиск на обидві сторони, щоб вони сіли за стіл переговорів. Те, що він робить, є продовженням політики, яку він оголосив, і сигнал був отриманий. Цього тижня відбудеться саміт Європейської ради, буде зустріч, на якій це питання, безумовно, буде обговорюватися", – сказав Чеснулевічюс.

При  цьому радник відмітив, що існує європейський консенсус щодо того, що Росія є екзистенційною загрозою.

"Європа задекларувала, що вона буде підтримувати Україну, що вона об'єднає ресурси, які вона має в інших сферах", – сказав радник президента.

Європейські лідери вже деякий час обговорюють, як реагувати на попередні сигнали про зміну політики Вашингтона.

"Це неправда, як дехто може подумати, що Європа спить і нічого не робить. Йдуть закриті розмови, дискусії, розрахунки, рішення, як реагувати, і зараз ми говоримо про конкретні плани, що ми можемо зробити для подальшого зміцнення України і [...] ослаблення Росії, в першу чергу економічно", – сказав Чеснулевічюс.

За його словами, щоб рішення США про припинення допомоги відчулося на полі бою в Україні, знадобляться "місяці", а Європа тим часом має ухвалити необхідні рішення.

"Можливо, вони [рішення] не прийдуть в один день, як нам хотілося б, але ми не на початку дискусій", – сказав радник президента.

Трамп призупинив допомогу

Зранку 4 березня стало відомо, що Трамп розпорядився поставити на паузу всю американську військову допомогу Україні, аби змусити Київ продемонструвати "добросовісну відданість" миру. Це рішення може стосуватись не лише обладнання на суму 3,85 мільярда доларів, яку було передбачено за попередньої адміністрації Байдена. Призупинення також може стосуватися американського обладнання, яке США вже надали або продовжують надавати Україні.

Наслідки призупинення наданні військової допомоги з боку США Україна відчує через деякий час. Можливо, кілька днів або тижнів. Проте як тільки запаси зброї та озброєння почнуть вичерпуватися, країну чекають серйозні наслідки. Навіть за умови того, що європейські партнери спробують частково компенсувати нестачу.

Таокож рішення США призупинити допомогу Україні перш за все вплине на поставку ракет до ППО та боєприпасів до HIMARS та артилерії.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна заявив, що Європа повинна допомагати Україні більше і швидше, ніж раніше, щоб заповнити прогалину, яка утворилась після припинення допомоги від США.

Топ коментарі
+14
Відповідь потужно вперлась в орбанівський прутень.
показати весь коментар
04.03.2025 10:24 Відповісти
+13
Якщо США намагатимуться чинити тиск на обидві сторони, щоб вони сіли за стіл переговорів то я бачу тільки погрози в сторону України. Я не бачу, щоб тампони якось впливали на агресора ***** та його шоблу.
показати весь коментар
04.03.2025 10:28 Відповісти
+10
Мішок занепокоєння і вагон стурбованості?
показати весь коментар
04.03.2025 10:24 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Відповідь потужно вперлась в орбанівський прутень.
показати весь коментар
04.03.2025 10:24 Відповісти
Мішок занепокоєння і вагон стурбованості?
показати весь коментар
04.03.2025 10:24 Відповісти
Якщо США намагатимуться чинити тиск на обидві сторони, щоб вони сіли за стіл переговорів то я бачу тільки погрози в сторону України. Я не бачу, щоб тампони якось впливали на агресора ***** та його шоблу.
показати весь коментар
04.03.2025 10:28 Відповісти
Публічно так і виглядає, але з паРашкінцями вони вже зустрічалися і вели перемовини, хоч і паРашка не в захваті від результатів, а з Україною поки не можуть провести перемовини, бо вона не підписує угоду, яку сама запропонувала та погодила....ХЗ, що там Трамп мутить в реальності..
показати весь коментар
04.03.2025 10:32 Відповісти
,,Росія не в захваті,, - це що конкретно? Трамп не так собі сраку вазеліном намастив?
показати весь коментар
04.03.2025 10:39 Відповісти
Там є як мінімум впустити назад американські компанії на російський ринок

заводи, видобуток та інше.
показати весь коментар
04.03.2025 11:01 Відповісти
Ми можемо тільки сперичатись ніпрощо. Ми не знаємо що було в тексті угоди. Єдине, що ми знаємо це із слів Зеленського коли це було прилюдно сказано, що в цій угоді немає ніяких гарантій безпеки. От він і не хоче підписувати черговий будапештський меморандум. Він це заявив публічно і його слова трампони не спростували.
показати весь коментар
04.03.2025 10:58 Відповісти
В минулому році вже підписана безпекова угода з США і не було інформації, що Трамп її скасував...Що преЗЕдент з Єрмаком напідписували в минулму році, якщо знову говорять про безпеку в новій угоді?..
показати весь коментар
04.03.2025 11:08 Відповісти
Я прочитав ту угоду, виявляється що вона є. Але це черговий будапештський меморандум. Там ніякої гарантії безпеки накшаталт з Японією та Ізраїлем і не пахне. Якщо цікаво почитай. https://www.holosameryky.com/a/bezpekova-ugoda-ukraina-scha-/7655068.html
показати весь коментар
04.03.2025 11:21 Відповісти
Він всі угоди попідписував ні про що, але видавав за найвеличніші домовленості в історії України..

https://www.president.gov.ua/news/dvostoronnya-bezpekova-ugoda-mizh-**********-ta-spoluchenimi-91501
показати весь коментар
04.03.2025 11:23 Відповісти
Ну так про це він і сказав в овальному кабінеті. Що потім було всі ми бачили. Черговий розводняк.
показати весь коментар
04.03.2025 11:27 Відповісти
https://www.president.gov.ua/news/dvostoronnya-bezpekova-ugoda-mizh-**********-ta-spoluchenimi-91501
показати весь коментар
04.03.2025 11:21 Відповісти
Ти угоду від гарантії взагалі відрізняєш? Це не що інше як будапештський меморандум 2. Ніяких гарантій там немає, як і про ЯЗ в меморандумі. Там написано мають намір. А його можуть і не мати. В Будапешті підписали поважати територіальну цілістність, а можна і не поважати як *****.
показати весь коментар
04.03.2025 11:25 Відповісти
Про те і мова.... І зараз він підпише подібну угоду, але з фондом по розробці копалин..
показати весь коментар
04.03.2025 11:27 Відповісти
Ну так він же про це і сказав в овальному кабінеті. Реакцію тампонівської шобли ми бачили.
показати весь коментар
04.03.2025 11:30 Відповісти
Ви її готуєте вже тиждень..
показати весь коментар
04.03.2025 10:28 Відповісти
Нагадує зібрання ентів з «володаря перснів».

«Слушать непонятно что - пустое занятие, - сказал он, - тем более для такого нетерпеливого народа, как вы. А слушать незнакомый язык тем более утомительно. Я уже рассказал, как вас зовут, и энты посмотрели на вас и согласились, что вы - не орки и что к старым спискам надо добавить ещё две строки. Так что здесь вы пока не нужны. Побродите неподалеку. Я найду вас, когда понадобитесь, и сообщу, как идут дела.»
показати весь коментар
04.03.2025 10:49 Відповісти
Стурбованість повинна відстоятися...
показати весь коментар
04.03.2025 11:02 Відповісти
Якщо і далі будете грати в консенсус ні до чого гарного це не приведе. Як я вже раніше написав ЕС це либідь рак та щука, яких з'їдять по одиночці.
показати весь коментар
04.03.2025 10:29 Відповісти
Зберіться ще раз,пофоткайтесь із посмішками,а потім спокійно продовжуйте торгувати з ******.
показати весь коментар
04.03.2025 10:29 Відповісти
Трамп не просто сприймає заяви рф як істину - він веде переговори з росіянами, де є взаємні поступки і діє принцип «довіряй, але перевіряй». Це і є дипломатія, - віце-президент США Венс.
показати весь коментар
04.03.2025 10:30 Відповісти
Типове, продажне Тріпло, цей венс! Обгадився у Білому дому, а тепер, теліпає своєю єрундою, але уже пізно, московське лайно прилипло до нього і смердить!
Ганьба для США!
показати весь коментар
04.03.2025 10:48 Відповісти
In the 4th year of the war it suddenly became clear that

Ukraine without help

The US is not working out for putin.
показати весь коментар
04.03.2025 10:33 Відповісти
TBH , it's not about working or not. It's about amount of casualties
I am satisfied that right now it's 5 dead rus nazi to 1 ukrainian hero. And I want it's remain in the same way
показати весь коментар
04.03.2025 10:36 Відповісти
припинення допомоги Україні є американська допомога рашистській 3,14дерації в окупації українських територій, про які знає "трамбон" .і на окупацію котрих він дав згоду, як і збільшення жертв українського народу.та руйнації України,
показати весь коментар
04.03.2025 10:59 Відповісти
Всі знають , що таке трамп. От тільки чомусь Макрон вміє з ним дипломатично спілкуватись, а наше одоробло - ні
показати весь коментар
04.03.2025 11:09 Відповісти
Реально є розіграна сценка двох "любителів" України і "недругів " куйла.Це не політика,коли на перший план виносятся костюми і карти, це є авантюра роду Юди , для того , щоб нею,в кінцевому результаті, звинуватити саме Україну і її народ в небажанні "трамбонового миру" .котрий вигідний рашистському окупанту ,але ще й за цю "вигоду" Україна має (проплатити)віддати свої рідкоземельні корисні копалини американським посібникам рашистсього окупанта
показати весь коментар
04.03.2025 14:33 Відповісти
ЕС, яку відповідь ? ))) ..відповідь (і то частково тільки Британгія може)

а ЕС спокійно крутять на бую всілякі орбани та фіцо
показати весь коментар
04.03.2025 10:35 Відповісти
А блокування допомоги Україні від ЄС на 20 млрд. євро орбаном стало несподіванкою?
показати весь коментар
04.03.2025 10:38 Відповісти
І що Європа запропонує? Ракети для патріотів виробляє США, для Хаймарсів, артилерію? Поки Європа роздуплиться, а ще вето Орбана з Фіцом....
показати весь коментар
04.03.2025 10:39 Відповісти
Зараз головне - провести черговий екстрений саміт, а потім всім пообніматись і сфотографуватись.
показати весь коментар
04.03.2025 10:40 Відповісти
Перед мікрофоном та кореспондентами ЗМІ, трамп-бите вухо, теліпає язиком про страждання Українського народу, про бажання миру, а сам припиняє допомогу Українцям, які протистоять московській війні ******!!
Типове брехло та сором Великої Америки! У Білому дому типовий, зкацаплений ще КДБ, гопник, сексуальний маніяк та шестиразовий банкрот!! Суд в США, дав правильну йому оцінку, тому він із шкури ліз, щоб в камеру не попасти!!
показати весь коментар
04.03.2025 10:46 Відповісти
Патужная обеспокоенность. ЕС надо только одно, что бы украинцы ценой своей жизни задержали орков пока они готовятся. При этом они наших женщин и детей совсем не носят за это на руках. Даже вон из трамваев выгоняют. Так что маленький торччок у руля их вполне устраивает.
показати весь коментар
04.03.2025 10:49 Відповісти
Відповідь це як?? даємо 100 лярдів..голосно на весь світ а Орбанчук з Фіцо блокують???
показати весь коментар
04.03.2025 11:05 Відповісти
Транзит газу до Калінінграду варто продовжити, щоб не провокувати РФ, - президент Литви Науседа

https://images.cnscdn.com/f/b/9/6/fb9699c5f117db28540000ba35d4ba95/original.jpg

Президент Литви Гітанас Науседа вважає, що варто продовжити контракт на транзит газу для Калінінградської області Росії.
"Я не думаю, що ми повинні провокувати Росію тут, тому що нам потрібно вирішувати питання транзиту, які виникли природним чином - природний газ, пересування людей і товарів - щоб забезпечити нормальне сполучення з Калінінградом", - пояснив литовський лідер.

За його словами, створення штучних криз у цій ситуації лише спровокує конфлікт та ескалацію кризи. Джерело: https://censor.net/ua/n3538948
показати весь коментар
04.03.2025 11:20 Відповісти
з****ли розмови розмовляти...фу бл
показати весь коментар
04.03.2025 12:16 Відповісти
Чем быстрее Европа возьмёт на себя роль главного миротворца, тем быстрее свалит с политической арены трамп и его свора.
показати весь коментар
04.03.2025 12:56 Відповісти