9213 посетителей онлайн

Решение США о прекращении помощи Украине не стало неожиданностью, Европа готовит ответ, - советник президента Литвы Чеснулевичюс

Марюс Чеснулевичюс о помощи США и Европы для Украины

Главный советник президента Литвы Гитанаса Науседы по вопросам национальной безопасности Марюс Чеснулевичюс заявил, что решение Вашингтона приостановить военную помощь Украине не стало сюрпризом.

Как информирует Цензор.НЕТ со ссылкой на LRT, об этом он заявил в интервью радио Žinių Radijas.

"Первое: это не неожиданность. США и президент Дональд Трамп в прошлом заявляли, что будут пытаться оказывать давление на обе стороны, чтобы они сели за стол переговоров. То, что он делает, является продолжением политики, которую он объявил, и сигнал был получен. На этой неделе состоится саммит Европейского совета, будет встреча, на которой этот вопрос, безусловно, будет обсуждаться", - сказал Чеснулевичюс.

При этом советник отметил, что существует европейский консенсус относительно того, что Россия является экзистенциальной угрозой.

"Европа задекларировала, что она будет поддерживать Украину, что она объединит ресурсы, которые она имеет в других сферах", - сказал советник президента.

Европейские лидеры уже некоторое время обсуждают, как реагировать на предыдущие сигналы об изменении политики Вашингтона.

"Это неправда, как некоторые могут подумать, что Европа спит и ничего не делает. Идут закрытые разговоры, дискуссии, расчеты, решения, как реагировать, и сейчас мы говорим о конкретных планах, что мы можем сделать для дальнейшего укрепления Украины и [...] ослабления России, в первую очередь экономически", - сказал Чеснулевичюс.

По его словам, чтобы решение США о прекращении помощи ощутилось на поле боя в Украине, понадобятся "месяцы", а Европа тем временем должна принять необходимые решения.

"Возможно, они [решения] не придут в один день, как нам хотелось бы, но мы не в начале дискуссий", - сказал советник президента.

Трамп приостановил помощь

Утром 4 марта стало известно, что Трамп распорядился поставить на паузу всю американскую военную помощь Украине, чтобы заставить Киев продемонстрировать "добросовестную преданность" миру. Это решение может касаться не только оборудования на сумму 3,85 миллиарда долларов, которое было предусмотрено при предыдущей администрации Байдена. Приостановление также может касаться американского оборудования, которое США уже предоставили или продолжают предоставлять Украине.

Последствия приостановления предоставления военной помощи со стороны США Украина почувствует через некоторое время. Возможно, несколько дней или недель. Однако как только запасы оружия и вооружения начнут исчерпываться, страну ждут серьезные последствия. Даже при условии того, что европейские партнеры попытаются частично компенсировать нехватку.

Также решение США приостановить помощь Украине прежде всего повлияет на поставку ракет к ПВО и боеприпасов к HIMARS и артиллерии.

Министр иностранных дел Эстонии Маргус Цахкна заявил, что Европа должна помогать Украине больше и быстрее, чем раньше, чтобы заполнить пробел, который образовался после прекращения помощи от США.

Топ комментарии
+14
Відповідь потужно вперлась в орбанівський прутень.
показать весь комментарий
04.03.2025 10:24 Ответить
+13
Якщо США намагатимуться чинити тиск на обидві сторони, щоб вони сіли за стіл переговорів то я бачу тільки погрози в сторону України. Я не бачу, щоб тампони якось впливали на агресора ***** та його шоблу.
показать весь комментарий
04.03.2025 10:28 Ответить
+10
Мішок занепокоєння і вагон стурбованості?
показать весь комментарий
04.03.2025 10:24 Ответить
Комментировать
Сортировать:
Відповідь потужно вперлась в орбанівський прутень.
показать весь комментарий
04.03.2025 10:24 Ответить
Мішок занепокоєння і вагон стурбованості?
показать весь комментарий
04.03.2025 10:24 Ответить
Якщо США намагатимуться чинити тиск на обидві сторони, щоб вони сіли за стіл переговорів то я бачу тільки погрози в сторону України. Я не бачу, щоб тампони якось впливали на агресора ***** та його шоблу.
показать весь комментарий
04.03.2025 10:28 Ответить
Публічно так і виглядає, але з паРашкінцями вони вже зустрічалися і вели перемовини, хоч і паРашка не в захваті від результатів, а з Україною поки не можуть провести перемовини, бо вона не підписує угоду, яку сама запропонувала та погодила....ХЗ, що там Трамп мутить в реальності..
показать весь комментарий
04.03.2025 10:32 Ответить
,,Росія не в захваті,, - це що конкретно? Трамп не так собі сраку вазеліном намастив?
показать весь комментарий
04.03.2025 10:39 Ответить
Там є як мінімум впустити назад американські компанії на російський ринок

заводи, видобуток та інше.
показать весь комментарий
04.03.2025 11:01 Ответить
Ми можемо тільки сперичатись ніпрощо. Ми не знаємо що було в тексті угоди. Єдине, що ми знаємо це із слів Зеленського коли це було прилюдно сказано, що в цій угоді немає ніяких гарантій безпеки. От він і не хоче підписувати черговий будапештський меморандум. Він це заявив публічно і його слова трампони не спростували.
показать весь комментарий
04.03.2025 10:58 Ответить
В минулому році вже підписана безпекова угода з США і не було інформації, що Трамп її скасував...Що преЗЕдент з Єрмаком напідписували в минулму році, якщо знову говорять про безпеку в новій угоді?..
показать весь комментарий
04.03.2025 11:08 Ответить
Я прочитав ту угоду, виявляється що вона є. Але це черговий будапештський меморандум. Там ніякої гарантії безпеки накшаталт з Японією та Ізраїлем і не пахне. Якщо цікаво почитай. https://www.holosameryky.com/a/bezpekova-ugoda-ukraina-scha-/7655068.html
показать весь комментарий
04.03.2025 11:21 Ответить
Він всі угоди попідписував ні про що, але видавав за найвеличніші домовленості в історії України..

https://www.president.gov.ua/news/dvostoronnya-bezpekova-ugoda-mizh-**********-ta-spoluchenimi-91501
показать весь комментарий
04.03.2025 11:23 Ответить
Ну так про це він і сказав в овальному кабінеті. Що потім було всі ми бачили. Черговий розводняк.
показать весь комментарий
04.03.2025 11:27 Ответить
https://www.president.gov.ua/news/dvostoronnya-bezpekova-ugoda-mizh-**********-ta-spoluchenimi-91501
показать весь комментарий
04.03.2025 11:21 Ответить
Ти угоду від гарантії взагалі відрізняєш? Це не що інше як будапештський меморандум 2. Ніяких гарантій там немає, як і про ЯЗ в меморандумі. Там написано мають намір. А його можуть і не мати. В Будапешті підписали поважати територіальну цілістність, а можна і не поважати як *****.
показать весь комментарий
04.03.2025 11:25 Ответить
Про те і мова.... І зараз він підпише подібну угоду, але з фондом по розробці копалин..
показать весь комментарий
04.03.2025 11:27 Ответить
Ну так він же про це і сказав в овальному кабінеті. Реакцію тампонівської шобли ми бачили.
показать весь комментарий
04.03.2025 11:30 Ответить
Ви її готуєте вже тиждень..
показать весь комментарий
04.03.2025 10:28 Ответить
Нагадує зібрання ентів з «володаря перснів».

«Слушать непонятно что - пустое занятие, - сказал он, - тем более для такого нетерпеливого народа, как вы. А слушать незнакомый язык тем более утомительно. Я уже рассказал, как вас зовут, и энты посмотрели на вас и согласились, что вы - не орки и что к старым спискам надо добавить ещё две строки. Так что здесь вы пока не нужны. Побродите неподалеку. Я найду вас, когда понадобитесь, и сообщу, как идут дела.»
показать весь комментарий
04.03.2025 10:49 Ответить
Стурбованість повинна відстоятися...
показать весь комментарий
04.03.2025 11:02 Ответить
Якщо і далі будете грати в консенсус ні до чого гарного це не приведе. Як я вже раніше написав ЕС це либідь рак та щука, яких з'їдять по одиночці.
показать весь комментарий
04.03.2025 10:29 Ответить
Зберіться ще раз,пофоткайтесь із посмішками,а потім спокійно продовжуйте торгувати з ******.
показать весь комментарий
04.03.2025 10:29 Ответить
Трамп не просто сприймає заяви рф як істину - він веде переговори з росіянами, де є взаємні поступки і діє принцип «довіряй, але перевіряй». Це і є дипломатія, - віце-президент США Венс.
показать весь комментарий
04.03.2025 10:30 Ответить
Типове, продажне Тріпло, цей венс! Обгадився у Білому дому, а тепер, теліпає своєю єрундою, але уже пізно, московське лайно прилипло до нього і смердить!
Ганьба для США!
показать весь комментарий
04.03.2025 10:48 Ответить
In the 4th year of the war it suddenly became clear that

Ukraine without help

The US is not working out for putin.
показать весь комментарий
04.03.2025 10:33 Ответить
TBH , it's not about working or not. It's about amount of casualties
I am satisfied that right now it's 5 dead rus nazi to 1 ukrainian hero. And I want it's remain in the same way
показать весь комментарий
04.03.2025 10:36 Ответить
припинення допомоги Україні є американська допомога рашистській 3,14дерації в окупації українських територій, про які знає "трамбон" .і на окупацію котрих він дав згоду, як і збільшення жертв українського народу.та руйнації України,
показать весь комментарий
04.03.2025 10:59 Ответить
Всі знають , що таке трамп. От тільки чомусь Макрон вміє з ним дипломатично спілкуватись, а наше одоробло - ні
показать весь комментарий
04.03.2025 11:09 Ответить
Реально є розіграна сценка двох "любителів" України і "недругів " куйла.Це не політика,коли на перший план виносятся костюми і карти, це є авантюра роду Юди , для того , щоб нею,в кінцевому результаті, звинуватити саме Україну і її народ в небажанні "трамбонового миру" .котрий вигідний рашистському окупанту ,але ще й за цю "вигоду" Україна має (проплатити)віддати свої рідкоземельні корисні копалини американським посібникам рашистсього окупанта
показать весь комментарий
04.03.2025 14:33 Ответить
ЕС, яку відповідь ? ))) ..відповідь (і то частково тільки Британгія може)

а ЕС спокійно крутять на бую всілякі орбани та фіцо
показать весь комментарий
04.03.2025 10:35 Ответить
А блокування допомоги Україні від ЄС на 20 млрд. євро орбаном стало несподіванкою?
показать весь комментарий
04.03.2025 10:38 Ответить
І що Європа запропонує? Ракети для патріотів виробляє США, для Хаймарсів, артилерію? Поки Європа роздуплиться, а ще вето Орбана з Фіцом....
показать весь комментарий
04.03.2025 10:39 Ответить
Зараз головне - провести черговий екстрений саміт, а потім всім пообніматись і сфотографуватись.
показать весь комментарий
04.03.2025 10:40 Ответить
Перед мікрофоном та кореспондентами ЗМІ, трамп-бите вухо, теліпає язиком про страждання Українського народу, про бажання миру, а сам припиняє допомогу Українцям, які протистоять московській війні ******!!
Типове брехло та сором Великої Америки! У Білому дому типовий, зкацаплений ще КДБ, гопник, сексуальний маніяк та шестиразовий банкрот!! Суд в США, дав правильну йому оцінку, тому він із шкури ліз, щоб в камеру не попасти!!
показать весь комментарий
04.03.2025 10:46 Ответить
Патужная обеспокоенность. ЕС надо только одно, что бы украинцы ценой своей жизни задержали орков пока они готовятся. При этом они наших женщин и детей совсем не носят за это на руках. Даже вон из трамваев выгоняют. Так что маленький торччок у руля их вполне устраивает.
показать весь комментарий
04.03.2025 10:49 Ответить
Відповідь це як?? даємо 100 лярдів..голосно на весь світ а Орбанчук з Фіцо блокують???
показать весь комментарий
04.03.2025 11:05 Ответить
Транзит газу до Калінінграду варто продовжити, щоб не провокувати РФ, - президент Литви Науседа

https://images.cnscdn.com/f/b/9/6/fb9699c5f117db28540000ba35d4ba95/original.jpg

Президент Литви Гітанас Науседа вважає, що варто продовжити контракт на транзит газу для Калінінградської області Росії.
"Я не думаю, що ми повинні провокувати Росію тут, тому що нам потрібно вирішувати питання транзиту, які виникли природним чином - природний газ, пересування людей і товарів - щоб забезпечити нормальне сполучення з Калінінградом", - пояснив литовський лідер.

За його словами, створення штучних криз у цій ситуації лише спровокує конфлікт та ескалацію кризи. Джерело: https://censor.net/ua/n3538948
показать весь комментарий
04.03.2025 11:20 Ответить
з****ли розмови розмовляти...фу бл
показать весь комментарий
04.03.2025 12:16 Ответить
Чем быстрее Европа возьмёт на себя роль главного миротворца, тем быстрее свалит с политической арены трамп и его свора.
показать весь комментарий
04.03.2025 12:56 Ответить