Затримано вісьмох підпалювачів, які виконували замовлення РФ у різних регіонах України, - СБУ. ФОТОрепортаж
Служба безпеки та Національна поліція затримали ще вісьмох підпалювачів, які на замовлення російських спецслужб палили об’єкти "Укрзалізниці", військові авто та адмінбудівлі у трьох регіонах України.
Це повідомили в СБУ, передає Цензор.НЕТ.
Як зазначається, фігурантами виявилися місцеві жителі, яких окупанти завербували через телеграм-канали з пошуку "легких грошей". Утім, замість обіцяних коштів з РФ зловмисники отримали підозру від українських правоохоронців та перспективу тюремного ув’язнення.
Харківська область
Затримано чотирьох неповнолітніх віком від 14 до 16 років, які діяли у складі двох груп. Перша – підпалила релейну шафу на залізниці та службовий мультівен ЗСУ, який проходив техогляд після виконання завдань на східному фронті. Інша група – вибила вікно у місцевій сільраді, облила підвіконня установи легкозаймистою сумішшю та підпалила її.
Одеська область
Затримано трьох фігурантів, якими виявилися 39-річний рецидивіст-крадій та двоє його безробітних знайомих. Зловмисники підпали три релейні шафи на лінії залізничного сполучення і готувалися до наступного завдання – пустити "під укіс" ешелон ЗСУ.
Вінницька область
Затримано одного підпалювача енергообладнання, яке забезпечує безперебійний рух потягів "Укрзалізниці". Щоб "заплутати сліди", фігурант пішки проходив десятки кілометрів.
У СБУ зазначають, що за всіма викритими фактами затриманим повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 2 ст. 113 (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану);
- ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 113 (закінчений замах на вчинення диверсії в умовах воєнного стану);
- ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період);
- ч. 2 ст. 194 (умисне знищення чужого майна шляхом підпалу, вчинене за попередньою змовою групою осіб).





Якщо на початку повномасштабного діти гроші для фронту заробляли, то зараз жесть якась..слово пацана, блін..