7923 відвідувача онлайн

США оголосили про припинення підтримки українських F-16. Їх можуть замінити французькими Mirage 2000, - Forbes

США припиняють підтримку українських F-1

Адміністрація президента США Дональда Трампа припинила критично важливу підтримку систем глушіння для українських ВПС, що може значно послабити їхню здатність до повітряної протидії.

 Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише аналітик Forbes Девід Акс.

Зазначається, що перед передачею літаки були модернізовані блоками AN/ALQ-131, системами PIDS+ та ECIPS+, що підвищило їхню здатність протистояти російським загрозам. І хоча Сполучені Штати не можуть просто вимкнути винищувачі F-16, розроблені в США, для українських ВПС, припинення оновлень для систем глушіння створює серйозні ризики.

Втім, Україна має альтернативу – вона може частково компенсувати цей недолік завдяки французьким винищувачам Dassault Mirage 2000.

Українські пілоти широко використовують можливості F-16, оснащених капсулами радіоелектронної боротьби AN/ALQ-131, які створюють електронні перешкоди для російських радарів. Фактично, ці літаки виконують роль "літаючої протиповітряної оборони" з технологіями раннього попередження про ракетний напад, зазначає аналітична група Conflict Intelligence Team.

Російські ВПС можуть адаптуватися, змінюючи частоти своїх радарів, щоб обходити перешкоди. За адміністрації Байдена ВПС США регулярно оновлювали частоти AN/ALQ-131 у відповідь на такі зміни. Однак, за Трампа, українські льотчики перестали отримувати ці оновлення, що може зробити системи застарілими.

На відміну від американських F-16, французькі Mirage 2000 мають власні потужні системи глушіння, і США не беруть участі в їхньому програмуванні.

Топ коментарі
+55
А це сигнал для інших країн, які цю зброю використовують. І іншу американську. Про те, що США ненадійний партнер.
показати весь коментар
09.03.2025 14:50 Відповісти
+44
Цей старий мудак робить все, щоб нам було ще гірше, ще жахливіше на фронті та у тилу. Це падло нас хоче знищити так само, як і *****.
показати весь коментар
09.03.2025 14:51 Відповісти
+40
Тому такими вчинками Трамп топить репутацію США у світі.
показати весь коментар
09.03.2025 14:52 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сторінка 3 з 3
Подивись на корупційні скандали за той рік, які розслідували журналісти. Які там фігурують суми, і тепер уяви який пздц твориться про який ми ніколи не дізнаємось. І після цього писати що " нема за що закуповувати" ?
показати весь коментар
09.03.2025 15:38 Відповісти
Факт тому, що грошей нема. Те, що вони вкрадені і виведені в офшори, то вже питання інше.
показати весь коментар
09.03.2025 15:45 Відповісти
Всім, хто купив чи планує купити F-35 варто добре подумати.
показати весь коментар
09.03.2025 15:16 Відповісти
А що купувати? Ф-35 вже ненадійно. Міражі? Там Лє-Пенша на підході. Залишається МіГ-35...
показати весь коментар
09.03.2025 15:22 Відповісти
млядьські тварюки
показати весь коментар
09.03.2025 15:27 Відповісти
А в Німеччині АдН-ша, фсб не спить, всюди рило пхає. Таке враження, що кремлю насрать на свою країну, головне згівнячить все кругом.
показати весь коментар
09.03.2025 15:33 Відповісти
Це їхній сенс існування. Не свою країну розвивати но нормального рівня, а навпаки, інших занурити в таке ж гівно, в якому сидять самі. З часів Київської русі, коли дикі московити приходили руйнувати розвинений багатий Київ, нічого не змінилось.
показати весь коментар
09.03.2025 15:40 Відповісти
Надійні партнери - Японія, Південна Корея.
показати весь коментар
09.03.2025 15:36 Відповісти
Японія нічого поки не заявляє, а
п. Корея відмовилася навіть продавати нам зброю після приходу трампакса .
показати весь коментар
09.03.2025 15:40 Відповісти
Тю, там можна вимкнути двигун літака в повітрі.
показати весь коментар
09.03.2025 15:56 Відповісти
Рафаль та Єврофайтер - вдалі рішення на всі життєві випадки.
показати весь коментар
10.03.2025 14:46 Відповісти
Подякуйте шмарклі.
показати весь коментар
09.03.2025 15:16 Відповісти
Ну, це нас так спонукають до підписання ресурсної угоди?! І нахіба вона нам потрібна, щоб неадекватні американці повідключали нам усе, що можуть?
І до чого тут мирна угода, яким боком? Примус до миру вбиваючи?!
Може нам активніше з Європою варто попрацювати?!
показати весь коментар
09.03.2025 15:17 Відповісти
З Орбаном і Фіцо? Решта там теж не набагато їх обійшла. Хто в Трапа на підтанцьовці, хто в пуйла.
показати весь коментар
09.03.2025 15:25 Відповісти
Так і є. Європа наша остання надія,а ми їхня. Та і багато пишуть вже про те,що штати не такий вже потужний союзних для нас був в плані допомоги. В минулому році лише 19 млрд. військової допомоги. Це чверть від усієї. Тож можна далі жити. Друге питання,що рудий довбень перевертає світ на бік диктатури,війн. От за це він може отримати навіть від своїх.
показати весь коментар
09.03.2025 16:11 Відповісти
показати весь коментар
09.03.2025 15:18 Відповісти
припинення оновлень для систем глушіння створює серйозні ризики. Цікаво чи наші спеці можуть заблокувати оновлення до цих систем і від'єднати їх від зв'язку з сша. Якщо програма вже встановлена то ті оновлення тільки будуть шкодити програмі і процесу роботи бортового комп'ютера. Це те ж саме як і оновлення windows на вашому ПК, яке не додає нічого хорошого а навпаки додає вам проблем з оновленням а також встановлює не потрібні додатки які тільки тормозять ваш ПК та нав'язують не потрібні послуги. Вже доказано що при блокуванні оновлень, ПК працює швидше і довше.
показати весь коментар
09.03.2025 15:18 Відповісти
На цьому фоні мені згадалось як Ердоган відмовився від американських Петріотів на користь С-400. Ердоган щось знав. Тепер і інші 100 раз подумають перш ніж купувати американську зброю яку один шизік в білому домі може зробити купою непотрібного металобрухту потягнувши за рубільнік
показати весь коментар
09.03.2025 15:27 Відповісти
Я також буду довго сміятись як в один момент посеред дороги зупиняться всі Тесли які Маск відключить в черговий раз курнувши метамфетаміну
показати весь коментар
09.03.2025 15:31 Відповісти
Эдик не отказался, трампон наложил запрет на продажу ему оружия.
показати весь коментар
09.03.2025 15:45 Відповісти
Це ви про Вінду, яку індуси пишуть, але на віндовсі життя не завершується.... оновлення під лінукс та інші системи наоборот покращують роботу та безпеку..

Оборонка орків не стоїть на місці, мабуть знаходять шляхи обходу систем глушіння, тому є оновлення...
показати весь коментар
09.03.2025 15:28 Відповісти
Вот для чего нужны обновления --

Російські ВПС можуть адаптуватися, змінюючи частоти своїх радарів, щоб обходити перешкоди. За адміністрації Байдена ВПС США регулярно оновлювали частоти AN/ALQ-131 у відповідь на такі зміни. Джерело: https://censor.net/ua/n3540149
показати весь коментар
09.03.2025 15:49 Відповісти
показати весь коментар
09.03.2025 15:20 Відповісти
Два різні народи, які розділяє океан, вибрали однакових президентів - "савПАДЄНІЄ?"
"да, савПАДЄНІЄ!"
показати весь коментар
09.03.2025 15:25 Відповісти
Обох всунула фсб за допомогою успішних пропагандонських спецоперацій.
показати весь коментар
09.03.2025 15:29 Відповісти
Зарахз виборцям серуть в мізки не через ТВ чи Радіо. Зараз мізки засирають "позитивні блохєри".
показати весь коментар
10.03.2025 14:48 Відповісти
Все що американське все ЛАЙНО ! Краще китайське з алвекспрес !
показати весь коментар
09.03.2025 15:26 Відповісти
- США оголосили про припинення підтримки українських F-16.
- США ветували створення моніторингової групи для протидії "тіньовому флоту" РФ, - Bloomberg

****-трампівська боротьба за мир.
показати весь коментар
09.03.2025 15:26 Відповісти
Тепер "Сем" буде мати великі проблеми із продажем зброї в наступні десятки років! Спостерігайте найближчим часом розірвання вже підписаних угод!
показати весь коментар
09.03.2025 15:30 Відповісти
Черги на 10 років вперед на американську зброю, це не московський металобрухт від якого всі відсовились
показати весь коментар
09.03.2025 15:36 Відповісти
от зараз черги закінчаться .
показати весь коментар
09.03.2025 19:54 Відповісти
Коли закінчаться нагадай будь ласка
показати весь коментар
09.03.2025 20:18 Відповісти
О так і купуй американські літаки, які можуть в любу хвилину вимкнути.
показати весь коментар
09.03.2025 15:38 Відповісти
Які ж ви янкіси курви! Ото сволота!
Тепер всі F-16 без запчастин, супутникового супроводу цілей, озброєння перетворяться на мертве, нікому не потрібне залізо!
А скільки було надій?!
Наші пілоти освоювали нові для них машини задля оборони неба та перемоги в ньому!
США, ви мерзотні курви!
Маск - ти ганебна сволота!
показати весь коментар
09.03.2025 15:40 Відповісти
Никто не мог подумать, что будет сговор рыжего с плешивым.
показати весь коментар
09.03.2025 15:44 Відповісти
Так само як і про змову Сталіна і Гітлера
показати весь коментар
09.03.2025 15:52 Відповісти
Да ладно? кацапы пили шампанское за избрание рыжего еще в 2016

показати весь коментар
09.03.2025 16:44 Відповісти
За обрання Зеленського теж, якщо що
показати весь коментар
09.03.2025 17:11 Відповісти
Я давно прогнозував, що рано чи пізно, але Україна через Міжнародний суд притягне до фінансовоої відповідальності США спільно з рашкою за збитки в результаті недотримання ними Будапештських зобов'язань, але що хтось з президентів США напроситься ще й розділити в Гаазі лаву підсудних з хутлєром за сприяння йому в скоєнні воєнних злочинів проти цивільного населення думаю ніхто не передбачав.
показати весь коментар
09.03.2025 15:41 Відповісти
крепко пуйло держит за петушиные яички Ананаса...наверное видео есть как он развлекался с ******* мацквы...и шантажирует.....
показати весь коментар
09.03.2025 15:56 Відповісти
Мабуть 'бл...ді' були чоловічої статі, бо розвагами з дівчатами Трамп би лише пишався...
показати весь коментар
09.03.2025 17:24 Відповісти
Українці обгрунтовано обурені діями команди Трампа по відключенню певних систем захисту в літаках.
А коли банда Зеленського, на початку його каденції, знімала клінстрони з українських систем ППО, роблячи наше ППО сліпим до москальських атак з неба - то більшість ''мудрого'' українського народу захоплювались Зеленським і підтримували його.
До речі - бандюки Зеленського повернули ті клінстрони українським військовим через декілька місяців після початку повномаштабної війни - в результаті з вини виродка Зеленського від москальських атак з неба загинули тисячі мирних громадян України і наших героїчних воїнів.
показати весь коментар
09.03.2025 16:07 Відповісти
тепер вже можно не оглядатись на інтереси компаній Сhevron та Exxon Mobil, і методично хєрачити по МНП "КТК" в якому їх загальна частка складає 22,5%. Експорт нафти з Новоросійська тепер можно зменшувати до нуля. Після цього демаршу з F-16 логічно завдати удару дронами по https://www.google.com.ua/maps/place/45%C2%B027'48.4%22N+40%C2%B041'43.5%22E/@45.4634444,40.6954167,493m/data=!3m2!1e3!4b1!4m4!3m3!8m2!3d45.4634444!4d40.6954167?hl=ru&entry=ttu&g_ep=EgoyMDI1MDMwNC4wIKXMDSoASAFQAw%3D%3D пункту перевалки нафти "Кавказкая" ЗАО "Нафтатранс", який призначений для перевалки російської нафти залізничним транспортом до трубопровідної системи ЗАТ "Каспійський трубопровідний консорціум" в обсязі 6 млн. тонн на рік. А також методично довбати по https://www.google.com.ua/maps/place/44%C2%B044'36.1%22N+37%C2%B038'43.1%22E/@44.7417726,37.6310344,3993m/data=!3m1!1e3!4m4!3m3!8m2!3d44.7433611!4d37.6453056?hl=ru&entry=ttu&g_ep=EgoyMDI1MDMwNC4wIKXMDSoASAFQAw%3D%3D нафтосховищу "КТК" у Южной Озєрєєвке. Хай США думають, як їм захищати свої інвестиції у консорціумі "КТК". Може дійдуть до думки що дешевше вигнати з адміністрації Білого дому всіх трамплінів.
показати весь коментар
09.03.2025 16:16 Відповісти
Добре стараєтс агент Краснов ( подивітся інтервю з Г. Омельченко)
показати весь коментар
09.03.2025 16:21 Відповісти
Три роки чекали на літаки, і навчали пілотів специфічній мові - і тут. В нас будуть міражі.
Простота перевзування охереваюча.
показати весь коментар
09.03.2025 16:27 Відповісти
Чума на оба ваши дома!
показати весь коментар
09.03.2025 16:27 Відповісти
Франція завжди проводила незалежну від США політику. І не побоялись свого часу вийти з НАТО, хоча потім повернулись. Першими запропонували Україні свій контингент.
Поважаю французів.
показати весь коментар
09.03.2025 16:29 Відповісти
рижий агент краснов.
показати весь коментар
09.03.2025 16:32 Відповісти
Я ще 2 роки тому писав, що нам потрібні не ф16, а шведські Гріпен.
показати весь коментар
09.03.2025 16:35 Відповісти
Красавчик
показати весь коментар
09.03.2025 19:45 Відповісти
Треба подавати в суд на США за сприяння геноциду
показати весь коментар
09.03.2025 16:36 Відповісти
треба знайти кіллєра аби вбити цю руду сволоту
показати весь коментар
09.03.2025 17:39 Відповісти
Покійний сенатор-республіканець Маккейн у гробу перевертається від таких дій трампона...
показати весь коментар
09.03.2025 17:20 Відповісти
Не зрозуміло, як США могли зупинити роботу систем глушіння на літаках. Це ж автономна апаратура, її можна вимкнути хіба що на самому літаку. Вони могли призупинити роботу систем оповіщення та наведення з допомогою американських літаків ДРЛО, розвідувальних 'рапторів' (БПЛА), або супутникових систем, але не 'глушилок' чи постановників перешкод.
показати весь коментар
09.03.2025 17:20 Відповісти
Припинили оновлення/налаштування зазначеного реб, яке потрібно робити у відповідь на зміну частоти роботи кацорадарів.
показати весь коментар
09.03.2025 19:21 Відповісти
Міраж 2000 не є альтернативою оскільки їх одиниці, як і пілотів, з відповідними навичками, до того ж це дуже стара модель, виробництво якої припинено майже 20 років тому
показати весь коментар
09.03.2025 17:25 Відповісти
Сімейство москальських Сушок ще старіше, якщо брати час розробки і проектування, а не виготовлення
показати весь коментар
09.03.2025 17:31 Відповісти
треба відмовлятися від долярів та мати накопичення в євро. Нехай трумп вдавиться своєю валютою.
Я наприклад влітку 2008 році вже мав новенький Айфон 3Ж. І потім декілька років поспіль купував в США ці Айфони.
Але останні роки у мене тільки Самсунг. Аби всі почали відмовлятися від Айфонів (шо на жаль не реально) і від інших америкосовських товарів.
Автівки, валюта, телефони, одяг та інше є і в Європі
показати весь коментар
09.03.2025 17:38 Відповісти
Теж саме пропонував, покойний вже чоловік, у думі рф.
показати весь коментар
09.03.2025 17:41 Відповісти
Шліть трампа на хрін! Ніяких перемовин з рудою гидотою!
показати весь коментар
09.03.2025 18:04 Відповісти
DW
У Німеччині обговорюють, чи несе в собі ризик співпраця з Вашингтоном у сфері військової авіації на тлі несподіваного припинення постачання зброї та розвідданих із США до України.
Функція швидкого відключення (Kill Switch) американських винищувачів F-35 може поставити ВПС ФРН (Люфтваффе) у залежність від Білого дому, написали німецькі газети Handelsblatt та Bild у суботу, 8 березня.
показати весь коментар
09.03.2025 19:05 Відповісти
"Нам потрібно уважно придивитися і бути обережними. Якщо ми витрачаємо стільки грошей на таку систему озброєння, як F-35, ми також повинні мати можливість самостійно вирішувати, як її використовувати - Чи можуть американські системи озброєння, які ми закупили для Бундесверу, бути просто відключені імпульсивним рішенням Дональда Трампа? Звичайно, цього не можна допустити, і тому необхідно зараз же серйозно розглянути це питання".
показати весь коментар
09.03.2025 19:06 Відповісти
ПРО ВКИДИ ТА ЛІТАКИ.

Панове, попереджаю. Якщо хтось, свідомо, або не свідомо, буде поширювати непідтверджене гівно з "поважних ЗМІ", хоча я NBC навіть до цієї когорти би не зарахував, то я буду вважати цих людей корисними ідіотами як мінімум. Без образ - тупо дістало. Скільки я попереджав, скільки розумні та поважні люди попереджають - "Україна зараз під самим страшним інформаційним пресом за всі свої часи і нашу стійкість будуть намагатися знищити подібними вкидами без підтвердження", а людям по хріну на інфогігієну - вони вперто повзуть на цвинтар вигукуючи по дорозі закиди від Трампа та путіна.

Уповноважений заявити наступне.
Попередні переговори на рівні Уолтц - Ермак та Сибіга - Рубіо прошли цілком задовільно, найближчими днями США та Україна розраховують виробити спільну позицію на переговорах з путіним щодо укладанні "Угоди про припинення вогню".. Станом на зараз я не можу повідомити нічого конкретного окрім трьох речей.

1. Ніхто не вимагає від України визнавати окуповані території російськими. Навіть натяку на таке немає.
2. Ніхто не вимагає відставки Зеленського.
3. Ніхто не вимагає віддавати путіну території які той вважає своїми.

Все інше - предмет переговорів, як нам повідомили, причому "з двох сторін", вони проходять абсолютно конструктивно.

Ну а тепер про "аналітика" з "Форбс" який на голубому оку видав інформацію про "не надання оновлень для РЕБ" для наших "16х". Звідки "аналітик зі ЗМІ" про це знає - для мене загадка. Подібної інформації від роботодавців у мене немає, спілкувався з двома льотчиками - підтверджень такої інформації знову немає. Все може бути, але щось мені здається, що "Форбс" знову спокусився на чиїсь гроші. Побачимо. Буде щось нове - лам одразу. Ну а зараз ми поговоримо про дві цікаві речі.

Є шанс на те, що Україна, не скоро, прохання губу не розкатувати, отримає літаки "Rafale" від Dassault Aviation. Кампанія планує за два роки майже потроїти випуск літаків, а також створити нові підприємства у країнах ЄС з тим, щоби ще збільшити виробництво та задовольнити потреби інших замовників, що цікаво "В першу чергу країн ЄС та СОЮЗНИКІВ ЄС" . У планах кампанії, у перспективі, вихід на паритетну кількість виготовлених літаків, у тому числі нових зразків що розробляються, з кількістю виготовлених F-35.

Не збираюся нічого розповідати про факти домовленостей - всі абсолютно переговори лише на попередній стадії, проте французи не проти включення у перспективі підприємств нашого "Оборонпрому" у ланцюг виготовлення літаків. Ще раз - це "надовго", станом на зараз у кампанії сформований пакет заказів, від тієї ж Індії зокрема, на 9 років вперед. Але при гарному розкладі та збільшенню виробництва Україна може вже через п'ять років отримати перші ******* літаки.

Просто нагадую - Індія обрала "Rafale" після "показових боїв" за участі російських Су-34 та новітньої модифікації F-16. Французький літак був на цих змаганнях переможцем.

Вже всі написали про суперечку між Францією та Німеччиною щодо того, які країни можуть розраховувати на гроші з "Оборонного фонду ЄС""(умовно). Нагадую - Європа взяла курс на повну самостійність у виготовленні зброї з тим, щоби не залежати від США та їх дозволів на використання зброї у якій є частка інтелектуальної та виробничої власності. Франція - лідер у сфері "незалежності" у виготовленні подібної зброї, вони з 50-х років розбудовували свій ВПК як майже абсолютно незалежний. Французам зараз абсолютно байдуже на позицію США - ті не можуть "вирубити" чи заборонити використання будь якого озброєння Республіки. І зараз Макрон вимагає розподіляти гроші на зброю виключно в країнах ЄС. Німеччина ж вимагає додати до ЄС Великобританію, Норвегію та Туреччину. Франція за Норвегію, але проти Туреччини та ВБ, проти останніх тому, що ті все одно залишаться у сфері пріоритетів США.
показати весь коментар
09.03.2025 19:06 Відповісти
Маємо надію, що справжній американський патріот, відданий ідеалам демократії і свободи, нарешті позбудеться новітнього американського гітлера і інших венсотрамповолтців за допомогою божих дронів. Бо інакше може виборів в США більше і не буде.
показати весь коментар
09.03.2025 23:49 Відповісти
Трумп - ворог України! Без сумнівів. Підар.
показати весь коментар
09.03.2025 20:07 Відповісти
ОКАЗЫВАЕТСЯ СТРАШНЕЕ АРАБСКОГО МИРА МОЖЕТ БЫТЬ ТАМПОН У КОТОРОГО ЗАБРАЛИ КОНФЕТКУ ..... ​В Европе осознали зависимость от США: Трамп способен превратить поставленные F-35 в груду металла - Дональд Трамп всего за два месяца на посту президента Соединенных Штатов сумел подорвать доверие ближайших союзников. ​В Европе осознали зависимость от США: Предательство Соединенными Штатами Украины сильно встревожило Европу. Там внезапно осознали свою зависимость от Вашингтона в сфере вооружений. Заговорили об этом, в частности, в Германии. В Берлине начали обсуждать контракт на покупку у Соединенных Штатов 35 истребителей F-35A на сумму свыше 8 млрд евро. Вашингтон, скорее всего, сможет влиять на эти борта после их поставок в Германию вплоть до их полного отключения. Эксперты отмечают, что в самолеты может быть встроена функция Kill Switch - виртуальный "рубильник", при активации которого F-35A будут в один момент превращены в груду металла. "Kill Switch в F-35 - это больше, чем просто слух", - рассказал глава отдела коммуникаций немецкой оружейной компании Hensoldt Иоахим Шранцхофер. Но уточнил, что американский разработчик имеет возможность деактивировать самолет через систему планирования боевых операций. Борт в этом случае даже нельзя будет завести, чтобы поднять в воздух. Президент Фонда Мюнхенской конференции по безопасности Вольфганг Ишингер считает, что Германия может пойти на расторжение контракта, если угроза по F-35 сохранится. Не только Германия опасается предательства со стороны США, но и другие союзники и партнеры в Европе. Оказалось, что европейские страны критически зависимы от американского вооружения. "После того как США прекратили военную поддержку Украины, резко повернувшись к России, многие европейские правительства начали сожалеть за десятилетия закупок американского оружия, что сделало их зависимыми от Вашингтона", - говорится в статье. Многие страны сейчас задумались о том, что Америка может в будущем так же предать и их, как сейчас Украину. Прекратив Украине военную помощь, США, помимо прочего, фактически сделали неработоспособными ранее поставленные украинцам ракетные установки HIMARS. Это стало демонстрацией возможностей Америки, которая очень не понравилась союзникам. "По данным Стокгольмского международного института исследований проблем мира, в период с 2019 по 2023 год на долю Америки пришлось 55% импорта оборонной техники в Европу, тогда как в предыдущие пять лет этот показатель составлял 35%. Экс-министр обороны Великобритании Бен Уоллес заявил, что если бы он все еще был на своем посту, он немедленно бы поручил оценить зависимости и уязвимости вооружений от партнеров, в частности США", - говорится в статье. Отметим, что Трамп своей политикой подставляет не только партнеров и союзников, но и собственный военно-промышленный комплекс. Его поведение разрушает доверие, что стало "совершенно фатальным" для производителей американского вооружения в вопросе экспорта. Единство Запада подорвано.
показати весь коментар
09.03.2025 21:07 Відповісти
Та щоб ти здох, путла шльондра заговенна! Прокляття тобі на твою руду бошку та всіх твоїх нащадків! Щоб ви там всі , падли, перетерпіли всі страждання, що випали на долю українців!
показати весь коментар
09.03.2025 23:48 Відповісти
Й хто купуватиме вашу зброю після всього цього,придурки?
показати весь коментар
10.03.2025 07:54 Відповісти
Сторінка 3 з 3