9408 відвідувачів онлайн

Угорщина підтримує план переозброєння ЄС, але без надання військової допомоги Україні, - радник Орбана

Радник угорського прем’єра Балаш Орбан

Угорщина виступає за план переозброєння Європи "ReArm Europe", однак Будапешт не підтримує залучення України до цього плану та допомогу країнам не в ЄС.

Про це повідомив депутат парламенту Угорщини та радник прем'єр-міністра Віктора Орбана Балаш Орбан, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Суспільне.

За його словами, Угорщина вважає, що Євросоюз має витрачати більше коштів на оборону: це означає більше суверенітету для Європи.

Цю позицію Угорщина нібито займає вже близько 10 років, і всі ці роки Угорщина критикувала ЄС за ігнорування витрат на оборону й озброєння.

Орбан стверджує, що Євросоюз має витрачати кошти лише на власну оборону і не допомагати третім країнам. 

"Тому ми вважаємо, що інтереси Європейського Союзу і європейського народу важливіші, ніж інтереси інших країн. Тому я розумію, що їхня позиція полягає в тому, що вони хочуть отримати більше грошей від Європейського Союзу, але наш обов'язок — захищати та забезпечувати безпеку європейців", - сказав депутат угорського парламенту.

На питання від кого мають захищатись європейці, Балаж Орбан відповів: "від кого завгодно".

За його словами загрози для Європи знаходяться на "кількох напрямках". Також існують гібридні загрози, на які має реагувати Європа.

"Якщо інші країни-члени готові допомогти країні не з ЄС, вони можуть це зробити. Отже, Угорщина не має наміру цьому перешкоджати. Отже, якщо вони хочуть це зробити, вони можуть це зробити. Це їхня відповідальність. Але я думаю, що це не по-європейськи — змушувати Угорщину брати участь, якщо більшість угорського народу не хоче бути залученою до цього", - додав радник Віктора Орбана.

Топ коментарі
+12
Знову цеи недоумок!
показати весь коментар
20.03.2025 21:28 Відповісти
+7
Українці-це вже не європейці?! В САМОМУ ЦЕНТРІ Європи живуть!
показати весь коментар
20.03.2025 21:30 Відповісти
+6
Прізвище Орбан - діагноз?
Чи у 1956 р сподобалося вилизувати кірзачі ваньок з немитої?
показати весь коментар
20.03.2025 21:31 Відповісти

Завантаження...