10721 відвідувач онлайн

У Франції відновили власне виробництво пороху для артилерійських снарядів, частина яких призначена для ЗСУ, - ЗМІ

Франція запустила власне виробництво пороху, зупинене в 2000-х роках

Французька компанія Eurenco вирішила відновити припинене у Франції 2007 року виробництво пороху для артилерійських снарядів. Пороховий завод працюватиме цілодобово та без вихідних.

Про це пише RFI, повідомляє Цензор.НЕТ.

20 березня в Бержераці запустили завод потужністю 1200 тонн пороху на рік. Цей обсяг потрібний для випуску майже 100 тисяч боєприпасів.

Повідомляється, що запуск виробничої лінії виконали з випередженням на пів року в межах політики посилення власного ВПК та оборони, що проводиться у Франції та ЄС, в умовах війни РФ проти України.

Пороховий завод у Бержераці забезпечить Франції повністю автономне виробництво снарядів калібру 155 мм. Зазначається, що значна частина снарядів призначена для України.

У Eurenco заявили, що пороховий завод у Бержераку працюватиме цілодобово сім днів на тиждень. На цьому виробничому майданчику є можливості для подальшого розширення виробництва.

Зазначається, що для відновлення виробництва пороху у Франції потрібні були інвестиції близько 100 мільйонів євро. Половину з цих коштів виділила держава.

Раніше повідомлялося, що Європа не виробляє достатньо ні пороху, ні вибухових речовин, які необхідні для виробництва артилерійських снарядів.

Топ коментарі
+10
А ми підарський реактор купимо за 600 лямів баків.А потім такі-"макрон,гандон,де наш бк?"
показати весь коментар
21.03.2025 19:11 Відповісти
+5
У І Світову війну французські газети кожен день виходили з аншлагом: "Гармат! Снарядів!"
показати весь коментар
21.03.2025 19:15 Відповісти
+2
Величезне досягнення, особливо якщо взяти до уваги що це дивним чином трапилось на четвертому році повномасштабної війни в Європі.
показати весь коментар
21.03.2025 20:23 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Das ist fantastisch! C'est fantastique!
показати весь коментар
21.03.2025 19:10 Відповісти
А ми підарський реактор купимо за 600 лямів баків.А потім такі-"макрон,гандон,де наш бк?"
показати весь коментар
21.03.2025 19:11 Відповісти
У І Світову війну французські газети кожен день виходили з аншлагом: "Гармат! Снарядів!"
показати весь коментар
21.03.2025 19:15 Відповісти
Хитро, ой хитро Трамп змусив Европу відроджувати ВПК.
показати весь коментар
21.03.2025 19:38 Відповісти
Сподіваюсь, ви це жартуєте, а не реально так вважаєте. Бо щось мені підказує, що рішення про відновлення виробництва порохів у Франції було затверджене рівно 24.02.2022 року.

Тож віддамо "пальму першості" в справі відновлення європейського ВПК, заслужено, *****.
показати весь коментар
21.03.2025 21:51 Відповісти
Умственно отсталые все очень "хитрые".
показати весь коментар
21.03.2025 22:12 Відповісти
Порох потрібно мати і потрібно тримати його сухим...
показати весь коментар
21.03.2025 19:42 Відповісти
і відосик не зробили як інші
показати весь коментар
21.03.2025 20:02 Відповісти
Величезне досягнення, особливо якщо взяти до уваги що це дивним чином трапилось на четвертому році повномасштабної війни в Європі.
показати весь коментар
21.03.2025 20:23 Відповісти
Величезне досягнення, особливо якщо взяти до уваги, що на Францію ніхто не нападав, Франція - ядерна держава, французська держава оплатила тільки 50% інвестицій і знайшлось приватних інвесторів на Є50`000`000, відновлення виробництва там - фактично побудова виробництва з нуля, а воно ні за місяць, ні за рік не будується.

От ти б, толік, вклав 50 лимонів єврів в виробництво ... порохів?!?

А вони змогли. Ще й на 6 місяців раніше від раніше затверджених планів. Тому так - це реально ВЕЛИЧЕЗНЕ ДОСЯГНЕННЯ.
показати весь коментар
21.03.2025 21:46 Відповісти
Оперативно, с-ка!
показати весь коментар
21.03.2025 20:42 Відповісти
А ти скільки, під керівництвом хєрограя, побудувала порохових заводів в Україні? Може поділишся досвідом з громадою? Покажеш на прикладі, як треба?
показати весь коментар
21.03.2025 21:47 Відповісти
Нащо будувати? Шостка працюе.
показати весь коментар
22.03.2025 09:48 Відповісти
Зеленський ПОТУЖНО відповів:
"Обговорюємо можливість планування проекту виробництва 155-мм снарядів".
показати весь коментар
21.03.2025 21:29 Відповісти