10363 відвідувача онлайн

За теракти та підпали рашисти обіцяють або гроші, або ж шантажують компроматом, - Нєбитов

Як спецслужби РФ вербують українців для терактів

Активна фаза вербування спецслужбами РФ громадян почалася з квітня 2024 року.

Про це заявив заступник голови Нацполіції Андрій Нєбитов в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

Саме тоді збільшилась кількість підпалів релейних шаф, автомобілів військових і волонтерів.

"В жодному з випадків ми не виявили проросійських або українофобських настроїв у виконавців цих злочинів. Зазвичай роблять це за грошову винагороду, яку їм обіцяють. Є й випадки вербування на компроматі. Наприклад, збирають особисту інформацію і погрожують її оприлюднити", - пояснив Нєбитов.

Водночас у випадку з чоловіками росіяни спочатку дають завдання сфотографувати якесь приміщення, а потім маніпулюють тим, що надіслані фотографії з даними людини можуть нібито передати Службі безпеки України або Національній поліції для притягнення людини до відповідальності.

Далі вимагають зробити більш вагомі для них заходи по диверсійних діях або терористичних актах.

"Як тільки люди роблять те, що їм кажуть, у куратора з’являється на кожного компромат. Тому наступним завданням може бути уже все в комплексі: знайти автівку, купити бензин і спалити. Якщо хтось відмовляється, вони цій людині погрожують, що передадуть інформацію правоохоронцям.

Якщо ми не будемо своєчасно виявляти такі агентурні мережі, впевнений, що завдання будуть ускладнюватись. Спочатку були релейні шафи і автівки, приміщення поштових і банківських відділень, сільради. Далі можуть бути мости чи якісь інші об’єкти. Тому дуже важливе на початкових стадіях оперативне розкриття цих злочинів", - розповів заступник голови Нацполіції.

У 2023 році, за його словами, були поодинокі випадки якихось диверсійних дій зі спаленням релейних шаф на залізниці. Вже у 2024 році окупанти вочевидь спланували цілу програму.

"І зараз ми бачимо, що вони переходять до терористичних дій з використанням вибухівки, яка виготовляється в побутових умовах. При цьому вони не лише інструктують, супроводжують, але й іноді знищують тих, кого завербували", - додав Нєбитов.

Повний текст інтерв'ю із Андрієм Нєбитовим для Цензор.НЕТ читайте за посиланням.

Топ коментарі
+4
Активна фаза вербування спецслужбами РФ майбутніх українських державних органів, почалася задовго до виборів 2019 року,продовжилася в Омані,і Стамбулі,та триває до сьогоднішнього дня...
показати весь коментар
25.03.2025 16:38 Відповісти
+3
депутати всих рівнів та державні службовці в зоні ризику - термінову ротацію в ЗСУ
показати весь коментар
25.03.2025 16:33 Відповісти
+2
Шантажують компроматом - то це скоро и ОПа піде машини палити
показати весь коментар
25.03.2025 16:37 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Якщо дурники самі на себе компромат роблять, чому ні?
показати весь коментар
25.03.2025 16:33 Відповісти
А який компромет на підлітків? Чи вони про переписку в чатах?
показати весь коментар
25.03.2025 16:40 Відповісти
Мда..мозгів нема, вважай - каліка..цікаво, хто її батьки..

А тєлєгу взагалі заборонити треба, бо в нас ще й всі держструктури на ній сидять. Та ж сама ВР..
показати весь коментар
25.03.2025 17:36 Відповісти
Тоді увесь Інтернет заборонити треба.
На росії тєлєга не заборонена, але таких випадків немає. То може, не в тєлєзі справа?
показати весь коментар
25.03.2025 17:39 Відповісти
ото такі як вона що пишуть шо тг треба заборонити і наголосували шашличного, банальне нерозуміння того що замість тг можна використовувати цілий океан аналогів, тфу
показати весь коментар
25.03.2025 17:55 Відповісти
Не треба свої дії переносити на інших. Я за твого куміра не голосувала.
показати весь коментар
25.03.2025 18:12 Відповісти
ну а по коментарям твоїм схоже що голосувала.
мого куміра?) то ваш кумір, я помиї вроді КВН, 95 квартала, камеді клаба ніколи дивився по зомбоящикам.
показати весь коментар
25.03.2025 18:14 Відповісти
Що по моїм коментарям? Коментар про любий твій тг не сподобався?
показати весь коментар
25.03.2025 18:16 Відповісти
несподобалось ваше нерозуміння того що замість ТГ можна використовувати вайбер, ватсАп, фейбук, твітер чи будь який інший месенджер.
показати весь коментар
25.03.2025 18:19 Відповісти
Ок. Але найуха приплетати до коментаря фігню про хто за кого голосував?? Мене від нього нудить ще з часів його появи у маслякова. Із всього шлака - тільки слугу народу подивилась, й те - було цікаво, що так всі із захватом обговорюють. Проблювалась. Доречі, зе! ще й франшизу цього полякам продав. У нас вже теж показали..
показати весь коментар
25.03.2025 19:13 Відповісти
Бо для такої підривної діяльності у мокш є спеціальні підрозділи. А в нас немає. Могли б до цього долучати студентів. Розводити кроліків на раїсі.
показати весь коментар
25.03.2025 18:14 Відповісти
Є і у нас.
Але русня швидко знайшла протидію. Дивно, правда?
показати весь коментар
25.03.2025 18:17 Відповісти
Давно було. Треба щоб таке було не як одноразова акція, а на постійній основі. Можна б даже їм гроші відправляти. У наших паліїв - строк з конфіскацією, кошти від реалізованого майна - у фонд паліїв раїсі))
показати весь коментар
25.03.2025 19:08 Відповісти
В тому-то і справа, що швидко погасили хвилю. І без всякої заборони тєлєграма.
показати весь коментар
25.03.2025 19:10 Відповісти
Ну ми ж не знаємо, в який спосіб. Скоріш за все - за таке батьків на зону, дітей до військових інтернатів - буде путінюгент, майно конфісковувати..якщо 18+ відразу на війну. Не афішують просто.
показати весь коментар
25.03.2025 19:18 Відповісти
показати весь коментар
25.03.2025 16:38 Відповісти
Приблуди95, в урядовому кварталі та помічники ригоАНАЛІВ з родичами, можуть розповісти, як воно з компроматом жити, в Особливий період в Україні з 2014 року!!
Генпрокурори, можуть підтвердити, але ж вони повтікали …
показати весь коментар
25.03.2025 16:43 Відповісти
Цей Нєбітов не може бути таким бевзем,очевидно він один з тих хто вербує...Вже 3 роки війна а Тєлєграмм як діяв так і діє,а нєбітови не "здогадуються" його прикрити....