9121 відвідувач онлайн

Україна в Радбезі ООН назвала три "червоні лінії" щодо мирних домовленостей з РФ

В. о. постпреда України при ООН Христина Гайовишин

Україна ознайомила членів Радбезу з умовами, які мають бути враховані при досягненні будь-яких мирних домовленостей з Росією.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

В. о. постпреда України при ООН Христина Гайовишин окреслила три принципові позиції:

"По-перше, ми не визнаємо жодні тимчасово окуповані території України російськими. По-друге, ми не погодимося з жодним іноземним диктатом щодо структури, чисельності та інших характеристик Сил оборони України. По-третє, ми не приймемо ніяких обмежень суверенітету України, нашої внутрішньої і зовнішньої політики, у тому числі щодо вибору альянсів, до яких ми хотіли б приєднатися".

За словами Гайовишин, Україна погодилася з пропозицією про негайне припинення вогню на 30 днів, проте "відмова Росії підтримати його є чітким доказом того, хто є перешкодою на шляху до миру". Найважливішим аспектом будь-яких майбутніх мирних домовленостей є те, що тимчасове припинення вогню не переросте в заморожений конфлікт, підкреслила вона.

Нинішні зусилля з припинення вогню, досягнуті за підсумками консультацій в Ер-Ріяді 23–25 березня, є лише заходом, який має закласти основу для постійного миру, сказала Гайовишин.

За словами дипломатки, Україна і США домовилися про припинення вогню щодо енергетичних об'єктів, і воно "вступило в силу в той момент, коли було опубліковано відповідну заяву за підсумками українсько-американської зустрічі", тобто 25 березня.

Домовленість між Україною і США про припинення вогню в Чорному морі поширюється не тільки на цивільне судноплавство, а й на порти, додала вона.

"Ми вважаємо, що морська угода не поширюється на російські військові кораблі. Якщо російські військові кораблі, зосереджені в даний час у східній частині Чорного моря, увійдуть у наші територіальні води, Україна розцінить це як загрозу і скористається своїм правом на надійну оборону", – підкреслила представниця України в ООН.

Вона зазначила, що РФ говорить про мир, але майже щодня завдає жорстоких ударів по густонаселених житлових районах великих українських міст. Гайовишин докладно розповіла про російські атаки на Україну, починаючи з 1 березня.

"Для визначення того, чи серйозно Росія ставиться до миру, чи ж має намір обдурити Сполучені Штати і весь світ, важливо, аби будь-яка дипломатія з Москвою підкріплювалася санкціями, тиском і посиленою підтримкою України – щоб підштовхнути РФ до миру", – зазначила дипломатка. За її словами, якщо Росія маніпулюватиме новим режимом припинення вогню, "ми працюватимемо з нашими партнерами над посиленням тиску".

Представниця України в ООН  зауважила, що для продовження боротьби з агресією Україні потрібна подальша міжнародна підтримка, у тому числі постачання зброї.

Топ коментарі
+36
И четвёртое, мы восстанавливаем ЯДЕРНЫЙ СТАТУС УКРАИНЫ!!!
показати весь коментар
26.03.2025 19:56 Відповісти
+18
Заява і позиція правильні.
показати весь коментар
26.03.2025 20:20 Відповісти
+15
америка хоче, щоб ми внесли в конституцію відмову від нато.
якщо хочте, то вносьте в свою конституцію, америки, що ви нас ніколи не приймете в нато!
ми не собираємся перед росією капітулювати! якщо хочте, то самі капітулюйте перед росією!
показати весь коментар
26.03.2025 20:24 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
а як там окуповані території? - мабуть уже живуть щасливо, мають середню зп більшу чим у нас, і всі щасливі ? Напевно повні театри і йде розвиток української культури? Чи як?

Щоб зрозуміти за що війна - треба подивитись на ту частину яка окупована
показати весь коментар
26.03.2025 20:31 Відповісти
окуповані территоріЇ під террором фсб.
показати весь коментар
26.03.2025 20:50 Відповісти
Война продолжится до тех пор, пока РФ не будет вынуждена согласиться на справедливый мир, а не требовать от Украины капитуляции и самоликвидации.
показати весь коментар
26.03.2025 21:09 Відповісти
В Індії кажуть: "ригр що скуштував людського м'яса хоч раз - більше нічого крім людятини їсти не буде. Варіант тоді лише одни - пристрелити або він зжере всіх людей довкола."
показати весь коментар
26.03.2025 22:47 Відповісти
И четвёртое, мы восстанавливаем ЯДЕРНЫЙ СТАТУС УКРАИНЫ!!!
показати весь коментар
26.03.2025 19:56 Відповісти
Wishful thinking
показати весь коментар
26.03.2025 19:59 Відповісти
у нас немає стільки грошей
показати весь коментар
26.03.2025 20:03 Відповісти
кндр належить до ряду самих найбідніших країн світу, займаючи 213-те місце
з 230 ВВП на душу населення. А її жалюгідний ВВП за паритетом купівельної
спроможності, за оцінкою ЦРУ, становить мізерний еквівалент 40 млрд. $ США,
у 2024 році. А ВВП України в 5 разів більший за північно корейський і становив
199,77 млрд $ США у 2021 р. Супер бідна терористична кндр яка просто наплювала
на думку всієї світової спільноти може спокійно виробляти і утримувати у себе
ядерну зброю, та ще й погрожувати нею буквально всім, І всі та навіть біснуватий
-Трамп пригинаються перед ними, А Україна чомусь не може стати членом ВЯД І через
це її довели до мира - капітуляції з можливою втратою суверенітету і цілісності
показати весь коментар
26.03.2025 21:12 Відповісти
Хочете як в кндр?)
показати весь коментар
26.03.2025 21:32 Відповісти
А ви готові їсти жменьку рису на день, який вам ще доведеться десь дістати, а на завтра у вас тієї жменьки ще нема і невідомо де ви її візьмете?.. я вже не кажу про якесь м'ясо чи рибу, яких північні корейці не бачать роками...
показати весь коментар
26.03.2025 23:25 Відповісти
Думаю - це відбудеться приблизно по Ізраільському сценарію, коли по кулуарним домовленостям з союзниками нам буде дано негласне схвалення, але оприлюднюватись це не буде. Тобто приблизно як "В нас немає ядерної зброї, але за необхідності ми її застосуємо!".

В іншому випадку, тобто коли ми самі, без консультацій із союзниками, почнемо розробляти її, і тим більше виготовляти, то станемо в один рядок із Іраном і Північною Кореєю, із відповідним застосуванням проти нас дуже тяжких санкцій.

Але союзники повинні до цього дозріти... і Трамп робить все для того, аби це сталось.
показати весь коментар
26.03.2025 20:07 Відповісти
Чомусь усі гадають, що щойно у нас "з'явиться" ЯЗ, все стане ок. Не стане, бо ЯЗ має один важливий аспект - її не можна застосовувати, інакше страждатимуть не тільки ті, хто спровокував, а й прилеглі до них країни. Недарма Сі застерігав пу не застосовувати проти нас. Те ж саме станеться і в нас - ми матимемо шалений тиск щодо незастосування, хоч і матимемо таке право, не дай Боже.
Та й де її випробовувати в Україні? Франція випробовувала на своїх заморських територіях, а у нас усюди люди живуть. А без успішного випробування статусу не набудеш.
показати весь коментар
26.03.2025 23:33 Відповісти
Згоден з Вами - цінність ядерної зброї полягає не в її застосуванні, а в загрозі її застосування!
І кожен, хто захоче напасти на країну, яка має ЯЗ, повинен буде прораховувати таку загрозу. Навіть якщо це буде якийсь десяток боєголовок.
Навіть такий зварʼюваний ублюдок, як Х.йло, не факт що напав би на Україну, якщо б в нас була ЯЗ.
А доставити до потрібного місця заряд вагою 25-30 кг може навіть дрон за $30 тис.
показати весь коментар
27.03.2025 00:13 Відповісти
Ядерні Індія та Пакистан періодично влаштовують невеликі війнушки між собою. І?
показати весь коментар
27.03.2025 01:18 Відповісти
Але при цьому всьому прикордонні сутички з одиницями загиблих і десятком поранених не переростає у повноцінну війну! Відтак - ЯЗ таки виконує свою стримуючу функцію!
показати весь коментар
27.03.2025 01:24 Відповісти
make ukraine nuclear again
показати весь коментар
26.03.2025 20:41 Відповісти
И тогда Путька сразу выведет козломордую армаду из Украины?
показати весь коментар
26.03.2025 20:44 Відповісти
І яким чином? Всі лізуть із поновленням "ядерного статусу" не вивчивши теми що це взагалі таке! У нас є хочаб 1 мбр? Ні. У нас є запаси збройного (збідненого) урану? Ні. У нас взагалі навіть матерільної бази для цього немає, а на це не вистачить навіть річного бюджету! А ракетне паливо? Це не просте палив і його на першій бензоколнці не зальєш! Навіть саме техобслуговування (осодиво заміна палива - так його треба перідично міняти!) буде коштувати чим алі гроші! І взагалі якого базування робити - шахтного, як треба закрити про, якого в нас і так не вистачає, мобільного (у нас навіть шасі під такі важкі ракети не створено) і це все в умовах війни.
Та й на саме створення рактеного палива, саої мбр, наведення, електроніки і т.п. уйде не одне десятиріччя! У нас є час для цього? Немає!
показати весь коментар
26.03.2025 22:27 Відповісти
Об этом не обязательно всем говорить на каждом углу.
показати весь коментар
26.03.2025 23:02 Відповісти
Ну в такому разі, ми воюватимемо не лише проти рф, але й проти НАТО.
показати весь коментар
27.03.2025 00:42 Відповісти
оказался наш отец не отцом а *****
показати весь коментар
26.03.2025 23:55 Відповісти
Все правильно.
показати весь коментар
26.03.2025 19:59 Відповісти
дуже правильно
показати весь коментар
26.03.2025 20:04 Відповісти
Заява і позиція правильні.
показати весь коментар
26.03.2025 20:20 Відповісти
Даже как то неожиданно от зеленой власти.
показати весь коментар
26.03.2025 21:14 Відповісти
америка хоче, щоб ми внесли в конституцію відмову від нато.
якщо хочте, то вносьте в свою конституцію, америки, що ви нас ніколи не приймете в нато!
ми не собираємся перед росією капітулювати! якщо хочте, то самі капітулюйте перед росією!
показати весь коментар
26.03.2025 20:24 Відповісти
А вирішує все чокнутий трампон. Під впливом прутіна і бабок росс.мафії
показати весь коментар
26.03.2025 20:34 Відповісти
Ну, тампон тоже не вечен, 4 года, и...а мож и раньше. Правда, нам 4 года тоже надо протянуть...
показати весь коментар
26.03.2025 20:43 Відповісти
Ничего он не решает, за него все решает сценаристы из ФСБ, оно только бормочет согласно инструкции.
показати весь коментар
26.03.2025 20:46 Відповісти
Та ще треба компенсації з орків збити, хоча б трильйон баксів.
показати весь коментар
26.03.2025 20:35 Відповісти
Про компенсації і тд можна було б заявляти, якби ми перемагали на полі бою і у нас була б безумовна і потужна підтримка від США.
показати весь коментар
26.03.2025 21:11 Відповісти
То будемо сподіватися. Краснов не вічний, та й не молодий.
показати весь коментар
26.03.2025 21:36 Відповісти
Венс, нажаль, ще гірший за Трампа. Він послідовно проти будь-якої допомоги Україні був завжди.
показати весь коментар
26.03.2025 21:40 Відповісти
Та може його ще прокатять мудрі американські виборці. Щось він виглядає вкрай жалюгідно. Камала і те була якось змістовніше.
показати весь коментар
26.03.2025 21:50 Відповісти
Якщо з Трампом щось станеться до закінчення президентського терміну - Венс автоматично стає в.о. Президента без якихось виборів.
показати весь коментар
26.03.2025 22:01 Відповісти
Щось мало коментарів ,і куди поділись всі наші диванні патріоти ,напевно побігли займати чергу до ТЦК щоб відвойовувати окуповані території ,До речі ,кацапам похрін чи буде Україна визнавати окуповані території ,які просрав янєлох боневтікович кацапськими ,вскрівно вони їх не повернуть .
показати весь коментар
26.03.2025 20:53 Відповісти
Колись кацапи таке говорили за Сирію. Втекли кацапи з Сирії, втечуть кацапи й з України.
показати весь коментар
26.03.2025 23:24 Відповісти
вони сирію в конституцію не вписали
показати весь коментар
26.03.2025 23:57 Відповісти
От тебе злякаються і втечуть .
показати весь коментар
27.03.2025 16:06 Відповісти
Нічого, почекаемо трохи поки ці лініїї позеленіють
показати весь коментар
26.03.2025 21:04 Відповісти
Помрій, гніда покацаплена.
показати весь коментар
26.03.2025 21:10 Відповісти
Це не мрії,а ригозелена реальність,чуче..о ти сросійське.
показати весь коментар
26.03.2025 21:46 Відповісти
Ко-ко-кордони 91го вже де ?
показати весь коментар
27.03.2025 11:00 Відповісти
ми не визнаємо жодні тимчасово окуповані території України російськими Джерело: https://censor.net/ua/n3543422 тобто фактично готові відмовитись від окупованих територій, лише не погодились це визнати офіційно, щоб дехто нє потєрял морду ліца, бо про повернення територій вже нічичирк.
показати весь коментар
26.03.2025 23:37 Відповісти
Смішно це все читати зараз. Особливо про "альянси" і про "обмеження армії"...