9028 відвідувачів онлайн

Цивільним українцям період перебування у полоні зараховуватиметься у страховий стаж, - Мінсоцполітики

Цивільним українцям період перебування у полоні зараховуватиметься у страховий стаж

Цивільним українцям період їхнього перебування у російському полоні зараховуватиметься у страховий стаж.

Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики, інформує Цензор.НЕТ.

"За час російсько-української війни країна-агресор, на жаль, захопила і продовжує утримувати у себе багатьох полонених, серед них – не тільки військовослужбовці, а й цивільні українці. Декому довелось перебувати в полоні місяці, а декому – роки", - заявили у міністерстві.

Оскільки через це цивільні українці втрачають можливість набути страховий стаж, а це в подальшому може негативно позначитись на розмірі їхньої пенсії та набутті права на пенсію, Мінсоцполітики напрацювало законопроєкт, який вирішує цю проблему. Його прийняла Верховна Рада та підписав президент.

Цей закон врегульовує питання сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) за цивільних українців, які перебувають в полоні, з державного бюджету. Платником ЄСВ за полонених цивільних українців виступатиме Пенсійний фонд України. Єдиний внесок за цивільних полонених сплачуватиметься з дня позбавлення особистої свободи і протягом 6-ти місяців після звільнення людини.

"Кожна людина має право на справедливу пенсію. Розмір пенсії в солідарній системі залежить, зокрема, і від кількості сплачених соціальних внесків. Позбавляючи наших громадян особистої свободи, країна-агресор не тільки позбавляє їх гідного життя, завдає шкоди здоров'ю, намагається принизити морально, але і спричиняє негативний вплив на майбутнє людини вже після звільнення з полону. Прийнятий закон забезпечить механізми для сплати державою ЄСВ за тих, хто перебуває в полоні, і відповідно, отримання ними в майбутньому справедливої пенсії", - заявила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Топ коментарі
+9
показати весь коментар
29.03.2025 19:14 Відповісти
+5
Чекайте. Я з окупованої Нової Каховки, зараз був змушений піти працювати в поліцію РФ. Я ж і при Януковичу в поліції працював, просто після Майдану вигнали, бо рабовласництвом грішив.
Старожили сайту все зрозуміли)
Тобто, я можу претендувати на українську пенсію?
показати весь коментар
29.03.2025 19:25 Відповісти
+3
А якщо Людина без здоров'я повернеться? З контузією чи нервово/психічно виснаженою? На що жити? Лікуватися, реабілітуватися тощо ... Чи банально доЖивати
Держава забов'язана дати соціальний захист всім постраждалим, навіть якщо репарацій не відсудимо!
показати весь коментар
29.03.2025 21:58 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
І буде вам щастя---пенсія 2361 гр в 65 років
показати весь коментар
29.03.2025 19:05 Відповісти
Розстріл у полоні у що буде враховуватись???! Кагал 95 негайно потрібно мобілізувати...
показати весь коментар
29.03.2025 19:33 Відповісти
показати весь коментар
29.03.2025 19:14 Відповісти
Не зовсім розумію. Засуджені за вбивства і згвалтування в Сімферополі без всяких розглядів теж будуть вважатися полоненими?
показати весь коментар
29.03.2025 19:18 Відповісти
"Ковальчук"? Чого ти з себе корчиш ідіота? "Полонений" - це "офіційний статус"...

ЖЕНЕВСЬКА КОНВЕНЦІЯ
про поводження з військовополоненими

від 12 серпня 1949 року

Стаття 4

A. Військовополоненими, у розумінні цієї Конвенції, є особи, які потрапили в полон до супротивника й належать до однієї з таких категорій:

1. Особового складу збройних сил сторони конфлікту, а також членів ополчення або добровольчих загонів, які є частиною цих збройних сил.

2. Членів інших ополчень та добровольчих загонів, зокрема членів організованих рухів опору, які належать до однієї зі сторін конфлікту й діють на своїй території або за її межами, навіть якщо цю територію окуповано, за умови, що ці ополчення або добровольчі загони, зокрема організовані рухи опору, відповідають таким умовам:

a) ними командує особа, яка відповідає за своїх підлеглих;

b) вони мають постійний відмітний знак, добре розпізнаваний на відстані;

c) вони носять зброю відкрито;

d) вони здійснюють свої операції згідно із законами та звичаями війни.

3. Членів особового складу регулярних збройних сил, які заявляють про свою відданість урядові або владі, що не визнані державою, яка їх затримує.

4. Осіб, які супроводжують збройні сили, але фактично не входять до їхнього складу, наприклад цивільних осіб з екіпажів військових літаків, військових кореспондентів, постачальників, особового складу робочих підрозділів або служб побутового обслуговування збройних сил, за умови, що вони отримали на це дозвіл тих збройних сил, які вони супроводжують, для чого останні видають їм посвідчення особи за зразком, наведеним у додатку.

5. Членів екіпажів суден торговельного флоту, зокрема капітанів, лоцманів та юнг, а також екіпажів цивільних повітряних суден сторін конфлікту, які не користуються більш сприятливим режимом згідно з будь-якими іншими положеннями міжнародного права.

6. Жителів неокупованої території, які під час наближення ворога озброюються, щоб чинити опір силам загарбника, не маючи часу сформуватися в регулярні війська, за умови, що вони носить зброю відкрито й дотримуються законів і звичаїв війни.

B. З наведеними нижче особами поводяться так само, як і з військовополоненими, згідно із цією Конвенцією
показати весь коментар
30.03.2025 05:46 Відповісти
До чого тут страховий стаж ? КЛОУНИ!!!
показати весь коментар
29.03.2025 19:20 Відповісти
Пропонуєте не враховувати?
показати весь коментар
29.03.2025 19:22 Відповісти
А якщо Людина без здоров'я повернеться? З контузією чи нервово/психічно виснаженою? На що жити? Лікуватися, реабілітуватися тощо ... Чи банально доЖивати
Держава забов'язана дати соціальний захист всім постраждалим, навіть якщо репарацій не відсудимо!
показати весь коментар
29.03.2025 21:58 Відповісти
То зарахуйте з врахуванням понаднормових та важких/шкідливих умови праці - типу 3 роки за 1 + відпустки + оздоровчі. І зп нараховуйте середню по отраслі, в якій людина працювала.
показати весь коментар
29.03.2025 19:21 Відповісти
Чекайте. Я з окупованої Нової Каховки, зараз був змушений піти працювати в поліцію РФ. Я ж і при Януковичу в поліції працював, просто після Майдану вигнали, бо рабовласництвом грішив.
Старожили сайту все зрозуміли)
Тобто, я можу претендувати на українську пенсію?
показати весь коментар
29.03.2025 19:25 Відповісти
Мова про цивільних полонених.
показати весь коментар
29.03.2025 22:17 Відповісти
Читать вище. Я там виклав "витяг" з Конвенції...
показати весь коментар
30.03.2025 05:48 Відповісти
Цікаво - а "Джамальчик" ще живий? Бо кацапи "манкуртів" завжди посилали воювать у перших рядах (ще з часів Батия).
показати весь коментар
30.03.2025 05:49 Відповісти
тільки треба не забути довідку в кацапів
показати весь коментар
29.03.2025 20:24 Відповісти
Мова про цивільних полонених.
показати весь коментар
29.03.2025 22:18 Відповісти
..невдовзі прокурори-інваліди отримають стаж полонених