Якщо зараз почати демобілізацію, фронт не вдасться стабілізувати, він "розсиплеться", - "слуга народу" Федієнко

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки в питанні демобілізації дотримуватиметься позиції Генштабу ЗСУ, інакше "фронт розсиплеться".
Про це в ефірі Radio NV заявив член Комітету ВР, нардеп "Слуги народу" Олександр Федієнко, інформує Цензор.НЕТ.
Нардеп зауважив, що Міноборони розробило законопроєкт про демобілізацію на вимогу Ради, а профільний комітет враховує пропозиції Генштабу ЗСУ та Міноборони.
"Як людина, яка достатньо часто буває у зоні ведення бойових дій, спілкуючись як з [військовими на] керівних посадах (це комбати, комбриги), так і з звичайними хлопцями, рядовими, я розумію, що якщо ми зараз одномоментно будемо намагатися робити демобілізацію (навіть ротація достатньо критична), з урахуванням тієї чисельності, яка перебуває в зоні ведення бойових дій, тоді буде неможливо стабілізувати фронт, який розсиплеться", - пояснив Федієнко.
Він зазначив, що питання демобілізації є "болючим" і бійцям, які перебувають в зоні бойових дій "два-три роки", та їхнім рідним дуже важко. Однак російська армія не зупиняється і "навпаки починає якось намагатися ескалувати активну фазу".
"Комітет у цьому питанні буде притримуватися позиції щодо безпеки, яка виходить від керівного складу Генерального штабу", - додав нардеп.
Законопроєкт про демобілізацію
Нагадаємо, 11 квітня 2024 року Верховна Рада ухвалила закон про мобілізацію. Ним зобов'язали Міноборони напрацювати впродовж восьми місяців законопроєкт про демобілізацію.
До 18 грудня Міноборони мало підготувати відповідний проєкт закону.
За даними ЗМІ, Міністерство оборони України звернулося до комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки з проханням відтермінувати до 18 березня 2025 року строки підготовки законопроєкту про умови демобілізаціївійськовослужбовців під час воєнного стану.
Також Міністерство оборони України ще в січні підготувало законопроєкт про демобілізацію та ротацію військовослужбовців під час воєнного стану. Однак документ не отримав підтримки з боку Генерального штабу ЗСУ.
Але ви 450 дармоїдів з своїми помічниками, водіями, рєшалами, шльодрами точно пару бригад би підмінили.
Чи вам всю війну по ресторанам жирувати, а хлопці нехай гниють в окопах хз скілки?