Лиховій про наступ РФ на Харківщину та Сумщину: Приводів для страху й істерик тут точно немає.

Противник за минулі кілька тижнів справді встиг посилити тиск на Харківському і Курському напрямках, зокрема, в прикордонні Сумщини, однак це фактично частина тих наступальних дій, які рашисти почали ще у травні 2024 року.
Про це у своєму фейсбуці написав речник Генштабу ЗСУ Дмитро Лиховій, передає Цензор.НЕТ.
"Сьогодні в соцмережах, особливо в телеграм-каналах, поширилися алярмістські заголовки на кшталт "ТЕРМІНОВО! Росія почала наступ на Суми і Харків!" Просто як у "кращі" роки. Але потрібно дещо пояснити. Якщо не вдаватися до маніпуляцій і почитати першоджерело – інтерв’ю головкома Сирського "Лівому берегу", то навіть без додаткових знань очевидно, що про принципові зміни на фронті не йдеться. Спойлер: як на мене, це взагалі не дуже так щоб окрема новина. Принаймні приводів для страху й істерик тут точно немає", - зазначив він.
Та додав, що "про інтенсивні бойові дії на фронті щодня й щовечора говорять і Генштаб, і президент".
"Прибираємо пересмикування, виправляємо акценти - і в інтерв’ю генерала Сирського бачимо констатацію: "Кардинально ситуація НЕ ЗМІНИЛАСЯ… Майже тиждень (до інтерв’ю, яке відбувалося минулого тижня) ми спостерігаємо збільшення майже удвічі кількості наступальних дій противника НА ВСІХ основних напрямках". Спільні навчання в Білорусі заплановані лише НА ОСІНЬ, "цей фактор ми обов'язково повинні враховувати", - пояснив Лиховій.
Він визнав, що за минулі кілька тижнів ворог встиг посилити тиск на Харківському і Курському напрямках, зокрема в прикордонні Сумщини. Втім фактично, це частина тих наступальних дій, які рашисти почали ще у травні 2024 року. При цьому ситуація залишається стабільною.
"Збройні сили України продовжують вести оборонну операцію, а на деяких ділянках (наприклад, на межі з Бєлгородською областю РФ, і не тільки на межі) – вдаються до заходів активної оборони та мають успіх. Загарбницькі плани ворога не є чимсь новим для України, що засвідчують як щоденні штурмові дії на землі, так і постійні варварські удари з повітря. Гинуть цивільні, дорослі й діти. Але росіяни вже не раз лякали нас наступами і намірами взяти щось "за три дні". А насправді вони вже скоро пів року не здатні взяти Покровськ, Мирноград, повністю захопити Торецьк і Часів Яр. Що вже казати про Суми і Харків, де в нас виставлена ешелонована оборона, підготовлені фортифікації, вживаються інші заходи для протидії окупантам. Тому активізація противника на півночі Сумщини та Харківщини – констатація факту, але не привід для розгону хайпожерських заголовків", - резюмував Лиховій.
Раніше Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що армія РФ продовжує стратегічну наступальну операцію з метою захоплення української території. Упродовж попереднього тижня ворог майже удвічі збільшив активність на всіх основних напрямках.
проговорився?
коли звільнять?
ніколи, бо фаворит завхоза?