9778 відвідувачів онлайн

Порошенко звернувся до глави НБУ Пишного: Так діє не незалежний регулятор, а політичний інструмент тиску

Порошенко звернувся до Пишного

Керівництво Національного банку України виконує політичне замовлення та здійснює тиск на діяльність банку та благодійних фондів, що належать чи пов'язані з Петром Порошенком.

Про це політик написав у відкритому зверненні до глави НБУ Андрія Пишного, інформує Цензор.НЕТ.

"Як мені, так і Вам достеменно відомо, що вже наступного тижня Ви та керівництво НБУ плануєте визнати мене "особою з небездоганною діловою репутацією" — і використати для цього Указ Президента Зеленського про застосування проти мене санкцій як єдину формальну підставу. Закон такого механізму не передбачає. Це — внутрішньонацбанківське трактування. Але саме воно дозволить Вам реалізувати мету: заблокувати і спробувати вилучити належні мені акції банку. Подивимось.

У своєму дописі Ви наполягаєте, що планові та позапланові перевірки так званого "банку Порошенка" жодним чином не ставлять під сумнів Вашу незалежність і бездоганну репутацію. Дозвольте не погодитися", - написав лідер "ЄС".

Також Порошенко  публічно відповів по пунктах заяви керівника НБУ:

1. "НБУ не перевіряє діяльність фондів, пов’язаних із Порошенком" — неправда.

Формально Ви перевіряєте банк. Але предметом Вашого інтересу стали саме:

  • Благодійний фонд Порошенка
  • Фонд ROSHEN
  • ГО "Справа Громад"
  • Партія "Європейська Солідарність".

І саме щодо них Ви вимагаєте від банку документи, пояснення, а також відповідь на запитання, чому банк не визнав операції цих клієнтів ризикованими. І ще раз спробуєте накласти штраф. Сподіваюся, вистачить розуму цього не робити.

Ви фактично — вимагаєте трактувати діяльність благодійних організацій як підозрілу. І саме тому складається враження, що Ваша справжня мета — не перевірка банку, а перешкоджання діяльності структур, які мають відношення до мене. Ви не висуваєте аналогічних вимог до інших банків чи фондів, навіть якщо ті здійснюють подібну благодійну діяльність. Ваша увага вибіркова — і це очевидно.

2. "Перевірка планова" — формально так, фактично — політично вмотивована.

Так, перевірка внесена до плану. Але й плани складаєте Ви. У грудні 2024 року Ви запланували перевірку МІБ на лютий–травень 2025-го — одразу після завершення попередньої планової перевірки за період 2022–2024 років. Між тим банк регулярно перевіряється фінмоніторингом.

Посилання на плани, які Ви самі пишете — слабкий аргумент для суспільства, яке бачить збіг: перевірка починається одночасно з зачисткою політичного поля в країні - активізацією політичних переслідувань, ініційованих Офісом Президента, прокуратурою, ДБР та їхніми інформаційними сателітами.

3. "Фінмоніторинг не запитує, хто отримувач допомоги" — ще одна неправда.

Ваш запит до банку містить конкретне формулювання: "чи дізнався банк перед перерахуванням коштів від благодійного фонду, чому той купує дрони для цієї військової частини, а не для іншої, і яким чином фонд шукає донорів".

Це не фінансовий моніторинг. Це — політичний інтерес до природи волонтерської допомоги. А якщо банк не дасть відповіді, яка задовольнить НБУ, — штраф у мільйони гривень. При такому підході банк дуже швидко стане збитковим. І тоді у Вас з’явиться "підстава" для встановлення контролю над ним "в інтересах стабільності банківської системи". Сценарій знайомий.

4. "НБУ не блокує діяльність клієнтів банку" — хибне твердження.

Формально Ви не втручаєтеся в діяльність благодійників. Але де-факто створюєте умови, за яких:

  • банк стримується від обслуговування фондів;
  • донори зменшують пожертви;
  • операційна діяльність ускладнюється через ризик "підозрілих" оцінок

Так діє не незалежний регулятор, а політичний інструмент тиску.

5. "Надання дозволу на розкриття банківської таємниці" — риторична пастка.

Ви пропонуєте мені дати згоду на розкриття банківської таємниці "у разі виявлення порушень". Але Ви самі ці порушення створюєте. Лише минулого тижня комітет НБУ оштрафував МІБ на 20,5 млн грн — за обслуговування компанії, яка мала контракт з Міноборони і до якої ні я, ні банк не мали жодного стосунку. Інші банки, які працюють з цією ж компанією, — без санкцій. Посадовці Міноборони — без претензій. Але "банк Порошенка" — покараний. Це — вибірковість, а не регуляторна об’єктивність.

6. "Публічно покажіть докази тиску" — Ви самі забороняєте це зробити.

Запит, у якому йдеться про вказані питання, Ви самі позначили як документ із грифом "банківська таємниця". Банк не має права його оприлюднити — бо Ви ж можете відібрати в нього ліцензію. Тож якщо Ви справді хочете прозорості — зніміть гриф і опублікуйте запит НБУ. Там — і є відповіді на Ваші риторичні вимоги.

7. "Я особисто гарантую дотримання законодавства" — невдала спроба переконання.

Лише за останні два місяці:

  • Постанова НБУ №65 суперечить ч. 4 ст. 4 Закону "Про санкції", яка дозволяє особам під санкціями сплачувати податки. Ви незаконно блокуєте сплату мною податків, що є повним абсурдом.
  • 13 лютого Ви розіслали банкам циркуляр про блокування моїх рахунків — на підставі указу Президента, який ще навіть не був опублікований і не вступив в силу. І в тій версії указу, яка з’явилась на сайті, були юридичні помилки.

Це не "прозорість". Це — перевищення повноважень і сервільність замість незалежності", - ідеться у зверненні Порошенка до Пишного.

Топ коментарі
+23
Єсліби да каби… А якби всякі ЗЄмаксишели не вибрали зеленого дебіла, то війни точно не було б, але то таке. Головне накидать гівно на Порошенка. Я в ****, ***, 10 років!!! Десять років дебілам Порох сре в штани! Це ж що треба мати в пустих макітрах, щоб отак фсб їх зазомбувало.
показати весь коментар
11.04.2025 23:59 Відповісти
+22
А чому Зеленський цього не робив перші два роки презЕденства, а навпаки повернув кацапських вигнанців в Україну?
показати весь коментар
11.04.2025 23:57 Відповісти
+20
Зтули пельку , проплачене б... ло ,
бо війну проти України розпочав кремлівськиій виб@ядок і вбиця ,
а не Порошенко !!
показати весь коментар
11.04.2025 23:57 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
А чому Зеленський цього не робив перші два роки презЕденства, а навпаки повернув кацапських вигнанців в Україну?
показати весь коментар
11.04.2025 23:57 Відповісти
Зтули пельку , проплачене б... ло ,
бо війну проти України розпочав кремлівськиій виб@ядок і вбиця ,
а не Порошенко !!
показати весь коментар
11.04.2025 23:57 Відповісти
Зато посмотрите на список поддерживающих высер. Мы имеем перекличку дебилов
показати весь коментар
12.04.2025 00:02 Відповісти
з допомогою недоумка зеленського у якого *руки по локоть в крові*
показати весь коментар
12.04.2025 10:40 Відповісти
Єсліби да каби… А якби всякі ЗЄмаксишели не вибрали зеленого дебіла, то війни точно не було б, але то таке. Головне накидать гівно на Порошенка. Я в ****, ***, 10 років!!! Десять років дебілам Порох сре в штани! Це ж що треба мати в пустих макітрах, щоб отак фсб їх зазомбувало.
показати весь коментар
11.04.2025 23:59 Відповісти
На тупих зєбланів його агітація досі діє.
показати весь коментар
12.04.2025 00:02 Відповісти
Як би кацапопідори на кшталт тебе здриснули усі за рарєбрік, то війни точно не було б
показати весь коментар
11.04.2025 23:59 Відповісти
і де в твоєму логічному мисленні *****?
показати весь коментар
12.04.2025 00:14 Відповісти
Йолупе, ця війна наслідок твого голосування по приколу у 2019 і доки ти це не визнаєш доти будеш ховатись під диваном від ТЦК,а у вані від шахедів
показати весь коментар
12.04.2025 00:42 Відповісти
Війни не сталося б тільки у тому випадку, коли б недоу..к Зе не став би президентом.
Якби президентом був би хто інший, за винятком типу Бойка, путін ніколи б не став би атакуівати Україну, бо розумів би, що отримає відсіч.
А коли з літа 2019- го перед ним скакали як обізяни, захлинаючистїь дурнуватим геготом Зеленьський і його брати по розуму і показово, щоб " заглчнуть в глаза", знищували оборону України, розміновували Південь, відводили війська, знищуали оборонну промисловіть України, то путін звісно вирішив- із цими .. ..рниками " можна мати справу"
А ...урники, як напад стався, поховалися по підвалам, жерли мівіну і тряслися.
А коли зрозуміли, що народ дає відсіч, повилізали із бункерів, вже в зелених піжамах і зразу до суфльорів, " рєчі толкать"
показати весь коментар
12.04.2025 00:51 Відповісти
Навіть якби обрали Бойка все одно б війна була - гібридна війна. зовні схожа на громадянську.
Бо велика а головне активна частина суспільства не погодилась би стати придатком Мордору.
показати весь коментар
12.04.2025 13:06 Відповісти
+
показати весь коментар
12.04.2025 13:35 Відповісти
Цікаво, а Ахметова теж так трясуть?
показати весь коментар
11.04.2025 23:50 Відповісти
Звичайно, глянь на його статки,на місце у форбс, та на скіки він збагатився за рік, на світлі
показати весь коментар
12.04.2025 00:16 Відповісти
показати весь коментар
11.04.2025 23:54 Відповісти
анна бабінец ,звізда з вухами...
показати весь коментар
11.04.2025 23:59 Відповісти
Тупа курка , ця Бабінець !
показати весь коментар
12.04.2025 00:05 Відповісти
а Татаров мав намір згвалтувати Бебинець - це ж всім відомо
показати весь коментар
12.04.2025 00:14 Відповісти
А може навпаки ???
показати весь коментар
12.04.2025 00:45 Відповісти
ООО!
Свідок "святого Михи"?
Рідкий звір у 2024 році!
показати весь коментар
12.04.2025 00:00 Відповісти
Ніку, йди за руцьким кораблем. Можливо на шляху зустрінеш Лідора. Вже буде не нудно.
показати весь коментар
12.04.2025 00:48 Відповісти
Плевать на Саакашвили. Важно то, что дав прецедент - не удивляйся что сам станешь его жертвой.
показати весь коментар
12.04.2025 00:17 Відповісти
Преценедт чого, довбень? Чому ви такі тупі?
показати весь коментар
12.04.2025 00:20 Відповісти
Прецедент политического преследования, порохобот)
показати весь коментар
12.04.2025 00:29 Відповісти
громадянина Грузії Саакашвілі, який обманом підлогом тимчасово отримав громадянство України - тоді просто депортували за межі країни, і це не є політичним переслідуванням. Тому ти зебот, брешеш.
показати весь коментар
12.04.2025 02:57 Відповісти
І справді. Треба було Саакашвайна віддати його ж співвітчизникам в вагоні для скота як зробив Зебіл.
показати весь коментар
12.04.2025 00:19 Відповісти
Смысл обращаться к холуям недонаполеона? Эти гельминты сами ничего не решают.
показати весь коментар
11.04.2025 23:56 Відповісти
Ау, Порошенко!
Пора тобі прокидатися!
Ні домовитись, ні дозватися до совісті, ні надіятись на закони, ні якось "розійтися бортами" з цією владою НЕМОЖЛИВО.
Вони будуть воювати з супротивниками за ВЛАДУ "до останнього" на повне знищення, будь якими методами.
показати весь коментар
11.04.2025 23:58 Відповісти
Незалежний банк, незалежний прокурор, незалежний суддя в Україні?
пан Порошенко ви що зглузду зʼїхали ? Коли таке було ? Навіть за президента Порошенка такого не було...
показати весь коментар
12.04.2025 00:00 Відповісти
Зеленський зупинися і не чіпай опозиціонерів , офіцерів і генералів,
які не кланяються тобі в ноги ,
бо винесуть твою шоблу на смітник,
в кращому випадку 😡
показати весь коментар
12.04.2025 00:03 Відповісти
Не є прихильником... Процював у інвесті... Голосування ігнорував... Чи вистачить у Порошенко сил, здоров'я та бажання змагатися знову?....
показати весь коментар
12.04.2025 00:04 Відповісти
У нормальних людей , які мають мізки в голові ,

вистачить і сил і енергіі , щоби ця зеленашобла злодюг ,
пішла геть з Банковоі !!
показати весь коментар
12.04.2025 00:08 Відповісти
Самлєваюсь, батька...
показати весь коментар
12.04.2025 00:15 Відповісти
ЗЕбанда вирішила влаштувати пир під час війни. ЗЕбанда кришує корупцію і зриває мобілізацію.
показати весь коментар
12.04.2025 00:11 Відповісти
Зелені саботажники
показати весь коментар
12.04.2025 00:14 Відповісти
Глава НБУ закликав Порошенка надати докази звинувачень або публічно їх спростувати: "Вимагаю негайно публічно надати докази тиску з боку НБУ - надіслані на компанії листи-запити чи інші документи. У разі їх відсутності - спростувати заяву"
показати весь коментар
12.04.2025 00:17 Відповісти
дивись пунк шостий цієї інфи: "6. "Публічно покажіть докази тиску" - Ви самі забороняєте це зробити.

Запит, у якому йдеться про вказані питання, Ви самі позначили як документ із грифом "банківська таємниця". Банк не має права його оприлюднити - бо Ви ж можете відібрати в нього ліцензію. Тож якщо Ви справді хочете прозорості - зніміть гриф і опублікуйте запит НБУ. Там - і є відповіді на Ваші риторичні вимоги". Джерело: https://censor.net/ua/n3546388
показати весь коментар
12.04.2025 02:59 Відповісти
Єрмак, із зеленським татаровим, та помічниками ригоАНАЛІВ з урядового кварталу, усрачно готують поляну, під свої перевибори!!
Тому вимазані московським лайном, мажуть ним, власними руками і кишенькового керовНіка НБУ!!
Щось подібне робили, перед своєю втечею з України, і якунОвощ з азаровим клюєвими… керовніки СБУ НБУ МВС …!! Невже, татаров, забув цей переляк??
показати весь коментар
12.04.2025 00:32 Відповісти
Так, друзі вітаю. Нас чекає серіал "слуги народу зняли маски". Місиво буде. Це вам не 24 лютого. Блазень озвірів, і став Перевертнем.
показати весь коментар
12.04.2025 00:54 Відповісти
6 довгих кривавих років пройшло, а віз і нині там... На жаль, нарід так нічому не вчиться, йде по граблям і далі... Ніяк не можуть зрозуміти, що ворог у всіх один, треба об'єднуватися, як у перший місяць 22-го, бо буде біда. "Прічінно-слєдствєнниє связі"...
показати весь коментар
12.04.2025 00:58 Відповісти
Скоро ми узнаєм прр віли майбахи отелі пишного і його замів , там намародерено міліарди на крові , усе в стилі шобли
показати весь коментар
12.04.2025 05:26 Відповісти
Серьозно? та вони всі однакові,тому що наш дуже розумний нарід голосує не головою а дупою...і це в кращому разі...всі ці почвари просто змінюють одна одну...а суть їх однакова...але ж наріду подобається ...
показати весь коментар
12.04.2025 06:39 Відповісти
Ти ракушка??
показати весь коментар
12.04.2025 07:34 Відповісти
А ти по ходу довбойоб...в рожевих окулярах ...
показати весь коментар
13.04.2025 02:25 Відповісти
важко сьогодні Петру допомагати ЗСУ , 🤡 з кремлем готові розграбувати останню надію в Україні, на Перемогу...до влади у США прийшов 🤡 -2, краснов донні 🤠...ЄС повинні захистити Петра Порошенко ,виправити свою помилку ,коли притягнули зеленського на президенство ...як шо Петра заблокує зелена шобла ,то гарантовано 100% , русняві війська з китайськими ,повалять на Захід ...я не розумію політичної непередбачуванність Заходу !!!
показати весь коментар
12.04.2025 10:04 Відповісти
Не можуть яйценюк з рюкзаковим заспокоїтись, а їх "соратник" пишний буде готовий на всяку підлість, щоб звести рахунки з Порошенком та догодити новій владі
показати весь коментар
12.04.2025 10:11 Відповісти
Ой вэй,личные интересы это все,а то что все украинцы страдают от этой шапитошной власти,то это ничего,ни полслова.
показати весь коментар
12.04.2025 10:12 Відповісти