США були "пограбовані й використані" майже кожною країною світу, - Трамп

Американський президент Дональд Трамп стверджує, що Сполучені Штати були "обкрадені та використані" практично кожною країною у світі.
Про це він заявив під час брифінгу з прем’єркою Італії Джорджею Мелоні, передає Цензор.НЕТ.
Зазначимо, що Трамп називає "обкраданням" дефіцит торгового балансу з іншими країнами, що більшість економістів вважають нісенітницею.
Тому, за його словами, зараз Вашингтон забирає назад "мільярди доларів за допомогою мит".
Трамп наголосив, що відтепер США укладатимуть "чесні угоди":
"У нас було багато перемовин на найвищому рівні, відверто кажучи, з іншими країнами. У нас усе дуже добре, і ми дуже добре просуваємось у сфері торгівлі", - наголосив він.
Американський лідер сказав, що "всі хочуть укласти угоду" зі США, і ми побачимо фантастичні цифри".
"Мита роблять нас багатими. З нами дуже несправедливо поводилися в торгівлі, і країни вже звикають до того, що вони більше не можуть так з нами поводитися", - додав очільник Білого дому.
Торгові війни Трампа з іншими країнами
Як повідомлялося, 2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження додаткових мит на імпорт товарів із 185 країн світу. Базова ставка склала 10% (у тому числі вона застосовується для України), але для багатьох держав вони вищі.
Тарифи на товари з Китаю початково склали 34%, з країн ЄС – 20%, зі Швейцарії – 31%, із Ізраїлю – 17%, з Казахстану – 27%. Водночас мита щодо Росії, КНДР, Куби та Білорусі не запровадили. В адміністрації Трампа пояснювали, що щодо цих країн діють санкції, тому торгівля з ними вже обмежена. Крім того, Трамп запровадив додаткове мито на імпорт автомобілів та запчастин до них у розмірі 25%.
Водночас 9 квітня Трамп оголосив про 90-денну паузу в підвищенні мит для більшості країн, але до того поступово підвищував тарифи для китайських товарів.
прям як йго казіно