12059 відвідувачів онлайн
1 273 29

Аптеки сплачують удесятеро менше податків, ніж виробники, - нардеп

аптека

За даними ДПС, за останні три роки виробники лікарських засобів сплачували 2-3% податку на прибуток, дистриб’ютори - близько 1-1,2%, а аптеки - удесятеро менше, всього 0,22-0,25%.

Аптечні мережі в Україні демонструють найнижче податкове навантаження серед усіх учасників фармацевтичного ринку - лише 0,22-0,25% податку на прибуток від загального доходу. Про це повідомив народний депутат та голова підкомітету з питань фармації у Комітеті Верховної Ради з питань здоров'я нації Сергій Кузьміних, посилаючись на офіційну відповідь Державної податкової служби України на його запит, передає УНІАН.

За даними ДПС, за останні три роки виробники лікарських засобів сплачували 2-3% податку на прибуток, дистриб’ютори - близько 1-1,2%, а аптеки - удесятеро менше, всього 0,22-0,25%. На тлі загального обсягу аптечних продажів, який у 2024 році перевищив 200 млрд грн, це означає мільярди гривень недонадходжень до бюджету.

"Вважаю, що така ситуація неприпустима. ДПС вже оголосила про комплексні перевірки фармринку. Чекаємо на реальні результати і системне донаповнення бюджету", - зазначив Кузьміних.

Раніше експерти ринку звертали увагу на те, що аптечні мережі зростають попри загальний спад ринку в упаковках. На цьому тлі низьке податкове навантаження викликає запитання щодо прозорості галузі.

Нагадаємо, з березня 2025 року в Україні діє заборона на маркетингові послуги в аптеках. Частина аптечних мереж заявляла про втрати доходів, однак водночас демонструвала зростання обсягів продажу та розширення мереж. За даними аналітиків Proxima Research, п’ять найбільших аптечних гравців контролюють 64% товарообігу ринку.

Топ коментарі
+7
позакривати, нахєр, всі аптеки!
продавати, виключно на блошиних ринках таємно, з під поли.
вся фармацевтична влада, заводам! аптеки, це опіум для народа!
головним призначити зеленого дегенерата серьогу кузьміних. він, ще нещодавно коготки пиляв дівкам, а зараз у всьому розбирається.
показати весь коментар
26.06.2025 10:23 Відповісти
+5
Ну всё теперь по пол таблетки продавать будут
показати весь коментар
26.06.2025 10:06 Відповісти
+5
і хтось же в це повірить... Шалена конкуренція в роздрібі, націнки в середньому 20 %. Дебіл з статті вважає шо торгівля має сплачувати так само як виробницво
показати весь коментар
26.06.2025 11:11 Відповісти

Завантаження...