10359 відвідувачів онлайн

Свириденко: Літієве родовище на Кіровоградщині може стати першим проєктом Американсько-Українського інвестфонду відбудови

Свириденко про аудит критично важливих підприємств

Першим пілотним проєктом Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови може стати розробка літієвого родовища Добра у Кіровоградській області.

Про це повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко, передає Цензор.НЕТ.

За її словами, рішення про доцільність оголошення конкурсу на цю ділянку вже ухвалила відповідна комісія. Підготовка до конкурсу триває, і про його старт буде оголошено окремо. До участі планується допустити всіх зацікавлених інвесторів.

Ініціатива стала результатом зустрічі президента Володимира Зеленського з членами Американської торговельної палати в Україні. Обговорення стосувалося реалізації проєктів у межах Інвестиційного фонду відбудови, створеного спільно зі США, Мінфіном США та DFC. Ціллю є запуск щонайменше трьох пілотних проєктів у перші 18 місяців.

На зустрічі представник американської компанії TechMet заявив про готовність не лише до участі у розвідці та видобутку літію в Україні, але й до створення збагачувальних потужностей у разі перемоги в конкурсі.

Топ коментарі
+13
шо лять....де зброя яке вср...у родовище
показати весь коментар
03.07.2025 16:06 Відповісти
+10
ПНХ, курва квартальна. Здали зелупи надра ворогу підстилці і союзнику ***** трампу безкоштовно.
показати весь коментар
03.07.2025 16:16 Відповісти
+9
Я щось не "врубаюся" - підписували угоду про родовища Донбасу... А який стосунок до цього, має Кіровоградська область?
показати весь коментар
03.07.2025 16:20 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
шо лять....де зброя яке вср...у родовище
показати весь коментар
03.07.2025 16:06 Відповісти
Вони викупають власну безпеку і крапка.
показати весь коментар
03.07.2025 16:57 Відповісти
Це буде після перемоги?((коли зброю дадуть?((Чиєї перемоги?(((((((((((((((
показати весь коментар
03.07.2025 16:08 Відповісти
тампон что то сдулся, на пол года старика хватило - сидит молчит, НАБЛЮДАЕТ гнида рыжая
показати весь коментар
03.07.2025 16:10 Відповісти
До них не доходить, що не треба обзивати людину поганими словами, якщо хочеш щось від неї отримати на халяву
показати весь коментар
03.07.2025 16:44 Відповісти
Цей літій нам самим потрібен - для створення термоядерної зброї та місцевого виробництва акумуляторів та бридерів тритію.

Коли почнеться масове використання термоядерних реакторів, цей літій буде коштувати набагато більше, ніж зараз.
показати весь коментар
03.07.2025 16:12 Відповісти
Тільки вже всьо. Зе договір підписав
показати весь коментар
03.07.2025 16:45 Відповісти
Цей договір можна в любий момент перервати. Венська конвенція, стаття 52 і дальше по спистку. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_118#Text
показати весь коментар
03.07.2025 19:16 Відповісти
Тепер чекаєм на виселення в резервацію індіанців Кіровоградської області.
показати весь коментар
03.07.2025 16:15 Відповісти
ПНХ, курва квартальна. Здали зелупи надра ворогу підстилці і союзнику ***** трампу безкоштовно.
показати весь коментар
03.07.2025 16:16 Відповісти
Вона що, з дуба впала?
показати весь коментар
03.07.2025 16:18 Відповісти
Почався дерибан надр...
показати весь коментар
03.07.2025 16:19 Відповісти
Я щось не "врубаюся" - підписували угоду про родовища Донбасу... А який стосунок до цього, має Кіровоградська область?
показати весь коментар
03.07.2025 16:20 Відповісти
Читайте засекречену частину угоди, там все написано. А, ні, не почитаєте.
показати весь коментар
03.07.2025 16:38 Відповісти
Я так думаю - якби мій "допуск" ще зараз діяв - і то мені б до цього документу доступу не було-б...
показати весь коментар
03.07.2025 16:47 Відповісти
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_118#Text
Ст,52 і дальше. ...
показати весь коментар
03.07.2025 19:19 Відповісти
А може і не стати. Який інвестор вкладатиметься в стаціонарний бізнес на фоні ракетних обстрілів ? Поясніть.
показати весь коментар
03.07.2025 16:21 Відповісти
Або Потужна ( з самої великої букви) зелена сцянина з екрану в лохторат або МАГав уже порішав хто з російського бізнесу буде мати ці акції ( за долю малую щоб забезпечувати шильдик "американська компанія" )
показати весь коментар
03.07.2025 16:27 Відповісти
Біля Покровську беріть родовище ..гниди виродки зельоні
показати весь коментар
03.07.2025 16:21 Відповісти
Якщо в Україні видобувають рідкісноземельні ресурси, ми маємо заборонити експорт руд та базових матеріалів (наприклад, концентратів та металів). Наприклад, якщо США потрібен цирконій для ядерних реакторів - хай відкривають тут виробництво необхідних деталей. Інакше хай у китайців вимолюють необхідні ресурси.
показати весь коментар
03.07.2025 16:21 Відповісти
Доречі так піднявся "кнр" ( так званий комуністичний-"кітай" )
Принципово стверджували НЕ вивезення ресурсів а переробка в кінцеві товари - повний цикл для зайнятосці Наріду.
показати весь коментар
03.07.2025 16:24 Відповісти
А рідкісноземельні матеріали нам можуть допомогти створити ядерну зброю, а після війни - будувати нові ядерні реактори, в т.ч. на експорт. Натомість, з нас хочуть зробити дешеве джерело рідкісних ресурсів, які будуть працювати на економіку сша та інших країн.
показати весь коментар
03.07.2025 16:26 Відповісти
Та ще й зробити боржниками перед самим ненадійним гарантом будапештської цедулки
показати весь коментар
03.07.2025 16:48 Відповісти
Ви праві на 100% Пам'ятаю коли у нас майже весь соняшник вивозили і переробляли закордоном майже вся додана вартість осідала також закордоном, а будувати переробку почали тільки коли прийняли закон провивізне мито для стимулювання створення переробки, спрацювало ...тепер Україна №1 по переробці соняшника.
показати весь коментар
03.07.2025 17:39 Відповісти
Країна мрій на підконтрольній ТЦК території!
Робочі місця для Бангладешу, ромів та молдован!
Охорона безпеки за допомогою поліцейських коптерів та відеонагляду!
Екологічний нагляд "ставимо галочки у всіх потрібних пунктах через Дію" . Чисті прозорі чиновники! Рівність перед законом непорушні укріплення, лінія Зельценгейма!
Вибирай потужний режим ссанича -мамарімовіяа!!
показати весь коментар
03.07.2025 16:21 Відповісти
а до чого тут ТЦК ?

аби єрундой поболтать ?

.
показати весь коментар
03.07.2025 16:29 Відповісти
Це назва країни мрій.
Є окупована територія, є підконтрольна ТЦК .
показати весь коментар
03.07.2025 16:49 Відповісти
можешь НЕ... продолжай дальше

.
показати весь коментар
03.07.2025 17:03 Відповісти
Хай почнуть з Шевченковського родовища на Донеччині
показати весь коментар
03.07.2025 16:29 Відповісти
Я думаю що там взагалі нічого видобувати не будуть. Навіть більше - с самого початку ге збірались. Просто кидалово.
показати весь коментар
03.07.2025 16:31 Відповісти
час денонсувати цей зеленорудий папірець
показати весь коментар
03.07.2025 16:38 Відповісти
Щобло розпоряджається тим що їм неналежить гниди кошерні
показати весь коментар
03.07.2025 16:56 Відповісти
на фоні припинення постачання зброї звучить як знущання
показати весь коментар
03.07.2025 17:18 Відповісти
Я шось пропустив - війна вже закінчилась?
показати весь коментар
03.07.2025 17:38 Відповісти
Якої нахрен відбудови. Війна ще йде, 20 % України під окупацією а вони вже про дербан землі мріють. Да ще й з Тампоном який заблокував Україні допомогу. Ця угода була незаконною і антиконституційною тому Тампону в жопу засуньте цю угоду
показати весь коментар
03.07.2025 17:43 Відповісти
Тут всё продумано - янки будут завозить индейцев (рабочих), а ТЦК их отлавливать. Индейский кавалерийский полк - ужас-ужас!
показати весь коментар
03.07.2025 18:49 Відповісти
Нарешті українські діти, народжені під час президентства Зеленського отримають на свої рахунки десятки тисяч доларів США за надра України. Так 73%< про це з гучно з трибуни Ради заявляв Зе, чи як завжди збрехав чи пожартував?
показати весь коментар
03.07.2025 19:03 Відповісти
Щось в угоді про це не згадувалося
показати весь коментар
03.07.2025 22:33 Відповісти
Пздць, копалини відтяпали і зупинили допомогу!
Угоду про копалини потрібно негайно розірвати, угода про копалини є одгією з причин ненадання нам допомоги, цинічному баризі трмпу всеодно на яких умовах закінчиться війна, йому аби скоріше видобувати копалини, власне він і не приховує що його інтереси понад усе. Ми постраждали через власні ресурси, копалини, які без згоди народу розбазарює керівництво країни
показати весь коментар
03.07.2025 22:34 Відповісти