6521 відвідувач онлайн

Безпілотник, що впав у Литві, був українським. Він збився з курсу, - прем’єрка Ругінене

Дрон, що впав у Литві, був українським: подробиці

Прем'єрка Литви Інга Ругінене підтвердила, що безпілотник, який впав на території країни, був українським.

Про це пише Delfi, передає Цензор.НЕТ.

Що відомо?

За її словами, цей безпілотник відхилився від курсу після операції проти Росії.

"Сьогодні ми можемо сказати, що безпілотник, який перетнув наш повітряний простір і залетів у Варенський район, був українським. Це пов'язано з операцією, яку українці провели тієї ночі проти Росії (йдеться про атаку на нафтотермінал у Приморську. - Ред.). Це був безпілотник, що збився з курсу", - зазначила Ругінене.

Прем'єрка заявила, що поки зарано говорити про те, який саме тип безпілотника перетнув повітряний простір Литви.

Що передувало?

  • У ніч на 23 березня у Варенському районі Литви стався вибух невідомого безпілотника, який впав у озеро поблизу села Лавісас. Військові країни припустили, що дрон міг залетіти з Білорусі.
Топ коментарі
+5
Цікаво... А як це так? Він , що, летів над БРСР? А де нота протесту від "бульбофюрера"? Бо для "збиття з курсу", при польоті над РФ, якщо він стартував з Сумщини чи Чернігівщини, йому треба "добряче скособочить", щоб у Литву залетіть...
показати весь коментар
24.03.2026 12:54 Відповісти
+5
показати весь коментар
24.03.2026 13:09 Відповісти
+4
Спеців вислали,а нові вчаться.
показати весь коментар
24.03.2026 12:52 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Ну все ото вже і летів через Пітер аж до Литви? Ну то добре розходимося
показати весь коментар
24.03.2026 12:46 Відповісти
Можливо РЕБом заглушили, як раніше шахеди залітали в Білорусь і їх потім збивали.
показати весь коментар
24.03.2026 12:53 Відповісти
Давно з України злився?
Гугл Карти допоможуть.
показати весь коментар
24.03.2026 12:57 Відповісти
Купи карту, лапоть
показати весь коментар
24.03.2026 14:52 Відповісти
Спеців вислали,а нові вчаться.
показати весь коментар
24.03.2026 12:52 Відповісти
Цікаво... А як це так? Він , що, летів над БРСР? А де нота протесту від "бульбофюрера"? Бо для "збиття з курсу", при польоті над РФ, якщо він стартував з Сумщини чи Чернігівщини, йому треба "добряче скособочить", щоб у Литву залетіть...
показати весь коментар
24.03.2026 12:54 Відповісти
бульбофюрер у бункері сидів ,йому було не до протесту
показати весь коментар
24.03.2026 13:05 Відповісти
інерціалка війшла з ладу ще на початку польоту, а над брянщиною РЕБи працюють, тому звернув на Могильов, і пролетів над всією білорусією повз Мінськ і далі на Ліду. Це демонстраія можливостей білоруської ППО.
показати весь коментар
24.03.2026 13:39 Відповісти
Ну там не лазерна інерціалка. Звичайні MEMS як у смартфоні. Максимум кілька спочатку тестують а потім інтегрують. Без корекції GPS там хочаб якась точність буде на декілька кілометрів. Ніяк не на 500+. Та то ще питання коли воно на інерціалку перейде. Можливо вже після того як курс по підробним координатам GPS вже помінявся.
показати весь коментар
24.03.2026 13:52 Відповісти
у FP-1 стоїть саме лазерна інерціалка. Штілєрман про це казав в одному із своїх інтерв'ю, і про те що підприємство, яке її виробляє, знаходиться за кордоном. Лазерна інерціалка втановлена також і на Ан-196.
показати весь коментар
24.03.2026 14:13 Відповісти
Fire Point Заможна фірма. Не факт що саме їх дрон впав. Їхній скоріш за все і не впав би там де не треба.
показати весь коментар
24.03.2026 14:16 Відповісти
на таку дальність у нас летять FP-1 або Ан-196. Зараз переважну більшість діпстрайків виконують FP-1.
показати весь коментар
24.03.2026 14:19 Відповісти
Якщо через бульбостан с заходом з фінської затоки то там не така вже й велика відстань. Бачив багато відео як на таку пускають Аеропракт А-22 і подібні. Якби там було FP-1 або Ан-196 навряд би зразу на бульбашів подумали
показати весь коментар
24.03.2026 14:32 Відповісти
дрон звернув на Могильов ще над брянщиною, пролетів через всю білорусію. До чого тут фінська затока? Інерціалка вийшла з ладу ще над брянщиною, а GPS була заспуфлена місцевим РЕБом, тому борт різко повернув на захід.
"Аеропракти" вже давно не запускають, останні летіли ще на Алабугу.
показати весь коментар
24.03.2026 14:49 Відповісти
Знаєш як дрон летів? Чи це нічим не вмотивоване припущення?
Можливо і не саме Аєропракт, але дрони з надлегких літаків вже цього року кілька разів кацапи знімали за сотні кілометрів вглиб мородору.
показати весь коментар
24.03.2026 14:54 Відповісти
Летів від Могильова до Ліди.
Останнє відоме з вдкритих джерел застосування А-22 було влітку минулого року, коли він прибуксирував планер з вибухівкою на завод "Соллєрз Форд".
До терміналу Приморськ не сотні кілометрів. Для цього ураження дрону треба пролетіти близько 1200 км з урахуванням обльоту певних зон.
показати весь коментар
24.03.2026 15:05 Відповісти
А мені чогось думається що і 1000 вистачить. Якщо в Могілев не літати. Ну і Аеропракт далі за 1000 літав.
А ще на відео звук дуже схожий на чотирьох циліндровий чотиритактний Ротакс. А не на мопедний двотактний двох циліндровий.
показати весь коментар
24.03.2026 15:30 Відповісти
щоб "думалось" точніше, то краще дивитись у мапу шляху до Приморську з урахуванням того, що дрони не з Новгород-Сіверськ запускають.
Аеропракт літав і на 1500, але його вже давно не застосовують, бо дорого, переобладнати його у дрон - це штучна робота, а виробництво FP-1/2 давно поставлено на потік і масштабовано.
У мене на аерошуті стояв 912-й, але я би не взявся по поганому відео на слух визначити який саме двигун там звучить.
показати весь коментар
24.03.2026 16:15 Відповісти
Шахеди за лютий і березень чув двічі над самісіньким домом. Останній раз позавчора. Ну не гарчать вони так навіть значно ближче. Ротакс 912 чув пʼять років назад - саме воно.
показати весь коментар
24.03.2026 15:41 Відповісти
Не знаю...
показати весь коментар
24.03.2026 14:50 Відповісти
Тепер посла викличуть і санкції введуть?
показати весь коментар
24.03.2026 13:03 Відповісти
показати весь коментар
24.03.2026 13:09 Відповісти
Як вони це з'ясували після вибуху.
показати весь коментар
24.03.2026 13:10 Відповісти
За маркуванням вцілілих фрагментів та компонентів, мабуть...
показати весь коментар
24.03.2026 13:30 Відповісти
Там візитка яроша випала
показати весь коментар
24.03.2026 13:45 Відповісти
Може й наш. А може й просто ,,наш по взаємній домовленності,, Щоб не включати мороку з 5 статтею у випадку з російським.
показати весь коментар
24.03.2026 16:12 Відповісти