9898 відвідувачів онлайн

У Німеччині пропонують повернутися до атомної енергетики

Німецький політик закликав відновити роботу закритих АЕС

Голова фракції Християнського демократичного союзу і Християнського соціального союзу у Бундестазі Єнс Шпан закликав повернутися до обговорення ядерної енергетики та можливості відновлення роботи закритих атомних електростанцій.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише Tagesspiegel.

Політична позиція

Шпан заявив, що повторне використання виведених з експлуатації реакторів може бути економічно вигідним для Німеччини.

Він зазначив, що в інших країнах витрачають десятки мільярдів євро на будівництво нових АЕС, тоді як Німеччина могла б відновити роботу своїх станцій за значно менші кошти.

Позиція уряду

Таким чином політик фактично виступив проти позиції канцлера Фрідріха Мерца, який раніше заявляв, що відмова Німеччини від ядерної енергетики є незворотною.

За словами Шпана, орієнтовна вартість відновлення роботи зупинених реакторів може становити близько 10 мільярдів євро.

Він наголосив, що суспільство має провести відкриту дискусію щодо цього питання та оцінити доцільність повернення до атомної енергетики.

Топ коментарі
+8
а як же чистий газ з рабсіїї?
меркель, твоє життя будо нікчемне..
показати весь коментар
16.04.2026 11:19 Відповісти
+8
ТА ТИ ШО!!!!! БЛ ПРИДУРКИ

- атомна енергетика найбільш чиста
- має найменший відсоток аварій
- найбільше економічна
- має найбільший КПД

ПОКИ ЩО нічого кращого не існує. Хіба що термоядерну розроблять до розума.

Вітро і сонячні - це все туфта для розових поні, не можуть вони забезпечити енергією людство принаймні з цим що є розвитком
показати весь коментар
16.04.2026 11:27 Відповісти
+4
Франція активно розвиває АЕС, що не заважає їй виконувати екологічні стандарти ЄС... Ідіотське рішення уряду Меркель, прийняте всього-навсього для того, щоб у коаліцію увійшла партія зелених!
показати весь коментар
16.04.2026 11:35 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
а як же чистий газ з рабсіїї?
меркель, твоє життя будо нікчемне..
показати весь коментар
16.04.2026 11:19 Відповісти
Воно і так нікчемне, всі навколо розуміють що вона була підстилкою ліліпутіна і лобіювала його інтереси вище всього. Навіть після смерті її згадають хіба як зрадницю
показати весь коментар
16.04.2026 12:38 Відповісти
Іш чого удумали, ядерна енергетика, а там почнуть уран збагачувать. А потім Трамп їм перекриє пінічне море
показати весь коментар
16.04.2026 11:20 Відповісти
ТА ТИ ШО!!!!! БЛ ПРИДУРКИ

- атомна енергетика найбільш чиста
- має найменший відсоток аварій
- найбільше економічна
- має найбільший КПД

ПОКИ ЩО нічого кращого не існує. Хіба що термоядерну розроблять до розума.

Вітро і сонячні - це все туфта для розових поні, не можуть вони забезпечити енергією людство принаймні з цим що є розвитком
показати весь коментар
16.04.2026 11:27 Відповісти
Угу.. має найменший відсоток аварій, це да. Але вистачить і однієї, щоб усім мало не було...
показати весь коментар
16.04.2026 12:34 Відповісти
Фукусіма бо японці умудрились побудувати АЕС де бувають цунамі
Чорнобиль - тому що СССР робив фігові стандії одноконтурні і взагалі подивісться документалку - там майже все не робило що могло не робити.
показати весь коментар
16.04.2026 12:55 Відповісти
Правильно пропонують
показати весь коментар
16.04.2026 11:33 Відповісти
Франція активно розвиває АЕС, що не заважає їй виконувати екологічні стандарти ЄС... Ідіотське рішення уряду Меркель, прийняте всього-навсього для того, щоб у коаліцію увійшла партія зелених!
показати весь коментар
16.04.2026 11:35 Відповісти
Фрау Штазі за її "далекоглядну" політику ще не пропонують відправити на нари? Одже ще не прозріли. Ну нічого, мусліми вам дадуть імпульс.
показати весь коментар
16.04.2026 11:36 Відповісти
Франція співпрацює із кацапами в ядерній енергетиці. Чому французам все прощають, а німців постійно пхають головою в унітаз. Тому що вони колишні нацисти?
показати весь коментар
16.04.2026 11:44 Відповісти
Саме так, на нацистському минулому багато хто заробляє й досі хоча цю тему вже давно потрібно було здати в архів але вигідно усіляким виродкам з цього кормитися та експлуатувати комплекс вини німців.
показати весь коментар
16.04.2026 11:47 Відповісти
Промахнувся. Писав для коментатора вище.
показати весь коментар
16.04.2026 11:51 Відповісти
Яким чином Франція співпрацює? Пальне купує чи що?

Москалі французам не будували ж ті АЕС як іранцям чи мадярам...
показати весь коментар
16.04.2026 12:56 Відповісти
Давно пора!
показати весь коментар
16.04.2026 11:41 Відповісти
Давно пора. Але для початку треба ліквідувати загрозу нац.безпеці у вигляді АдН.
показати весь коментар
16.04.2026 11:41 Відповісти
экологические стандарты здесь не причем, решение отказаться от аэс было принято после фукусимы, плюс амбиции в возобновляемой энергетике, плюс делишки фрау м с пу по газу
показати весь коментар
16.04.2026 11:45 Відповісти
Ерунда. Німецькі АЕС усі були старими та дряхлими. Дешевше закопати i забути.
показати весь коментар
16.04.2026 11:47 Відповісти
середній вік німецьких реакторів 35-38 років, а французських - 37-39. а разультат на табло.
показати весь коментар
16.04.2026 11:58 Відповісти
Тільки старуха меркель все закрила і на тобі. Що сами вумні? Газом кацапським *******.
показати весь коментар
16.04.2026 12:11 Відповісти
Їм трубу порвали. Тільки в бочках носити.
показати весь коментар
16.04.2026 12:40 Відповісти
Так отож
показати весь коментар
16.04.2026 13:22 Відповісти
Шмеркель буде незадоволена, скільки лобіювала закриття в інтересах ліліпутіна
показати весь коментар
16.04.2026 12:34 Відповісти
допоки хтось закривав аес, захоплювався утопічною зеленою повісточкою і запихував московитські газові труби собі поглибше, інші, наприклад, вкладалися в https://www.youtube.com/watch?v=AbdZcLxsX5s розвиток реакторів на торії. доволі перспективний напрямок, може шось толкове і вийде.
показати весь коментар
16.04.2026 12:43 Відповісти
Німеччину кацапи розвели як лохів. Коли совок загинався єдиною мріє комуняк було збільшити ціну нафти. Для цього було сплановано і здійснено "аварію" на Чорнобильській АЕС. Це суттєво підірвало довіру до атомної енергетики. Німці під впливом раіоактивної паніки, яку нагнітала москва, відмовилась від атомної енергетики (Франція, до речі, не повелась на лохотрон і стала будувати більше АЕС). Комуністи не встигли дочекатись зростання цін на нафту і газ. Совок розвалився, а коли ціна на нафту почала зростати навіть такий мудак як ***** виявився "успішним президентом". Сподіваюсь німці вже трохи очухались від екопатії Грети Тумберг і почнуть негайно реанімовувати свою атомну енергетику.
показати весь коментар
16.04.2026 13:13 Відповісти