11890 відвідувачів онлайн
25 524 105

"Експерименти з атомом - це" рулетка ". Нічого доброго вони не принесуть, - експерт

Таку думку висловив директор Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук, коментуючи наміри чиновників збільшити частку атомної енергетики у виробництві електроенергії, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Хоч би чим обґрунтовували залучення атомних енергоблоків до регулювання добової потужності, під загрозою залишається стабільність єдиної енергосистеми. Якщо "повилітають" один, два, а то й три блоки, або вони стануть на ремонт, потрібно буде вмикати потужності теплової генерації. А вона до того часу вже може бути не готова оперативно відреагувати. І тоді замість перевиробництва на нас чекає вже дефіцит електроенергії", - говорить Юрій Корольчук.

За його словами, для українських АЕС ще під час будівництва не був передбачений режим маневреної роботи. Енергоблок під час роботи повинен утримувати стабільне навантаження, різка зміна якого може спричинити аварію.

Читайте также на "Цензор.НЕТ": Україна та Іран домовилися співпрацювати в енергетичній сфері, - Міненерговугілля

"Експерименти з атомом - це" рулетка ". Нічого хорошого такі експерименти не принесуть", - наполягає експерт.
Незважаючи на істотне зниження споживання електроенергії в країні, у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості мають намір вивести енергоблоки українських АЕС на проектні потужності. Таке захоплення виробництвом електроенергії тільки на атомних станціях, на думку Юрія Корольчука, свідчить про неповне розуміння процесів у галузі.
"Що буде за 10-15 років, коли постане питання про закриття атомних станцій? Весь час продовжувати їх експлуатацію не вийде, а грошей на будівництво енергоблоків нового покоління ми не знайдемо. Звідки будемо отримувати електроенергію, якщо до того часу не буде модернізованих ТЕС? Відповіді на ці питання в Міненерго не шукають, а поточні проблеми вирішують поступово, щойно їх виявляють", - резюмує експерт.
Нагадаємо, національна енергетична компанія "Укренерго" направила лист із пропозицією використовувати енергоблоки атомних станцій для добового регулювання потужності об'єднаної енергосистеми.
Топ коментарі
+9
"в Министерстве энергетики и угольной промышленности намерены вывести энергоблоки украинских АЭС на проектные мощности."
Источник:https://censor.net/n378405

На ПРОЕКТНЫЕ!!! Т.е. сейчас, в угоду собственникам ТЭС, они не работают на проектную мощность. И сразу проплаченные "иксперды" подняли вой.
показати весь коментар
10.03.2016 16:27 Відповісти
+6
Насчет рулетки иксперд нехило задвинул, внушает, сразу чуйствуется проффессионализьм... Мог бы, конечно, обосновать богопротивностью АЭС - но у нас не Кацапстан, такое не проканает... Но прозрачно намекнул, что будущее энергетики Украины за ТЭЦ и ТЭС славного Ахметки Гудка...
показати весь коментар
10.03.2016 16:57 Відповісти
+5
У лягушатников 77% элэнергии производят аэс . И там эксперды не плачут почему то шо им не хватает тэс.
показати весь коментар
10.03.2016 16:44 Відповісти

Завантаження...