Російський газ повинен коштувати $ 80 за тисячу кубометрів, - прем'єр Білорусі
Прем'єр-міністр Білорусі Андрій Кобяков нарікає на високі ціни на російський газ. За його словами, відпускну ціну повинно бути знижено мало не вдвічі - з поточних $ 142 до $ 80 за тисячу кубометрів газу.
Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Газета.ru.
"Щодо природного газу, то його ціна на початку 2014 року становила $ 165 за тисячу кубометрів. Це було при курсі російського рубля 32-33 за долар. На 1 січня 2015 року ціна газу в нас - $ 142. При цьому долар став коштувати понад 60 російських рублів. Логічно, що газ уже повинен коштувати понад $ 80, а ми маємо ціну $ 142", - заявив білоруський прем'єр.
Кобяков також незадоволений тим, що розрахунки за енергоресурси з Росією йдуть в іноземній валюті, а всі інші - в національних валютах. "Обсяг зовнішньої торгівлі в минулому році в національних валютах між країнами становив близько 82%. Експорт Білорусі в Росію практично на 100% йде в російських рублях, імпорт - теж, але всі енергоносії ми купуємо за долари. Розраховуватися можна і в російських рублях, але головна проблема в тому, що ціноутворення прив'язане до долара", - резюмував Кобяков.
Я ни на что не намекаю.