5152 відвідувача онлайн
7 737 85

Депутати озвучили план порятунку гірничо-металургійного комплексу України

Про це повідомив глава парламентського комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк під час відвідання металургійного комбінату "Запоріжсталь", передає "канал 24".

Сьогодні ця галузь - це фундамент української промисловості. Треба обов'язково робити надбудову. Але якщо зруйнувати фундамент - не буде на чому будувати. Тому у нас сьогодні два головних завдання. Перше - врятувати українську металургію і гірничо-металургійний комплекс, друге - не дати знищити, не дати вкрасти робочі місця українських металургів, не дати вивезти їх за кордон, не дати задушити податками. Друге завдання - це розвивати, - заявив Галасюк.

За словами Галасюка, в плані з порятунку галузі існує три основних антикризових складових. По-перше, це прийняття у другому читанні і в цілому законопроекту про підвищення експортного мита на вивіз металобрухту (законопроект передбачає підвищення мита на вивезення брухту з 10 до 35 євро і був прийнятий у парламенті в першому читанні).

"Підвищити вивізні мита на металобрухт, для того, щоб металобрухт залишався в Україні, для того, щоб була сировина, для того, щоб потім його не купувати втридорога за кордоном. Для того, щоб ці кошти спрямовувалися на модернізацію, на розвиток, на виплату зарплатні, а не просто йшли кудись безкоштовно - практично виїжджали за кордон".

Також депутат висловився за відмову від ідеї подальшого підвищення тарифів на залізничні перевезення. Нагадаємо, раніше "Укрзалізниця" вже неодноразово піднімала вартість вантажних перевезень (минулого року на 30% за рік, в поточному - на 10% в середньому на рік).

"Внаслідок такого підвищення, безумовно, виграє державний монополіст - "Укрзалізниця". Але питання: коли програє металургія, коли програють добувачі руд, коли програють всі суміжники, то з чого потім буде "Укрзалізниця" заробляти, коли впадуть обсяги перевезень? Знову буде піднімати тарифи, для того, щоб закривати дірки у своєму бюджеті? Ні, це шлях у нікуди. Тому сьогодні потрібно не тарифи піднімати "Укрзалізниці", а шукати внутрішні резерви, в тому числі через падіння цін на продукцію тієї ж металургії, через падіння цін на дизпальне і так далі. Вишукувати ті резерви і, не піднімаючи тарифи, робити програму модернізації", - сказав Галасюк, також зазначивши, що третім пунктом є заморожування земельного податку.

"Земельний податок зросте в 1,7 разу за результатами наслідків минулого і цього року. Це просто вбивча норма для української металургії і для української промисловості в цілому", - резюмував глава Комітету.

Як повідомлялося раніше, український гірничо-металургійний комплекс переживає найтяжчу кризу. Ціни на продукцію гірників впали в чотири рази в порівнянні з минулими показниками. На світовому ринку надлишок пропозиції. Щоб вижити, українським виробникам доводиться конкурувати з такими потужними конкурентами як РФ, Китай, Туреччина та Австралія.
Топ коментарі
+8
план там должен быть один- переработка металла в Украине и добавачная стоимость к продукции и рабочие места и налоги...... начать с самого простого- лопаты, молотки, проволка, арматура гвозди и т.д и т.п. Вообщем всё то чем завален наш рынок китаем. Но наши барыги будут скорей клянчить дотации с бюджета чем что то реальное делать.
показати весь коментар
06.04.2016 09:04 Відповісти
+6
пусть не рассказывает сказки! Практически вся выручка в валюте, а зарплату платят в гривне, при этом зарплата по сути осталась на уровне курса 12 грн и с тех пор не повышалась. Плюс постоянные сокращения штата и и перенос обязанностей уволенных на тех,что остались - при этом за те же деньги. В зоне оккупации работают Енакиевский металлургический и Харцызский трубный, Ахметка ещё и общак боевикам стабильно пополняет. Драть его как сидорову козу!
показати весь коментар
06.04.2016 09:10 Відповісти
+6
А почему криворожсталь не надо спасать? Моет потому, что там нету наши олигархов? Может потому, что там не воруют?
показати весь коментар
06.04.2016 09:15 Відповісти

Завантаження...