8057 відвідувачів онлайн
5 028 41

Декомунізацію потрібно проводити швидко, - лауреат Нобелівської премії Світлана Алексієвич

Як інформує Цензор.НЕТ, про це вона сказала, виступаючи перед студентами Національного університету "Києво-Могилянська академія" з нагоди присудження їй звання почесного доктора.

"Ви останні роки після революції, після першого Майдану правильно робите, що проводите декомунізацію. Її потрібно проводити швидко. Тому що ми, в Білорусі і Росії, живемо поразкою. Те, на що ми сподівалися, що не відбулося. Свободи не змогли домогтися. Ми бігали по площах, сиділи на кухні і без кінця говорили про свободу, про новий світ, який з нами станеться, про те, що вільно можна буде читати Солженіцина і Шаламова ... і дізнаємося правду, від якої неможливо зробити поворот назад. Але через двадцять років це відбувається у вас з кров'ю і з втратами ваших кращих людей".

Письменниця зазначила, що крім країн Балтики, на просторі колишнього СРСР тільки Україні вдається рухатися в бік Європи:

"Тільки українці змогли рвонути в цей новий простір, вирватися з цих обіймів сусіда в нове життя. Це все дуже важко, це швидко не буде. Свобода - це довгий шлях".

Алексієвич наголосила, що оскільки вона пацифістка, то довго думала, що сказати українській аудиторії, яка живе у країні, що воює.

"Як би там не було, війна існує у вашій свідомості. Все одно є відчуття, що північний сусід ще не вирішив своїх проблем ... Я думаю, що треба намагатися залишатися людиною".

Топ коментарі
+9
Декоммунизацию нужно проводить стремительно, - лауреат Нобелевской премии Светлана Алексиевич - Цензор.НЕТ 2781
показати весь коментар
07.04.2016 16:34 Відповісти
+3
В стране писец и жопа, а мудачьё развлекается:В Минске создали агентство космических исследований [Зображення недоступне] http://charter97.org/ru/news/2016/4/7/198544/ , Хоть бы плешь усатая ******* куда за пределы со скоростью света в один конец со своей калхозной шоблой, касманаут, итить-калатить
показати весь коментар
07.04.2016 16:54 Відповісти
+2
это больше рошенизация.

или как раьнше шутили: лучше красить, чем стирать.
показати весь коментар
07.04.2016 16:25 Відповісти

Завантаження...