МЕРТ планує вивести великі обсяги української сировини з країни
"МЕРТ може затвердити новий баланс - про це просили представники експортерів, і представник міністерства згоден на такі дії. Тоді можливо термінове проведення комісії МЕРТ з лому з розподілом всього річного обсягу", - пояснив співрозмовник агентства.
За його словами, таким чином МЕРТ, ДФС і експортери мають намір обійти судову заборону на експорт металобрухту, накладений Окружним адміністративним судом Києва 22 квітня цього року в справі за позовом "Метінвест-Ресурс" до МЕРТ.
Як повідомлялося, МЕРТ 1 березня затвердив баланс брухту чорних металів на 2016 року зі збереженням високого рівня експорту металобрухту в обсязі 1,1 млн тонн - майже на рівні попереднього року, незважаючи на заклики метпідприємств і регіональних депутатів обмежити вивезення стратегічної сировини з-за його нестачі на внутрішньому ринку.
"Метінвест-Ресурс" подав позов до МЕРТ, третя особа - Державна фіскальна служба України. Раніше "Металургпром" подав позов до МЕРТ про визнання наказу МЕРТ №337 від 1 березня 2016 року про затвердження балансу брухту на 2016 рік незаконним, недійсним і таким, що підлягає скасуванню.
Метпідприємства України відчувають гостру нестачу металобрухту. Зокрема, новий завод "Інтерпайп Сталь" через відсутність брухту в 2015 році сумарно простоював 63 діб.
За даними об'єднання "Металургпром", дефіцит металобрухту для внутрішнього споживання в 2015 році становив 855 тисяч тонн, або 22% від потреби (3,92 млн тонн). Основною причиною його дефіциту став експорт. Згідно з даними, в 2015 році він становив 1,213 млн тонн, що є найбільшим показником за останні 10 років.
Представляю какие суммы зелёных денег откатывает это министерство за подобные решения!
не только на газ и электроэнергию, отдельный привет гудку