10813 відвідувачів онлайн
7 019 19

МЕРТ планує вивести великі обсяги української сировини з країни

Як повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" інформоване джерело, такі дії представник МЕРТ попередньо погодив з ломозбірними компаніями, передає канал 24.

"МЕРТ може затвердити новий баланс - про це просили представники експортерів, і представник міністерства згоден на такі дії. Тоді можливо термінове проведення комісії МЕРТ з лому з розподілом всього річного обсягу", - пояснив співрозмовник агентства.

За його словами, таким чином МЕРТ, ДФС і експортери мають намір обійти судову заборону на експорт металобрухту, накладений Окружним адміністративним судом Києва 22 квітня цього року в справі за позовом "Метінвест-Ресурс" до МЕРТ.

Як повідомлялося, МЕРТ 1 березня затвердив баланс брухту чорних металів на 2016 року зі збереженням високого рівня експорту металобрухту в обсязі 1,1 млн тонн - майже на рівні попереднього року, незважаючи на заклики метпідприємств і регіональних депутатів обмежити вивезення стратегічної сировини з-за його нестачі на внутрішньому ринку.

Читайте також: Нардеп Безбах поскаржився в НАБУ на оформлення експорту металобрухту Миколаївською митницею, - "Лівий берег"

"Метінвест-Ресурс" подав позов до МЕРТ, третя особа - Державна фіскальна служба України. Раніше "Металургпром" подав позов до МЕРТ про визнання наказу МЕРТ №337 від 1 березня 2016 року про затвердження балансу брухту на 2016 рік незаконним, недійсним і таким, що підлягає скасуванню.

Метпідприємства України відчувають гостру нестачу металобрухту. Зокрема, новий завод "Інтерпайп Сталь" через відсутність брухту в 2015 році сумарно простоював 63 діб.

За даними об'єднання "Металургпром", дефіцит металобрухту для внутрішнього споживання в 2015 році становив 855 тисяч тонн, або 22% від потреби (3,92 млн тонн). Основною причиною його дефіциту став експорт. Згідно з даними, в 2015 році він становив 1,213 млн тонн, що є найбільшим показником за останні 10 років.

Топ коментарі
+3
правильно...дорізати все к єПеням...і можна до землі приступати
показати весь коментар
09.06.2016 10:15 Відповісти
+1
Металлисты ничего не производящие опять победили металлургов,производящих металл!
Представляю какие суммы зелёных денег откатывает это министерство за подобные решения!
показати весь коментар
09.06.2016 10:22 Відповісти
+1
честно говоря рад за наших олигархов, оказывается рыночные цены есть и на металлолом
не только на газ и электроэнергию, отдельный привет гудку
показати весь коментар
09.06.2016 10:30 Відповісти

Завантаження...