8384 відвідувача онлайн

Запровадження тотального декларування - це дуже складна історія для держави, - в.о. голови ДПСУ Карнаух

Тотальне декларування в Україні: чи можливо це?

Тотальне декларування - це дуже високовартісна і тривала за часом історія для її впровадження.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ заявила в.о. голови ДПСУ Леся Карнаух.

Подробиці

"Це дуже складна і високовартісна історія для держави – запровадити тотальне декларування. Щоб це дало ефект і користь у вигляді збільшення надходжень до державного бюджету, потрібно докласти дуже багато зусиль. Як у вигляді створення відповідних зручних сервісів, так і у вигляді широкої інформаційної роз’яснювальної кампанії, щоб навчити людей це подавати. Такі масштабні тотальні реформи потребують дуже багато часу", - пояснила вона.

"Ні в кого не викликає сумніву, коли ти починаєш займатися підприємницькою діяльністю, що ти повинен подавати звітність. Але у нас так склалося, що з дитинства нас не вчать, що ти є платником податків", - додала Карнаух.

За словами в.о. голови ДПСУ, якщо говорити про впровадження тотального декларування з точки зору легкості контролю за доходами це, звісно, для держави зручніше, комфортніше.

"Але у кожної реформи є соціальний аспект. Це дуже високовартісна і тривала за часом історія для її впровадження. Тут завжди у будь-якого управлінця, який приймає рішення, повинен бути баланс між тим, який це ефект принесе. Наразі розрахунків того, який від цього може бути додатковий ефект, немає.

Але скільки на це піде часу і який ми отримаємо соціальний ефект, тут є певні застереження, оскільки, по-перше, це стосуватиметься всіх. По-друге, зараз під час війни всі дуже чутливі до питань несправедливості, складнощів; тому це дуже сенситивне питання. Створення будь-якого нового додаткового завдання, коли люди живуть в такому стресі, це щоразу треба вагомо пояснити, якого ж ефекту буде досягнуто, якщо таку історію запровадити", - підсумувала вона.

Докладніше читайте в інтерв'ю в.о. голови ДПСУ Лесі Карнаух для Цензор.НЕТ за посиланням.

Топ коментарі
+4
Та кого це з Зельоних цікавить? Над допомогою від партнерів вже жорсткий контроль. Навчені партнери скаженим дерибаном. Тому звідти багато не вкрасти. А красти безконтрольно Зельоні можуть тільки з бюджету. А наповнювати бюджет вони вміють тільки податками і тарифами.
показати весь коментар
11.05.2026 13:05 Відповісти
+3
А в Швейцарії сам подаєш звітність раз на рік і все! І не треба ніякого примусового тотального декларуваня! Може тому там так добре живуть люди?
показати весь коментар
11.05.2026 13:04 Відповісти
+2
ну , якщо в керівництві держави-зброд зрадників, злодіїв і ділітантів-то для них все складно, що треба для мудрого наріту. нескладно-тільки пздіти і красти.
показати весь коментар
11.05.2026 13:07 Відповісти

Завантаження...