Застосування РФ права вето в Радбезі ООН викликає занепокоєння, - Білий дім
США стурбовані тим, як Росія застосовує право вето в Раді Безпеки ООН, зокрема в контексті ситуації в Сирії.
Про це заявив прес-секретар Білого дому Джошуа Ернест, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Росбалт.
"Сполучені Штати були розчаровані тим, як Росія та іноді Китай використовували своє право вето в Радбезі ООН, щоб стримати міжнародні зусилля, спрямовані на зменшення насильства", - зазначив Ернест і додав, що таким чином Москва захищає президента Сирії Башара Асада.
Раніше Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль Хуссейн закликав Раду Безпеки ООН обмежити право вето щодо його постійних членів. За його словами, лише такі радикальні заходи допоможуть вирішити проблему сплеску насильства в Алеппо.
За словами аль Хуссейна, необхідно розробити критерії для стримування членів Радбезу від використання права вето в тих випадках, коли могли мати місце воєнні злочини, злочини проти людяності або геноцид.
У Раді Безпеки ООН п'ять постійних членів - це США, Росія, Китай, Франція і Великобританія. Всі вони мають право вето при прийнятті резолюцій СБ.
Шо,сразу-"беспокойство"?
А "озабоченность" была?
Наверное я пропустил...